Poznański Liberté 33 wybrał Best Western

Fot. materiały prasowe

60-pokojowy hotel Liberté 33, który otworzył się wczoraj w stolicy Wielkopolski, działać będzie pod marką należącą do sieci Best Western.

BW Premier Collection Hotel Liberté 33, bo tak brzmi jego pełna nazwa, stoi w centrum Poznania przy ulicy Libelta 33, w niedaleko od dworca, Starego Rynku i Międzynarodowych Targów Poznańskich – zapewnia w komunikacie Best Western Hotels & Resorts. Właścicielem obiektu jest spółka Hotel Edison.

CZYTAJ TEŻ: Best Western otwiera w Polsce pierwszy hotel Sadie

Fot. materiały prasowe

Liberté 33 składa się z dwóch budynków – willi od frontu i nowo wybudowanej części z tyłu. Willa z 1920 roku łączy cechy neobaroku i klasycyzmu i ma pięć kondygnacji.

Oba budynki mieszczą w sumie 60 pokojów w standardzie czterogwiazdkowym, z bezpłatnym wi-fi. Hotel ma również restaurację L33 Bistro & Bar „w angielskim stylu”, sklep i winiarnię Foodwine, w której można kupić między innymi wina z wielkopolskiej winnicy Edison, salę fitness i saunę, dwie sale konferencyjne o powierzchni 50 i 30 metrów kwadratowych i podziemny garaż.

Projekt dobudówki i rewitalizacji willi przygotowała pracownia architektoniczna PB Architekci, wnętrza zaprojektowała Pracownia Projektowa Sucharski.

ZOBACZ TAKŻE: Trzy hotele PHH dołączą do sieci Best Western

Fot. materiały prasowe

– Kierujemy naszą ofertę nie tylko do podróżnych, ale też do mieszkańców Poznania, lokalnych przedsiębiorców i okolicznych firm, które będą mogły zorganizować tu konferencję, szkolenie lub spotkanie biznesowe – zachęca dyrektor generalna hotelu Anna Kubiak, cytowana w komunikacie.

Fot. materiały prasowe

Best Western Hotels & Resorts z siedzibą w Phoenix w Stanach Zjednoczonych należy, wraz z firmami hotelowymi WorldHotels i SureStay, do sieci BWH Hotel Group. Około 4,7 tysiąca hoteli BWH działa w 100 miejscach na świecie pod 18 markami: Best Western, Best Western Plus, Best Western Premier, Executive Residency by Best Western, Vīb, GLō, Aiden, Sadie, BW Premier Collection, BW Signature Collection, WorldHotels Luxury, WorldHotels Elite i WorldHotels Distinctive, WorldHotels Crafted, SureHotel, SureHotel Plus, SureHotel Collection i SureHotel Studio.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TT Warsaw: Rynek najmu krótkotrwałego sam się nie ureguluje

Potrzebna jest dyskusja nad przyszłością ekonomii dzielenia (z ang. sharing economy) w turystyce z ...

Sąd: Liczba gwiazdek to oficjalna kategoria, a nie ocena portalu

Google nie może w wynikach wyszukiwania obiektów hotelowych pokazywać ich standardu w postaci liczby ...

Dolny Śląsk: Śluby i wesela jako promocja regionu

Zamki i pałace Dolnego Śląska to miejsca, w których można organizować ciekawe śluby i ...

Dzieci do szkół, groźniejszy koronawirus do Polski. Co to przyniesie?

Wiadomość, że do Polski dotarł szybciej zarażający koronawirus z Wielkiej Brytanii zbiegła się w ...

Lotniska regionalne straciły 15 milionów pasażerów

W pierwszych trzech kwartałach polskie lotniska regionalne obsłużyły 8 milionów pasażerów. To o 15,3 ...

LOT ma już embraery na loty do Londynu

LOT odebrał w Brazylii dwa z czterech zamówionych embraerów 190. Samoloty są już w ...