Wszystkie akcje na pokład Wspieramyturystyke.pl

Powstał portal Wspieramyturystyke.pl, na którym każdy kto prowadzi jakąś akcję wspierającą polską turystykę, może zamieścić do niej linki i banery.

Stronę powołał do życia Krzysztof Stęplowski, prowadzący ekspercki blog dla hotelarzy i organizujący szkolenia dla nich. – Współpracuję z kilkoma hotelami i organizacjami i widzę jak z dnia na dzień ich biznes przestał istnieć – opowiada. – To przerażające. A ponieważ w sieci pojawiają się różne akcje i hasła nawołujące, żeby pomagać branży w tej trudnej sytuacji, usiadłem wczoraj, kupiłem domenę i założyłem tę stronę. Już trwające i całkiem nowe inicjatywy mogą się tam promować. Zależy mi, żeby te akcje trafiły poprzez hotelarzy i restauratorów do ich klientów, a przez nich jeszcze szerzej.

Jak podkreśla Stęplowski, jego inicjatywa prowadzona jest non profit.

CZYTAJ TEŻ: Grupa Pingwina: Trzeba zatrzymać polskich turystów w kraju

„Polska turystyka niemal z dnia na dzień przestała istnieć. Z powodu pandemii COVID19 zostaliśmy zmuszeni zamknąć nasze hotele i restauracje. To wielki cios zarówno dla nas, jak i dla tysięcy osób zatrudnionych w polskiej turystyce. Wszyscy oni żyją w obawie o swoją pracę. Nie wiemy, jak długo potrwa pandemia. Nie wiemy ilu z nas przetrwa. Mamy świadomość, że kiedy skończy się ten koszmar, będziemy potrzebowali wsparcia” – czytamy na stronie.

Można z niej pobrać na przykład banery z zainicjowanej kilka dni temu przez biura podróży akcji „Nie odwołuj podróży, zmień termin. Ocalmy turystykę”, potem zmienionej na „Nie odwołuj podróży, zmień termin. Wspierajmy turystykę”, a także banery własnego pomysłu Stęplowskiego: „W 2020 wypocznę w Polsce”.

Mogą Ci się również spodobać

POT ściąga obcokrajowców na „Weekend za pół ceny”

Pierwszy raz do skorzystania z polskiej oferty turystycznej w ramach akcji „Polska zobacz więcej ...

Hotele: Cztery gwiazdki bardziej odpowiadają gościom

W marcu średnia cena pokoju w polskich hotelach wyniosła 249,29 złotego, i była o ...

Komisja Europejska zaostrza kryteria ekologiczne dla hoteli i kempingów

Komisja Europejska opublikowała nowe kryteria unijnego oznakowania ekologicznego, tzw. EU Ecolabel, dla „usług zakwaterowania ...

Emirates: Jednak jeszcze polatamy

Emirates wycofały się z decyzji o zawieszeniu wszystkich lotów pasażerskich. Na prośbę krajów i ...

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: Czartery rosły w tempie 38 procent

W pierwszym półroczu polskie biura podróży miały 3,94 miliona klientów. To o 14 procent ...

Więcej hoteli Bomo w Grecji

Grecki touroperator Mouzenidis Travel rozwija swoją sieć hoteli Bomo. W ofercie na nadchodzący sezon ...