Dwie i trzy gwiazdki w grudniu w odwrocie

Fot. Bloomberg

Średnia cena noclegu w grudniu 2019 r. wyniosła 248,11 zł i była o 1 procent mniejsza niż w tym samym miesiącu roku 2018.

W grudniu średnia w ujęciu rok do roku spadła w trzech kategoriach obiektów – podaje w podsumowaniu swoich statystyk portal Hotele.pl. Największy spadek odnotowano w wypadku hoteli dwugwiazdkowych – o 3,23 procent, do 197,35 złotego. Niewiele mniej, bo o 2,83 procent, potaniały hotele trzygwiazdkowe. Z kolei największy wzrost średniej ceny odnotowano w obiektach nieskategoryzowanych i było to o 1,75 procent, do 230,28 złotego.

W porównaniu z grudniem roku 2018 w grudniu zeszłego roku największy wzrost udziału w rynku rezerwacji Hotele.pl zanotowały w odniesieniu do obiektów nieskategoryzowanych. Na zarezerwowanie noclegu w tego typu obiektach zdecydowało się ponad 19 procent klientów, co stanowiło wzrost o 3,40 punktu procentowego, licząc rok do roku.

Z kolei największy spadek udziału w rynku portal zaobserwował w wypadku hoteli trzygwiazdkowych. W analizowanym okresie hotele tej kategorii wybrało 45,73 procent klientów, czyli o 3,34 punktu procentowego mniej niż rok wcześniej.

W grudniu największy przyrost liczby rezerwacji zanotowano w Bielsku-Białej (wzrost o 57,6 procent), Gdańsku (wzrost o 38,8 procent) i w Białymstoku (wzrost o 25,7 procent). Natomiast miastami, w których w tym samym okresie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji, były Legnica (spadek o 26,1 procent), Koszalin (spadek o 22,5 procent) i Jelenia Góra (spadek o 10 procent).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 5,8 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu – o 0,1 dnia wcześniej niż przed rokiem.

CZYTAJ TEŻ: Booking.com: Apartamenty z gwiazdkami, jak hotele? Dlaczego nie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zimą Niemcy wybiorą Egipt

Niemieccy touroperatorzy powiększają zimową ofertę wypoczynku w Egipcie. Część klientów może jednak wybrać Wyspy ...

Lidl i biura podróży zadowoleni z zainteresowania

Sieć sklepów dopiero wystartowała z nową działalnością, ale już twierdzi, że ma powody do ...

Rząd rozpatrzy projekt ustawy turystycznej

W poniedziałek rząd zajmie się projektem ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. ...

Linie lotnicze świętują Dzień Kobiet

Air France i KLM częstują pasażerki czekoladkami i wpuszczają do samolotów w pierwszej kolejności, ...

Rainbow: Zysk 365 procent w górę

Jesteśmy gotowi na szereg scenariuszy rozwoju sytuacji, wynikającej z ograniczeń w podróżowaniu – twierdzi ...

Hiszpania ma instrukcje, jak przyjmować turystów

12 przewodników dla biur podróży, hoteli, uzdrowisk, przewodników turystycznych, spa, restauracji, pól golfowych, muzeów ...