Hotele w Egipcie pełne… w jednej czwartej

Fot. Andrzej Litwicki

Egipskie hotele działające według nowych zasad wymuszonych przez pandemię koronawirusa są już maksymalnie wypełnione turystami – informuje Reuters.

Egipt w marcu zawiesił loty międzynarodowe i zamknął restauracje, hotele i kawiarnie. Choć lotniska nadal pozostają zamknięte, dla wszystkich lotów z wyjątkiem lotów krajowych, to pozwolono hotelom ponownie wznowić działalność.

W pierwszym etapie odmrażania hoteli, który rozpoczął się 15 maja, mogły one przyjmować turystów krajowych i być zapełnione w 25 procentach. W drugim etapie, który zacznie się 1 czerwca, hotele będą mogły się wypełnić maksymalnie w 50 procentach.

W hotelach nie ma już bufetów, pokoje i przestrzenie publiczne, w tym leżaki plażowe i sprzęt rekreacyjny – są dezynfekowane, a turystom przy każdym wejściu do hotelu trzeba też mierzyć temperaturę. Personel musi obowiązkowo nosić maseczki i rękawiczki jednorazowe.

CZYTAJ WIĘCEJ: Egipt – hotele bez bufetów, za to z odkażaniem bagażu

Według anonimowego przedstawiciela Ministerstwa Turystyki i Dziedzictwa Historycznego 78 hoteli, głównie położonych wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego, które uzyskały zgodę na wznowienie działalności, poinformowało, że są wypełnione niemal maksymalnie. Kolejne 173 hotele czekają na zgody ministerstwa na ponowne przyjmowanie gości. Według agencji Reutersa wnioski mają zostać rozpatrzone w pierwszym tygodniu czerwca.

Do tej pory w Egipcie zarejestrowano 23 449 przypadków koronawirusa. 913 osób zmarło. Część pierwszych zarejestrowanych przypadków infekcji w tym kraju dotyczyła cudzoziemców.

ZOBACZ TEŻ: Egipt – kolejne trzy miesiące stanu wyjątkowego

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kolońska katedra z większą ochroną

Niemiecka policja ustawiła betonowe bariery wokół słynnej gotyckiej katedry w Kolonii. Decyzję podjęto w ...

Hiszpanie zbudują hotele na Kubie

3,5 miliarda euro zainwestuje hiszpańska firma deweloperska w hotele i pola golfowe na Kubie. ...

Grecja ma plan odbudowy turystyki

32 miliardy euro to budżet programu odbudowy, który opracowała Grecja. Obejmuje on 18 sektorów, ...

PIT nie chce pustych foteli w samolotach

Polska Izba Turystyki zgłosiła trzy poprawki do najnowszego rozporządzenia rządu w sprawie ograniczeń w ...

Resort edukacji za wakacjami dla dzieci i młodzieży

Jest zgoda, co do tego, że dzieci i młodzież powinny wypocząć podczas najbliższych wakacji. ...

Popyt na prywatne loty, powrót last minute

Koronawirus spowodował na całym świecie drastyczny spadek rezerwacji lotniczych, ale jednocześnie napędził klientów firmom ...