Travelport obiecuje rezerwacje bez opłaty za GDS

Bloomberg

Biura będą mogły rezerwować bilety lotnicze bez opłaty za sprzedaż przez systemy GDS, zapowiada szef Travelportu, cytowany przez brytyjskie media

Wiodące, europejskie linie lotnicze wprowadziły dodatkowe opłaty za sprzedaż biletów przez systemy GDS. Pierwszym przewoźnikiem, który zdecydował się na ten krok we wrześniu 2015 roku, była Grupa Lufthansa, która pobiera dodatkowo za każdy tak zakupiony odcinek lotu 16 euro. W zeszłym roku w listopadzie analogiczną zasadę wprowadził IAG (właściciel British Airways i Iberii), w kwietniu 2018 roku do grupy tej dołączył Air France-KLM.

Prezes i dyrektor zarządzający Travelport, Gordon Wilson, zapowiada, że firma już niedługo wprowadzi na rynek rozwiązanie, które umożliwi agentom i firmom zarządzającym podróżami rezerwowanie biletów na tradycyjnych komputerach bez konieczności uiszczania wspomnianej opłaty. Będzie to możliwe dzięki narzędziu opartemu o protokół zapisu danych NDC stworzony przez IATA (NDC – New Distribution Capability). Korzystać będzie z niego można już na jesieni tego roku. Co więcej, nowy system da dostęp do taryf, które nie są publikowane w tradycyjnych systemach GDS, ale już przez interfejs API (application programme interfaces) kompatybilny z NDC można je zamieścić na portalach internetowych. Agenci korzystający z tego interfejsu lub technologii Travelport Smartpoint (jeden z systemów rezerwacyjnych Travelport) będą mogli sprzedawać bilety przez tradycyjne komputery bez doliczania opłat. Firma chce wprowadzić ofertę wszędzie tam, gdzie zechcą ją udostępnić przewoźnicy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z trzecim września nowy rozkład jazdy PKP

W niedzielę trzeciego września wejdzie w życie korekta kolejowego rozkładu jazdy. Będzie obowiązywała do ...

Polska ma ponownie ambasadę w Tanzanii

Rozpoczęła działalność ambasada RP w Tanzanii. To jedna z placówek, których przywrócenie zapowiedział w ...

Grecka promocja turystyki za europejskie pieniądze

Region Grecji Zachodniej przeznaczy milion euro na promocję turystyki przyjazdowej. Pieniądze pochodzą z funduszy ...

Polska Opera Narodowa zagości w Dubaju

Turyści przebywający w Dubaju będą mieli okazję zobaczyć dwa spektakle polskiej Opery Narodowej. Polski ...

U Cooka wakacje bez zaliczki

Brak zaliczki przy rezerwacji to pomysł Thomasa Cooka na zachęcenie Brytyjczyków do kupowania wyjazdów ...

Nożownik z Hurghady to niekarany wcześniej student

Pochodzący z północy Egiptu 27-letni student był nożownikiem, który rzucił się na turystów w ...