SAS otwiera dwa nowe połączenia z Polską

materiały prasowe

Wraz z wprowadzeniem nowego letniego rozkładu oferta SAS rozszerza się o dwie nowe, całoroczne trasy z polskich lotnisk. Podróżni będą mogli skorzystać z nowych połączeń na trasach Gdańsk – Bergen i Kraków – Sztokholm

Trasa ze Sztokholmu do Krakowa jest drugą łączącą stolicę Szwecji z Polską, natomiast bezpośrednio z Polski do norweskiego Bergen pasażerowie będą mogli polecieć po raz pierwszy.

– Cały czas pracujemy nad poprawą naszej oferty skierowanej do klientów podróżujących nie tylko do i ze Skandynawii, ale także przez nią. Robimy to, otwierając nowe połączenia, inwestując w serwisy i produkty, zwłaszcza te szczególnie wysoko oceniane przez naszych pasażerów. Jesteśmy zadowoleni, że wraz z letnim rozkładem możemy zaoferować połączenia do dwóch kolejnych miast w Skandynawii – mówi Wanda Brociek, cytowana w komunikacie prasowym menedżer SAS w Polsce.

Od 26 marca, czyli od początku obowiązywania letniego rozkładu lotów, SAS rozpoczyna regularne połączenie na trasie z Krakowa do Sztokholmu. Połączenie będzie oferowane dwa razy w tygodniu, we czwartki i niedziele, co sprzyja wyjazdom na przedłużone weekendy.

Od 29 marca przewoźnik rozpocznie zaś przeloty na trasie Gdańsk – Bergen, trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki i piątki. Bergen to baza wyjazdowa wycieczek na norweskie fiordy.

W sumie oferta SAS obejmuje dziewięć tras z Polski do Skandynawii. Oprócz wspomnianych, dwóch nowych połączeń przewoźnik operuje także z Warszawy, Krakowa, Poznania i Wrocławia do Kopenhagi oraz z Gdańska do Kopenhagi, Sztokholmu i Oslo.

W letnim rozkładzie lotów SAS otwiera również sześć nowych, całorocznych połączeń do popularnych miejsc w Europie. Całoroczne połączenia to: Kopenhaga – Wyspy Owcze, Kopenhaga – Ryga, Aalborg – Oslo, Bergen – Gdańsk, Sztokholm – Monachium oraz Sztokholm – Kraków.

Dodatkowo SAS otwiera dziesięć nowych letnich tras ze Skandynawii do popularnych miast wakacyjnych na południu Europy. Klienci SAS będą mogli skorzystać z następujących bezpośrednich połączeń: Kopenhaga – Malta, Kopenhaga – Olbia, Aarhus – Malaga, Oslo – Pristina, Stavanger – Nicea, Kristiansand – Malaga, Sztokholm – Lisbona, Sztokholm – Shannon, Sztokholm – Pristina oraz Sztokholm – Ibiza.

W nowym rozkładzie pojawi się więc łącznie 16 nowych tras ze Skandynawii do Europy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Maltańska turystyka bije rekordy

W ubiegłym roku na Maltę przyjechało 2,6 miliona zagranicznych turystów. Ich liczba podwoiła się ...

Kolorowy rok Prima Holiday

Sezon 2017 był najlepszy w pięcioletniej historii Prima Holiday. Połowa klientów biura podróży pojechała ...

Śnieg i mróz powodują problemy w Grecji

Atak zimy spowodował problemy komunikacyjne w całej Grecji. Na wyspach w północnej części Morza ...

Krakowskie lotnisko – prawie 20 procent wzrostu

W marcu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 514 tysiące pasażerów, o 19 procent więcej ...

Grecos: Agnieszka Zbróg zwyciężczynią grywalizacji

55 agentów turystycznych z najlepszymi wynikami w konkursie zorganizowanym przez biuro podróży Grecos wyjechało ...

Mniej Indigo Partners w Wizz Airze

Największy udziałowiec w Wizz Airze, amerykański fundusz Indigo Partners, zrealizował przewidywany od dawna plan ...