Czarter jachtów w Chorwacji – czy w 2020 roku będzie to możliwe?

Zaplanowałeś czarter jachtów w Chorwacji i zastanawiasz się, czy Twoje wymarzone wakacje się odbędą? Możesz odetchnąć z ulgą – wszystko wskazuje na to, że już w lipcu część akwenów czarterowych będzie dostępna dla turystów!

Stopniowe znoszenie ograniczeń

W przypadku Chorwacji pierwsza faza łagodzenia obostrzeń, związanych z pandemią COVID-19, rozpoczęła się już pod koniec kwietnia. Obecnie kraj znajduje się w fazie trzeciej – otwarte zostały hotele, punkty gastronomiczne na świeżym powietrzu oraz parki narodowe, wszystkie tego typu obiekty muszą jednak pamiętać o procedurach bezpieczeństwa i dezynfekcji. Granice Republiki pozostają zamknięte do 15 lipca 2020 roku, ale z pewnymi wyjątkami. Do kraju mogą bowiem wjeżdżać osoby, które posiadają dokument potwierdzający wykupiony i opłacony czarter jachtu. Co ważne, turyści ci nie muszą odbywać kwarantanny. Wszystko to po to, aby osoby wakacje w tym kraju odbywały się w możliwie jak najbardziej bezpieczny, ale również komfortowy sposób.

Samolotem czy autem?

Stopniowo przywracane są także połączenia lotnicze z Chorwacją, bez problemów można również przejechać słoweńską granicę. W przypadku podróżujących z innych części Europy wiadomo tylko tyle, że bez utrudnień można przejechać przez Austrię, jednak w przypadku Czech sytuacja jest obecnie utrudniona – obostrzenia w podróżowaniu będą tam obowiązywać jeszcze w maju, o ich zniesieniu więcej będzie wiadomo po 25.05.2020. Wiadomo również, że Chorwacja negocjuje umowy dotyczące podróżowania bez konieczności przechodzenia kwarantanny ze Słowacją, Węgrami, Austrią i Czechami. Branża turystyczna należy do tych obszarów gospodarki, które ucierpiały najbardziej podczas pandemii koronawirusa, a sezon letni to zdecydowanie najlepszy dla niej okres. Dlatego też Unia Europejska mocno naciska na przywrócenie swobody podróżowania. Co jednak ważne to to, że liczba zachorowań w Chorwacji od dłuższego czasu maleje, w statystykach widać także dużo ozdrowieńców (obecnie: 1967 osób).

Bezpieczeństwo a czarter jachtów w Chorwacji

Wakacje na jachcie są obecnie zdecydowanie jednym z bezpieczniejszych wariantów na spędzenie urlopu – podróżujący pozostają bowiem daleko od dużych skupisk ludzi, zwłaszcza w porównaniu do zatłoczonych hoteli, kurortów, jak i plaż. Podczas rejsu przebywasz z tymi samymi osobami, a jachty są dezynfekowane po każdej załodze. Rząd Chorwacji uznał również czarter jachtów za typ noclegów, który nie niesie ze sobą zagrożenia epidemiologicznego, dlatego też od 11 maja, a więc razem z wejściem trzeciego etapu przywracania gospodarki, firmy czarterowe wznowiły tam działalność. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie chcą w tym roku rezygnować z pływania.

Z całą pewnością można więc powiedzieć, że czarter jachtów w Chorwacji będzie możliwy – rząd kraju robi wszystko, aby zapewnić turystom zarówno bezpieczny przejazd, jak i pobyt. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z żeglarskiego świata, koniecznie sprawdzaj aktualne wiadomości dotyczące rejsów i czarterów — dzięki temu podejmiesz najrozsądniejszą decyzję dot. wakacyjnego wyjazdu.

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

W TUI można już zarezerwować konkretny pokój

Koncern TUI, podobnie jak wcześniej Thomas Cook, umożliwia klientom odpłatne rezerwowanie konkretnego pokoju w ...

Białostocki bot pomoże w odprawie przez Skype’a

Wirtualny asystent AutomatedCheckin dopyta podróżnych o ich preferencje związane z lotem i dokona za ...

Do dalekich krajów częściej z rodziną

Wśród brytyjskich rodzin rośnie popularność wyjazdów do dalekich krajów – wynika z „Wakacyjnego raportu” ...

Vienna House z nowym hotelem na Mokotowie

Około 22 miliony euro będzie kosztować nowy hotel sieci Vienna House na warszawskim Mokotowie. ...

Samorządy chcą opłaty turystycznej

150 mln zł rocznie – na takie wpływy z nowej daniny liczą samorządowcy. I ...

Starą dacią i fiatem nad Morze Czarne

Około 50 osób 20 starymi samochodami – rumuńską Dacią 1300 i polskim Fiatem 125p ...