Hotelowa marka voco debiutuje w Polsce

Fot. materiały prasowe

Polski Holding Hotelowy otworzy pierwszy w Polsce hotel marki voco należącej do sieci InterContinental. Pod tym szyldem będzie działać hotel Katowice.

Ponadto inny hotel PHH – lubelski Huzar – przyjmie markę Holiday Inn Express, również należącą do IHG. Oba obiekty przejdą gruntowną modernizację.

– Podpisanie umów z InterContinental Hotels Group jest kolejnym krokiem zgodnym ze strategią rozwoju Grupy Kapitałowej PHH – mówi prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu, cytowany w komunikacie spółki. – Dokonaliśmy wnikliwej analizy rynku i uznaliśmy, że marka Holiday Inn Express doskonale pasuje do hotelu Huzar w Lublinie, natomiast marka voco da nową jakość hotelowi Katowice. Voco Katowice będzie pierwszym hotelem tej marki w Polsce. Mamy duże doświadczenie we wprowadzaniu nowych marek na rynek, wprowadzaliśmy między innymi Courtyard by Marriott, Hampton by Hilton, Renaissance, a także Moxy – podkreśla.

CZYTAJ TEŻ: Dwa hotele PHH pod marką Four Points by Sheraton

– Z 13 otwartymi hotelami pod marką IHG i ponad 20 w przygotowaniu Polska jest ważnym rynkiem wzrostu dla IHG – wskazuje dyrektor ds. rozwoju IHG w Europie Północnej Miguel Martins. – Jesteśmy szczególnie podekscytowani możliwością wprowadzenia voco do Polski, ponieważ z powodzeniem rozwijamy tę markę na innych kluczowych rynkach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych i Chinach – dodaje.

Jak czytamy w komunikacie, voco „łączy wiarygodność dużej marki z nieformalnością i urokiem indywidualnego hotelu”. Pochodząca z łaciny nazwa voco oznacza „zapraszać”, „spotykać się”. Goście hoteli vovo mogą liczyć na „ciepłe powitanie, szybkie i bezproblemowe zameldowanie, powitalną przekąskę i zespół oddanych gospodarzy”.

ZOBACZ TAKŻE: Trzy hotele PHH dołączą do sieci Best Western

Hotel Katowice stoi w sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej Spodek, Międzynarodowego Centrum Kongresowego i sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Ma 183 pokoje i sześć sal konferencyjnych, które mogą pomieścić 150 osób.

Fot. materiały prasowe

Hotel Huzar stoi w spokojnym miejscu, ale w centrum Lublina – od Starego Miasta dzieli go 10 minut jazdy, a od Ogrodu Saskiego kilometr. Huzar ma 128 pokojów i siedem sal konferencyjnych o powierzchni od 16 do 92 metrów kwadratowych.

Fot. materiały prasowe

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Gospodarka ma się dobrze, konsumenci gorzej. To źle wróży turystyce

Brak zaufania do polskiej gospodarki paraliżuje konsumentów. Boją się – mimo wzrostu realnych zarobków ...

Katowice zyskają lotnicze połączenie z Mediolanem

Ryanair ogłosił nową trasę na sezon zimowy 2017/2018 z Katowic do Mediolanu, na lotnisko ...

Zima w Nowym Jorku – odwołane loty

Dziesiątki odwołanych lub opóźnionych lotów to efekt wyjątkowych mrozów na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych ...

Sun & Fun – stara marka, nowy właściciel

Mazowiecki urząd marszałkowski zarejestrował dzisiaj nowego organizatora turystyki. Spółka nosi nazwę Blue Style, ale ...

Lepszy marzec Lufthansy

Dzięki liniom Eurowigns i Brussels Airlines niemiecka grupa lotnicza osiągnęła w marcu lekką poprawę ...

LOT leci na podbój Ameryki – tym razem do Miami

PLL LOT otworzy loty do Miami na Florydzie. To szóste połączenie tego przewoźnika z ...