Dłuższy „Piotruś Pan” popłynie do Szwecji

materiały prasowe

Prom klasy premium „Peter Pan” („Piotruś Pan”) z floty TT-Line został wydłużony w stoczni o 30 metrów. Będzie pływał ze Świnoujścia do Trelleborga

Po przebudowie w stoczni w Bremenhaven prom będzie największą jednostką obsługującą połączenia z Polski do Szwecji w stałym rozkładzie od września.

– „Peter Pan” to nowa jakość na trasie ze Świnoujścia do Trelleborga – zapewnia dyrektor TT-Line Polska Aneta Wencel, cytowana w komunikacie prasowym. – Wierzymy, że nasi klienci docenią, że TT-Line kładzie bardzo duży nacisk na przyjazną dla środowiska eksploatację statków. Jesteśmy także dumni, że możemy zaoferować pasażerom lepszy komfort podróżowania. Na pokładzie jest ponad 200 kabin pasażerskich, różnych kategorii, w tym ekskluzywne liczące 34 metry kwadratowe kabiny Panorama Suite. W trakcie 6-godzinnego rejsu goście będą mogli skorzystać z restauracji, strefy SPA z siłownią, strefy relaksu, a rodziny z dziećmi ze strefy zabaw – wyjaśnia.

„Peter Pan” będzie jednym z najbardziej przyjaznych środowisku promów na Bałtyku – zapewnia armator. Ma napęd spalinowo- elektryczny, który znacznie redukuje emisję szkodliwych substancji. Dodatkowo kształty kadłuba promu i zmieniona w trakcie wydłużenia promu gruszka dziobowa zredukują emisję spalin o 25 procent. Potwierdziły to próby morskie, przeprowadzone przez przy wyspie Helgoland i północnej części Danii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nocne pociągi wracają do łask

Wstyd z powodu latania, który w ostatnich miesiącach ogarnął Europę, sprawia, że coraz więcej ...

Klienci Rainbow bezpiecznie wrócą do kraju

MSZ: Docierają niepokojące sygnały, że turyści przebywający w krajach sąsiadujących z Gambią, wzywani są ...

Wrocław: Zaskakująca dynamika wzrostu czarterów

O 16 procent wzrosła rok do roku liczba pasażerów w listopadzie na lotnisku we ...

Ponad 600 tysięcy ludzi w Muzeum Powstania Warszawskiego

Ponad 600 tysięcy zwiedzających, w tym 600 grup obcojęzycznych; 1,6 tysiąca nowych eksponatów, 70 ...

Emirates polecą do Phnom Penh przez Bangkok

Od 1 czerwca przewoźnik z Dubaju latać będzie do Kambodży z międzylądowaniem w Tajlandii ...

Wyspy Kanaryjskie: Maseczki nawet na plaży

Po sierpniowym wzroście liczby zakażeń koronawirusem na Wyspach Kanaryjskich tamtejszy rząd zaostrzył przepisy sanitarne. ...