InterContinental otwiera hotel w Gdańsku

Materiały prasowe

Na początku lipca InterContinental Hotels Group (IHG) otworzy swój pierwszy hotel w północnej Polsce – Holiday Inn Gdańsk – City Centre. To już piąty polski obiekt IHG otwarty w ciągu ostatnich trzech lat

Gdański Holiday Inn stanął na Wyspie Spichrzów w dzielnicy Śródmieście – informuje IHG w komunikacie. Ma siedem pięter, 240 pokojów, pięć sal konferencyjnych, czynną non stop siłownię, lobby typu „open” i Sky Bar z pięknymi widokami na okolicę.

Obiekt należy do Union Investment, a IHG jest jego zarządcą. Jest 16. hotelem IHG, który powstał we współpracy z UBM Development (i 53. hotelem zbudowanym przez tę firmę). Hotel zapewni 60 miejsc pracy w pełnym wymiarze, zaoferuje też umowy sezonowe.

Zobacz też: „Holiday Inn Express w Jasionce w kolorach morza i wiosny”.

– Holiday Inn Gdańsk – City Centre to pierwszy hotel IHG nie tylko w Gdańsku, ale i w całej Polsce północnej – mówi dyrektor zarządzająca IHG na Europę Karin Sheppard. – Polska jest dla nas bardzo istotnym rynkiem w Europie. To ósma pod względem wielkości gospodarka w Unii Europejskiej, z dynamicznie rozwijającym się rynkiem usług hotelarskich. Firma UBM, nasz partner w dziedzinie nieruchomości, ocenia ten potencjał równie wysoko jak my – dodaje Sheppard.

IHG ma w Polsce 11 hoteli działających pod markami InterContinental, Holiday Inn, Holiday Inn Express i Hotel Indigo. Do roku 2021 przybędzie kolejnych 17, wraz z nimi na polskim rynku pojawią się dwie nowe marki IHG – Crowne Plaza i Staybridge Suites.

Na świecie (w ponad stu krajach) IHG jest zarządcą lub właścicielem ponad 5,6 tysiąca hoteli, w tym ponad 1,9 tysiąca w budowie, o łącznej liczbie prawie 843 tysięcy pokojów. Program lojalnościowy grupy IHG Rewards Club liczy ponad 100 milionów członków.

Czytaj też: „Brazylijski projekt Gremi w rodzinie InterContinental”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koniec ze strajkami pilotów w Lufthansie

Kierownictwo Lufthansy i związku zawodowego pilotów Cockpit osiągnęły porozumienie i podpisały umowę do 2022 ...

Sąd: Bon wakacyjny to normalne pieniądze

Nawet, jeśli klient częściowo zapłaci za wycieczkę bonem, to w wypadku upadłości touroperatora jego ...

Betlej: Biura podróży jednak rosną

Sprzedaż wycieczek w biurach podróży na ten rok urosła o 5,7 procent w stosunku ...

W biurach podróży przedwakacyjne przeceny

Przełom maja i czerwca to dla touroperatorów trudny okres. Turyści, którzy czekają do ostatniej ...

Włosi spodziewają się turystycznego rekordu

400 milionów zarezerwowanych noclegów we Włoszech spodziewa się w tym roku stowarzyszenie przedsiębiorców Confesercenti ...

Świętokrzyski ROT ma nowego prezesa

Andrzej Pruś został prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Zastąpił sprawującego tę funkcję przez ...