Airbnb: Rezerwacje w Pekinie zawieszone

Fot. AFP

Platforma wynajmu krótkoterminowego mieszkań Airbnb poinformowała, że zawiesza możliwość rezerwowania noclegów w Pekinie w związku z epidemią koronawirusa.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa 2019-nCoV w Chinach przekroczyła 900 osób. Wiele linii lotniczych zawiesiło loty do Chin, a turyści rezygnują z podróżowania do tego kraju. Platforma zablokowała możliwość rezerwowania mieszkań w Pekinie do 29 lutego.

Decyzja dotyczy wyłącznie Pekinu – informował Airbnb China w specjalnym oświadczeniu, dodając, że firma ocenia sytuację na bieżąco i działa zgodnie z wytycznymi władz lokalnych. W Pekinie potwierdzono 337 wypadki zarażenia koronawirusem. Dwie osoby zmarły – podaje Reuters.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus na wycieczkowcu. Statek zatrzymany w porcie

Co ciekawe, Airbnb nie zawiesiło rezerwacji w Wuhan, gdzie doszło do wybuchu epidemii. Wciąż można tam za pośrednictwem platformy wynajmować mieszkania. Jednak tym, którzy już zarezerwowali lokale w mieście i w obawie przed wirusem odwołali wyjazd do Chin, platforma oferuje bezpłatną możliwość rezygnacji – informuje „South China Morning Post”.

Według agencji Bloomberg w Airbnb dostępnych jest kilkaset obiektów w Wuhan, większość po okazyjnych cenach. Przedstawiciele platformy poinformowali media w oświadczeniu, że nie zablokowali i nie zablokują ofert z Wuhan, ponieważ jest tam wielu przyjezdnych, którzy z powodu blokady nie mogą wrócić do swoich miast. Część z nich korzysta z wynajmu krótkoterminowego, czekając na zniesienie blokady i kwarantanny.

ZOBACZ TAKŻE: LOT zawiesza rejsy do Chin z powodu koronawirusa

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

OSAT: Neckermann poprawi warunki współpracy z agentami

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych wynegocjowało z Neckermannem poprawę warunków współpracy touroperatora z agentami. Znikną ...

Portugalia zaprasza na plaże od 6 czerwca

Muzea, zabytki, galerie sztuki, restauracje, kawiarnie, cukiernie są już otwarte. Portugalia weszła w poniedziałek ...

Od jutra zakaz nocnych wędrówek po Tatrach

Od środy 1 marca – a nie, jak dotychczas, od 1 kwietnia – do ...

Multimedialna podróż po stolicy Austrii podczas Dni Wiednia w Krakowie

Tysiące krakowian i turystów skorzystały z bezpłatnej, multimedialnej podróży do najciekawszych zakątków Wiednia. Wydarzenie ...

Posłowie chwalą projekt ustawy o imprezach turystycznych

W Sejmie rozpoczęły się prace nad rządowym projektem ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych ...

Wypadek autokaru z dziećmi na Śląsku

Rozpędzona ciężarówka uderzyła w autobus wiozący m.in. dzieci i młodzież na wycieczkę do Zakopanego. ...