Czarter jachtów w Chorwacji – czy w 2020 roku będzie to możliwe?

Zaplanowałeś czarter jachtów w Chorwacji i zastanawiasz się, czy Twoje wymarzone wakacje się odbędą? Możesz odetchnąć z ulgą – wszystko wskazuje na to, że już w lipcu część akwenów czarterowych będzie dostępna dla turystów!

Stopniowe znoszenie ograniczeń

W przypadku Chorwacji pierwsza faza łagodzenia obostrzeń, związanych z pandemią COVID-19, rozpoczęła się już pod koniec kwietnia. Obecnie kraj znajduje się w fazie trzeciej – otwarte zostały hotele, punkty gastronomiczne na świeżym powietrzu oraz parki narodowe, wszystkie tego typu obiekty muszą jednak pamiętać o procedurach bezpieczeństwa i dezynfekcji. Granice Republiki pozostają zamknięte do 15 lipca 2020 roku, ale z pewnymi wyjątkami. Do kraju mogą bowiem wjeżdżać osoby, które posiadają dokument potwierdzający wykupiony i opłacony czarter jachtu. Co ważne, turyści ci nie muszą odbywać kwarantanny. Wszystko to po to, aby osoby wakacje w tym kraju odbywały się w możliwie jak najbardziej bezpieczny, ale również komfortowy sposób.

Samolotem czy autem?

Stopniowo przywracane są także połączenia lotnicze z Chorwacją, bez problemów można również przejechać słoweńską granicę. W przypadku podróżujących z innych części Europy wiadomo tylko tyle, że bez utrudnień można przejechać przez Austrię, jednak w przypadku Czech sytuacja jest obecnie utrudniona – obostrzenia w podróżowaniu będą tam obowiązywać jeszcze w maju, o ich zniesieniu więcej będzie wiadomo po 25.05.2020. Wiadomo również, że Chorwacja negocjuje umowy dotyczące podróżowania bez konieczności przechodzenia kwarantanny ze Słowacją, Węgrami, Austrią i Czechami. Branża turystyczna należy do tych obszarów gospodarki, które ucierpiały najbardziej podczas pandemii koronawirusa, a sezon letni to zdecydowanie najlepszy dla niej okres. Dlatego też Unia Europejska mocno naciska na przywrócenie swobody podróżowania. Co jednak ważne to to, że liczba zachorowań w Chorwacji od dłuższego czasu maleje, w statystykach widać także dużo ozdrowieńców (obecnie: 1967 osób).

Bezpieczeństwo a czarter jachtów w Chorwacji

Wakacje na jachcie są obecnie zdecydowanie jednym z bezpieczniejszych wariantów na spędzenie urlopu – podróżujący pozostają bowiem daleko od dużych skupisk ludzi, zwłaszcza w porównaniu do zatłoczonych hoteli, kurortów, jak i plaż. Podczas rejsu przebywasz z tymi samymi osobami, a jachty są dezynfekowane po każdej załodze. Rząd Chorwacji uznał również czarter jachtów za typ noclegów, który nie niesie ze sobą zagrożenia epidemiologicznego, dlatego też od 11 maja, a więc razem z wejściem trzeciego etapu przywracania gospodarki, firmy czarterowe wznowiły tam działalność. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie chcą w tym roku rezygnować z pływania.

Z całą pewnością można więc powiedzieć, że czarter jachtów w Chorwacji będzie możliwy – rząd kraju robi wszystko, aby zapewnić turystom zarówno bezpieczny przejazd, jak i pobyt. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z żeglarskiego świata, koniecznie sprawdzaj aktualne wiadomości dotyczące rejsów i czarterów — dzięki temu podejmiesz najrozsądniejszą decyzję dot. wakacyjnego wyjazdu.

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Czy ustawa odstraszy turystów?

Nowa ustawa turystyczna nakłada na biura obowiązki informacyjne. Przy sprzedaży telefonicznej ich wypełnienie może ...

Włochy dają zielone światło rejsom wycieczkowym

Włoski rząd wydał zgodę na organizowanie rejsów wycieczkowych. To oznacza, że pływające pod tamtejszą ...

Accor: Przed nami okazje do taniego przejmowania hoteli

Wiele małych hoteli jeszcze nie wyszło na prostą po pandemii, a ponieważ wraz ze ...

Wizz Air: Fuerteventura raz w tygodniu

Z Katowic na jedną z Wysp Kanaryjskich, Fuerteventurę, zamierza latać od kwietnia Wizz Air ...

Pasażera United Airlines ukąsił skorpion

Skorpion ukąsił Kanadyjczyka, lecącego w klasie biznes samolotem linii United Airlines z Houston w ...

Turyści, w Grecji poproście o paragon

„Poproszę paragon” to hasło kampanii greckich władz skarbowych. Ma ona przypomnieć klientom o ich ...