Dobra cena za hotel? Tak, ale przy natychmiastowej płatności

Fot. elmouradi.com

Hotele są gotowe oferować specjalne ceny, ale chciałyby dostawać za nie pieniądze od razu, a nie w momencie przyjazdu klienta czy po jego wyjeździe. Tunezyjska sieć El Mouradi od listopada będzie miała taką możliwość.

Oferty specjalne w hotelach to nie nowość – obiekty od dawna kuszą klientów rabatami. Niektórych rezerwacji nie można już cofnąć bez straty, inne dostępne są tylko dla touroperatorów w ramach wczesnej rezerwacji, i choć mogą napędzać popyt, nie zawsze od razu dają przychód. A ten w dzisiejszych czasach jest szczególnie potrzebny.

Tunezyjska sieć El Mouradi, doskonale znana także polskim agentom turystycznym, będzie od listopada testować nowe rozwiązanie technologiczne – podaje portal branży turystycznej Destination Tunisie. Mowa o B2Bpay stworzonym przez firmę Cyberesa. Jak twierdzi Wassim Ghillis z Cyberesy, narzędzie pozwoli od razu pobierać opłaty za rezerwację, dzięki czemu hotele będą mogły tworzyć dynamiczne oferty i lepiej zarządzać przychodami.

CZYTAJ TEŻ: Tunezyjska turystyka straciła 60 procent przychodów

W zależności od obłożenia, popytu czy działań konkurencji nie tylko określą poziom ceny, ale też warunki rezygnacji. Jest to o tyle korzystne w obecnej sytuacji, że partnerzy nie będą musieli płacić za zamówione miejsca z wyprzedzeniem, ale dopiero kiedy sprzedadzą wyjazd klientowi, a mimo to skorzystać rabatu. Jak mówi dyrektor sprzedaży sieci El Mouradi, Anis Sehili, zainteresowanie wczesną rezerwacją spada, a to oznacza, że biura podróży niechętnie płacą za nią hotelom.

Sehili zapewnia, że sieć chce jeszcze mocniej zaistnieć na rynkach europejskich i w dalekich krajach, dzięki nowemu rozwiązaniu będzie też mogła współpracować z portalami obsługującymi klientów bezpośrednich. Co ważne, uniknie problemów z ewentualnym brakiem płatności za pobyt.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy pomogli uratować sezon w Tunezji

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wypadek autokaru z pielgrzymami na Syberii

Dwanaście osób zginęło, a 34 zostały ciężko ranne w wypadku autokaru, do którego doszło ...

FlixBus i PolskiBus już z jedną stroną www

Dwa miesiące po ogłoszeniu współpracy FlixBus i PolskiBus zintegrowały systemy sprzedażowe. Klienci wchodzący na ...

Betlej: Itaka na drodze do europejskiej ekstraklasy

Już w tym roku przychody Itaki i jej spółek w Czechach i krajach nadbałtyckich ...

Lato 2020 już w Oasisie

Kluby z animacjami dla dzieci pod nazwą Mini Klub Leon to nowość jaką na ...

Wizz Air poleci z Krakowa do Sztokholmu

Węgierska tania linia lotnicza ogłosiła dziś uruchomienie w połowie lipca nowego połączenia ze stolicy ...

Exim Tours z nową gwarancją

Biuro podróży Exim Tours uzyskało nową gwarancję ubezpieczeniową, która będzie obowiązywać od 31 sierpnia ...