Po strzelaninie Airbnb kończy z „party houses”

Fot. Bloomberg

Airbnb zakazuje wynajmowania domów i apartamentów na zabawy. Decyzja jest efektem strzelaniny w Halloween w Północnej Kalifornii.

Strzelanina, w której zginęło 5 osób, a co najmniej cztery zostały ranne, miała miejsce na imprezie zorganizowanej z okazji Halloween. Tragedia rozgrywała się w luksusowej, wynajętej przez serwis Airbnb willi na przedmieściach miasta Orinda w pobliżu San Francisco. Ofiary to mężczyźni w wieku od 22 do 29 lat. Cztery inne przebywają w szpitalu. Policja po przeszukaniu niemal 400-metrowej willi znalazła dwa pistolety, ale nikogo z uczestników imprezy nie zatrzymała.

CZYTAJ TAKŻE: Oferty Airbnb bardziej przejrzyste

Na zabawę przyszło około 100 osób, mimo że w regulaminie serwisu właściciel nieruchomości zaznaczył zakaz organizowania u niego przyjęć. Biuro szeryfa hrabstwa Contra Costa poinformowało, że impreza była także reklamowana w mediach społecznościowych.

W konsekwencji tragicznych zdarzeń dyrektor generalny Airbnb Brian Chesky poinformował, że firma zakazuje wynajmowania”party houses” (czyli domów na imprezy). Dodatkowo korporacja podejmie inne kroki, które mają zwiększyć ochronę gospodarzy i gości. Zamierza też „podwoić wysiłki” związane z walką z nieautoryzowanymi stronami. Na Twitterze Chesky napisał, że to, co wydarzyło się w czwartek w Kalifornii, było okropne i, że bardzo współczuje rodzinom osób dotkniętych tragedią i sąsiadom posiadłości.

CZYTAJ TAKŻE: Airbnb sprzedaje pakiety turystyczne

Bezpieczeństwo zwiększyć ma m.in. rozszerzenie przeglądania i weryfikowania rezerwacji, które zostały oznaczone przez system jako rezerwacje dużego ryzyka, przez użytkowników. Brian Chesky zapowiedział także stworzenie zespołu szybkiego reagowania, który zajmie się „party houses”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT i EgyptAir wspólnie będą latać do Kairu

Od wtorku podróżujący samolotami LOT-u lub egipskich linii lotniczych EgyptAir mogą kupić jeden bilet ...

LOT leci na podbój Ameryki – tym razem do Miami

PLL LOT otworzy loty do Miami na Florydzie. To szóste połączenie tego przewoźnika z ...

Tunezja dobrze strzeżona – helikoptery na granicach, quady na plażach

U nas jest bezpieczniej niż w Wielkiej Brytanii, Francji, Turcji, Egipcie czy Rosji – ...

Prezes świętokrzyskiej ROT – wczoraj wybrany, dzisiaj ustąpił

Andrzej Pruś, który wczoraj został prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, zrezygnował z pełnienia ...

Betlej: Biura podróży jak tanie linie lotnicze

Ceny wycieczek w biurach podróży na wrzesień podrożały, licząc rok do roku, o rekordowe ...

Polityka nie przeszkadza Polakom podróżować do Izraela

Wycieczki do Izraela cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem. A tamtejszy rząd hojnie wspiera linie lotnicze, ...