W Szczecinie stanie cyrkowy ibis Styles

materiały prasowe

Ibis Styles Szczecin Stare Miasto – tak będzie się nazywał hotel sieci AccorHotels pod jaki wmurowano dzisiaj kamień węgielny. Jego wnętrza nawiązywać będą do stylistyki znanej z cyrków

W Szczecinie powstaje pierwszy w mieście ibis Styles. W hotelu znajdzie się 161 pokojów, restauracja Winestone i WineBar. Do dyspozycji gości będą także sale konferencyjne, strefa fitness i parking podziemny. Prace budowlane przy ul. Panieńskiej 10, w sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich, ruszyły z końcem stycznia 2019 roku, a mają się zakończyć w ostatnim kwartale 2020 roku.

Marka znana z nadawania wnętrzom poszczególnych obiektów indywidualnego charakter tym razem odwoła się do motywów cyrkowych. Za koncepcję i projekt wnętrz odpowiada firma Detal z Trójmiasta. We wspólnych przestrzeniach mają się wyróżniać czerwień, biel i złoto. „Cyrk to także wszechobecna geometria: romby, trapezy, trójkąty i pasy będą integralną częścią mebli i innych elementów wyposażenia hotelu. Wspomnienia z wizyt w cyrku przywołają także fotografie i oznaczenia wybranych miejsc w przestrzeniach wspólnych w postaci dużych, rozświetlonych napisów. Nie zabraknie także dekoracji imitujących cyrkowe instrumenty muzyczne, takich jak trąbki czy perkusyjne talerze” – czytamy w komunikacie. Goście dzięki temu „odnajdą poczucie wspólnoty, dobrego humoru i radosnej atmosfery”.

Wykonawcą hotelu, którym zarządzać będzie Grupa Orbis, jest firma Mota-Engil Central Europe, a projektantem bryły Federacyjne Biuro Architektoniczne.

– Powstanie atrakcyjna przestrzeń, która niebawem wypełni się mieszkańcami i turystami – uważa prezydent Szczecina Piotr Krzystek, któpry wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. – Goście hotelu ibis Styles, będą także gośćmi miasta Szczecin. Oferujemy im nowoczesną metropolię, która nie przytłacza. Miasto, w którym warto zatrzymać się na dłużej, poznać jego historię oraz najnowsze ikony takie jak choćby Filharmonia czy nadodrzańskie bulwary – mówi Krzystek, cytowany w komunikacie Orbisu.

Inwestycja jest realizowana zgodnie z zieloną certyfikacją BREEAM – systemem oceny budynków pod względem ich oddziaływania na środowisko – zapewnia Orbis.

Hotel ibis Styles Szczecin Stare Miasto będzie spełniał wymagania postawione budynkom ekologicznym. Poprzez zastosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku, jak np. systemu sterowania budynkiem BMS, czy paneli fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej, będzie możliwe ograniczenie zużycia energii i częściowe pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną w budynku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Międzynarodowa zrzutka na remont paryskiej Notre Dame

Słynna paryska katedra Notre Dame, która w tym roku obchodzi 854. rocznicę swego powstania, ...

Tomasz Majszyk kieruje Radissonem w Świnoujściu

Na czele pierwszego 5-gwiazdkowego hotelu w Świnoujściu stanęli dwaj panowie – Tomasz Majszyk jako ...

2 lipca Dniem Agenta Turystycznego

Niemieckie stowarzyszenie agentów turystycznych QTA ogłosiło 2 lipca Dniem Agenta Turystycznego. Tego dnia zamierza ...

Marzenia są teraz na wyciągnięcie ręki

Czy teraz jest łatwiej? Jest inaczej. W 2004 roku wysłaliśmy 40 tysięcy klientów, a ...

Emilewicz: 22 lipca ustawa z rozwiązaniami dla branży turystycznej

Stworzenie funduszu na zwroty zaliczek organizatorów turystyki, utworzenie funduszu katastrof, zwolnienie z ZUS i ...

7islands: Nie chcemy kopać się z TUI, zmieniamy model biznesowy

Biuro podróży 7islands, dwunaste pod względem wielkości w kraju, zwolniło ośmioro z dziesięciu pracowników, ...