Prezes LOT: Rozważamy nowe połączenie do USA

Jeśli Polska wejdzie do programu ruchu bezwizowego do USA, ogłosimy kolejne połączenie z Warszawy do Stanów Zjednoczonych – zdradził podczas odbywającego się w Warszawie Kongresu Rynku Lotniczego prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Cytuje go Onet.

Linie lotnicze coraz poważniej przygotowują się do zniesienia wiz do USA, które może nastąpić już latem 2020 roku. American Airlines od maja uruchomi połączenia z Krakowem, natomiast LOT planuje wylądować w Waszyngtonie. Dotychczas narodowy przewoźnik latał na pięć amerykańskich lotnisk: na dwa nowojorskie, JFK i Newark, do Chicago, Miami i Los Angeles.

Podczas Kongresu Rynku Lotniczego w Warszawie prezes PLL LOT Rafał Milczarski zdradził, że planuje uruchomienie jeszcze jednego połączenia do Stanów Zjednoczonych. – Jeśli Polska wejdzie do programu ruchu bezwizowego do USA, ogłosimy kolejne połączenie z Warszawy do Stanów Zjednoczonych – powiedział, cytowany przez Onet.

Dodał jednak, że do momentu oficjalnego ogłoszenia nowej trasy, nie ujawni kierunku. „Rzeczpospolita” nieoficjalnie dowiedziała się, że planowane są również nowe połączenia do Azji.

Więcej na: Onet.pl

Mogą Ci się również spodobać

ABTA uczy, jak działać w nowej rzeczywistości

Brytyjska organizacja branży turystycznej ABTA przygotowała przewodnik, w którym podpowiada członkom, jak odnaleźć się ...

Itaka: Nie latamy do końca czerwca

Biuro podróży Itaka ogłosiło dzisiaj, że przedłuża zawieszenie wyjazdów do 30 czerwca. „W związku ...

Rainbow: Zima sprzedaje się lepiej

Wyjazdów na zimę 2018/2019 sprzedaliśmy już o 9,2 procent więcej niż o tej samej ...

Część turystów z Teneryfy może wracać do domu

Ograniczona opieka medyczna i „wyraźne przeciążenie” władz Wysp Kanaryjskich, to powód, dla którego niemieccy ...

Więcej Grecji u Thomasa Cooka

O 40 procent wzrósł popyt na wakacje w Grecji u touroperatorów należących do Grupy ...

POT inspiruje uczniów do podróżowania

W ramach projektu „Turystyczna szkoła” Polska Organizacja Turystyczna uruchomiła bazę multimedialnych materiałów edukacyjnych na ...