Lublin zyskał sześć nowych połączeń lotniczych

Materiały promocyjne

Połączenia lotnicze z Lublina do Monachium od dziś realizują linie lotnicze BMI Regional. To jedna z sześciu nowych tras, jakie w sezonie letnim oferowane będą z lubelskiego lotniska

Loty do Monachium będą się odbywały codziennie. – Rozpoczynamy nowy etap w życiu lubelskiego lotniska, a mianowicie połączenie z tak dobrym lotniskiem jak Monachium, które jest bardzo istotne dla każdego portu lotniczego, bo ono daje możliwość dotarcia w każdy punkt Europy i Ameryki – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

Do Monachium z Lublina wozić będą pasażerów brytyjskie linie lotnicze BMI Regional. Lublin to pierwsze lotnisko w Polsce, z którego będą operowały. – Będziemy współpracować z Lufthansą. Będziemy przybywać na Terminal 2 (w Monachium), który jest bardzo rozwiniętym, nowoczesnym lotniskiem, otwartym na połączenia na świat – dodaje dyrektor handlowy BMI Regional Jochen Schnadt.

W pierwszym roku funkcjonowania połączenia na trasie Lublin – Monachium przewoźnik spodziewa się obsłużyć około 20 – 25 tysięcy pasażerów.

Siatka połączeń BMI Regional obejmuje lotniska w 12 krajach Europy, linie wykonują około 400 lotów tygodniowo.

Połączenie do Monachium to pierwsze z sześciu nowych tras, jakie uruchomione zostaną w sezonie letnim z lubelskiego lotniska. Port Lotniczy Lublin zyska także bezpośrednie połączenia do Tel Awiwu (PLL LOT), Kijowa (Wizz Air), Barcelony, Liverpoolu i Heraklionu (Small Planet).

Obecnie z lubelskiego lotniska samoloty latają do Londynu, Glasgow, Oslo, Sztokholmu, Eindhoven i Dublina.

Port Lotniczy Lublin – otwarty w grudniu 2012 r. – jest jednym w najszybciej rozwijających się lotnisk regionalnych. W ubiegłym roku odprawiono tu ponad 377 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 42 procent w stosunku do roku 2015. Władze PL Lublin spodziewają się dalszego systematycznego wzrostu liczby pasażerów – w 2017 r. ma to być szacunkowo ok. 400 tysięcy ludzi – dlatego zapowiedziały już rozbudowę terminala.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jednogwiazdkowe hotele coraz droższe

Tylko 14 złotych dzieliło w kwietniu średnią cenę noclegu w hotelach jedno- i dwugwiazdkowych ...

Wenecja nie wpuści dużych statków na lagunę

Duże wycieczkowce nie będą mogły przybijać do portu na Lagunie Weneckiej, ani przepływać kanałem ...

Agenci turystyczni solidaryzują się z touroperatorami w krytyce TUI

Biuro podróży TUI traktuje nieuczciwie agentów turystycznych. A stosowane przez niego ceny poniżej kosztów ...

Francuzi zapraszają na deski

Najpopularniejsze u nas alpejskie stacje narciarskie na spotkaniu w Warszawie kusiły polskich touroperatorów przystępnymi ...

Airbnb coraz mocniejszy w podróżach biznesowych

Airbnb kupił platformę Gaest, która specjalizuje się w rezerwacji miejsc na spotkania biznesowe i ...

Jedziesz do Chin? Pokaż palce

Czytniki do pobierania odcisków palców od pasażerów samolotów są na razie jedynie w Shenzhen, ...