Zabytkowy Sanssouci w Karpaczu odzyska blask jako MGallery

Fot. materiały prasowe

Historyczny hotel Sanssouci z początku XX wieku przejdzie przebudowę pod nadzorem konserwatora zabytków i na początku 2023 roku otworzy się jako pięciogwiazdkowy MGallery.

Hotel Sanssouci przy ulicy Karkonoskiej w Karpaczu będzie czwartym obiektem, po krakowskim, sopockim i wrocławskim, należącej do Accoru marki MGallery – informuje Accor w komunikacie. Na mocy umowy podpisanej przez tę grupę hotelową i inwestora Artura Kozieję, hotel zostanie przebudowany i otworzy się na początku 2023 roku jako Sanssouci Karpacz MGallery Hotel Collection.

Sanssouci (z francuskiego beztroski) został wybudowany na początku XX wieku i był wizytówkę regionu w Europie – czytamy w komunikacie. Zamontowano w nim pierwszą w tych stronach windę osobową, miał też restaurację, kasyno, centralne ogrzewanie, bieżącą zimną i ciepłą wodę.

CZYTAJ TEŻ: Accor rozwija sieć butikowych hoteli MGallery

Po renowacji hotel będzie miał 110 pokojów, restaurację, salę konferencyjną, strefę spa & wellness z basenem, saunami i jacuzzi. Odtworzona zostanie również historyczna sala balowa.

Fot. materiały prasowe

– MGallery Hotel Collection to butikowa marka i wyjątkowe obiekty, w których kultura i historia przenikają się z nowoczesnym designem i sztuką współczesną, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Hotel Sannsouci ze swoją historią będzie wspaniałym uzupełnieniem kolekcji MGallery – mówi dyrektor ds. rozwoju sieci Accor Jacek Stasikowski, cytowany w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE: Zakopiański Imperial będzie Mövenpickiem

– Hotel Sanssouci to kultowe miejsce na mapie Karpacza, które po latach zaniedbań na nowo staje się synonimem luksusowego wypoczynku w najwyższym standardzie. Dzięki doskonałej lokalizacji i niepowtarzalnemu charakterowi będzie atrakcyjnym miejscem zarówno dla gości z Polski, jak i turystów zagranicznych. Hotel jest mocno wpisany w krajobraz i tradycję miejsca, w którym się znajduje, dlatego zdecydowaliśmy się na markę MGallery, dla której niepowtarzalny charakter obiektu jest kluczową wartością – dodaje Artur Kozieja.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niedzielski: Plan odmrażania hoteli i gastronomii za tydzień

– W przyszłym tygodniu podamy plan, bardziej szczegółowy, dla całego maja. Wtedy odniesiemy się ...

Rząd przyjął uchwałę o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

Decyzja rządu ws. Centralnego Portu Komunikacyjnego była długo oczekiwana – ocenia prezes PLL LOT ...

Rekordowy dzień na brytyjskim niebie

Brytyjscy kontrolerzy oceniają, że nad krajem przeleci dziś najwięcej samolotów w historii – prawie ...

Upały zmniejszyły zysk Thomasa Cooka

280 milionów, a nie jak zakładano wcześniej 323 miliony funtów, zarobi w tym roku ...

Turcja najpopularniejsza na majówkę

Co czwarty Polak wyjeżdżający w majowy weekend za granicę spędzi urlop w Turcji – podaje, powołując ...

Traveldata: Wakacje na Cyprze droższe o 700 złotych

Ceny wycieczek w biurach podróży rosną. W ciągu tygodnia średnio zdrożały o 12 złotych, ...