Orle Gniazdo w Szczyrku pod skrzydłami Mercure’a

Fot. materiały prasowe

Właściciel marki Mercure Accor podpisał umowę franczyzy ze spółką Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk na prowadzenie hotelu w tym kurorcie.

Do grupy 22 hoteli Mercure działających w Polsce dołączy Orle Gniazdo w Szczyrku – informuje w komunikacie właściciel marki Mercure Accor, który właśnie podpisał umowę franczyzy na prowadzenie tego obiektu. Inwestorem i właścicielem Orlego Gniazda jest spółka Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk.

Po rozbudowie, która ma się zakończyć na przełomie 2023 i 2024 roku, hotel przyjmie nazwę Mercure Szczyrk Resort. Będzie miał 453 pokoje (większość z panoramicznym widokiem na Beskid Śląski), park wodny, centrum fitness, centrum bankietowo-konferencyjne, dwie restauracje z daniami kuchni lokalnej i trzy bary.

CZYTAJ TEŻ: Hotel Brant będzie Mercure’em

– Marka Mercure wzmacnia swoją pozycję w górskich miejscowościach wypoczynkowych Polski. Po Zakopanem, Krynicy, Karpaczu i Szklarskiej Porębie przyszedł czas na Szczyrk, który stale przyciąga miłośników gór niezależnie od pory roku – mówi dyrektor ds. rozwoju sieci Accor Jacek Stasikowski, cytowany w komunikacie. – Hotel Orle Gniazdo ma wspaniałe tradycje i piękną lokalizację, a dołączając do rodziny Mercure, będzie najciekawszą w regionie propozycją zarówno dla szukających miejsca na wypoczynek w sercu gór, jak i gości biznesowych czy organizatorów konferencji – przekonuje.

– Dołączenie do uznanej rodziny hoteli jest ważnym krokiem w rozwoju naszej spółki. Wierzymy, że dzięki połączeniu sił z siecią Accor zapewnimy gościom nie tylko dobrą lokalizację do zwiedzania Beskidu Śląskiego przez cały rok, ale także możliwość posmakowania tradycji i kultury regionu – dodają właściciele Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk Karol i Jakub Prozner.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy warszawski Mercure w kolejowym klimacie

Projekt Orlego Gniazda stworzył w 1974 roku architekt Jerzy Winnicki. Hotel stanął na stoku, na wysokości 660 metrów. Jak czytamy na stronie internetowej, jest najwyżej położonym i największym wielofunkcyjnym obiektem w Szczyrku. Ma sześć kondygnacji i ponad 270 metrów długości.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Logos Travel: Kierunek wschód

Zachwycająca przyroda, przyjaźni ludzie, niezadeptane szlaki – tak wygląda syberyjska część Rosji. I z ...

Niemieccy turyści ruszyli na zakupy. Później niż zwykle

Być może jeszcze za wcześnie, by mówić o stałym trendzie, ale od połowy lutego ...

Słowacy zdejmują maseczki i jadą za granicę

Słowacja w środę ponownie otworzy centra handlowe, teatry i kina – zapowiedział premier Igor ...

Itaka zawiesza wszystkie wyjazdy

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego oraz wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego, informuję o ...

Lufthansa potrzebuje 10 miliardów euro

W pierwszym kwartale tego roku Lufthansa straciła z powodu epidemii 1,2 miliarda euro. Prognoza ...

Branża lotnicza: Nie zamykać arbitralnie kierunków

Zabranianie latania do niektórych krajów jest nieuzasadnione. Brak jasnych kryteriów powoduje chaos i uniemożliwia ...