Airbnb: Rezerwacje w Pekinie zawieszone

Fot. AFP

Platforma wynajmu krótkoterminowego mieszkań Airbnb poinformowała, że zawiesza możliwość rezerwowania noclegów w Pekinie w związku z epidemią koronawirusa.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa 2019-nCoV w Chinach przekroczyła 900 osób. Wiele linii lotniczych zawiesiło loty do Chin, a turyści rezygnują z podróżowania do tego kraju. Platforma zablokowała możliwość rezerwowania mieszkań w Pekinie do 29 lutego.

Decyzja dotyczy wyłącznie Pekinu – informował Airbnb China w specjalnym oświadczeniu, dodając, że firma ocenia sytuację na bieżąco i działa zgodnie z wytycznymi władz lokalnych. W Pekinie potwierdzono 337 wypadki zarażenia koronawirusem. Dwie osoby zmarły – podaje Reuters.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus na wycieczkowcu. Statek zatrzymany w porcie

Co ciekawe, Airbnb nie zawiesiło rezerwacji w Wuhan, gdzie doszło do wybuchu epidemii. Wciąż można tam za pośrednictwem platformy wynajmować mieszkania. Jednak tym, którzy już zarezerwowali lokale w mieście i w obawie przed wirusem odwołali wyjazd do Chin, platforma oferuje bezpłatną możliwość rezygnacji – informuje „South China Morning Post”.

Według agencji Bloomberg w Airbnb dostępnych jest kilkaset obiektów w Wuhan, większość po okazyjnych cenach. Przedstawiciele platformy poinformowali media w oświadczeniu, że nie zablokowali i nie zablokują ofert z Wuhan, ponieważ jest tam wielu przyjezdnych, którzy z powodu blokady nie mogą wrócić do swoich miast. Część z nich korzysta z wynajmu krótkoterminowego, czekając na zniesienie blokady i kwarantanny.

ZOBACZ TAKŻE: LOT zawiesza rejsy do Chin z powodu koronawirusa

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Błąd touroperatora? Agent za to odpowie

Internetowe agencje turystyczne nie mogą uchylać się od odpowiedzialności za niepoprawne lub wprowadzające w ...

Wizz Air poleci z Gdańska do Grenoble

Od 59 złotych zaczynają się ceny biletów na nowe, sobotnie połączenie Wizz Aira między ...

Przez Google.pl można już rezerwować hotele

Google wprowadził do wersji wyszukiwarek prowadzonych w językach wybranych krajów możliwość rezerwowania hoteli. Wcześniej ...

Dożywotnio diamentowi klienci Best Western

Status Diamond Select dostało od sieci Best Western 1859 członków jej programu lojalnościowego. Za ...

Niemcy mocniej strzegą świątecznych jarmarków

W niemieckich miastach ruszają tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe. W tym roku będą się odbywały przy ...

CPK szansą dla całego regionu

Centralny Port Komunikacyjny przyciąga uwagę biznesu z całego świata, w tym ze Stanów Zjednoczonych, ...