Lublin zyskał sześć nowych połączeń lotniczych

Materiały promocyjne

Połączenia lotnicze z Lublina do Monachium od dziś realizują linie lotnicze BMI Regional. To jedna z sześciu nowych tras, jakie w sezonie letnim oferowane będą z lubelskiego lotniska

Loty do Monachium będą się odbywały codziennie. – Rozpoczynamy nowy etap w życiu lubelskiego lotniska, a mianowicie połączenie z tak dobrym lotniskiem jak Monachium, które jest bardzo istotne dla każdego portu lotniczego, bo ono daje możliwość dotarcia w każdy punkt Europy i Ameryki – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

Do Monachium z Lublina wozić będą pasażerów brytyjskie linie lotnicze BMI Regional. Lublin to pierwsze lotnisko w Polsce, z którego będą operowały. – Będziemy współpracować z Lufthansą. Będziemy przybywać na Terminal 2 (w Monachium), który jest bardzo rozwiniętym, nowoczesnym lotniskiem, otwartym na połączenia na świat – dodaje dyrektor handlowy BMI Regional Jochen Schnadt.

W pierwszym roku funkcjonowania połączenia na trasie Lublin – Monachium przewoźnik spodziewa się obsłużyć około 20 – 25 tysięcy pasażerów.

Siatka połączeń BMI Regional obejmuje lotniska w 12 krajach Europy, linie wykonują około 400 lotów tygodniowo.

Połączenie do Monachium to pierwsze z sześciu nowych tras, jakie uruchomione zostaną w sezonie letnim z lubelskiego lotniska. Port Lotniczy Lublin zyska także bezpośrednie połączenia do Tel Awiwu (PLL LOT), Kijowa (Wizz Air), Barcelony, Liverpoolu i Heraklionu (Small Planet).

Obecnie z lubelskiego lotniska samoloty latają do Londynu, Glasgow, Oslo, Sztokholmu, Eindhoven i Dublina.

Port Lotniczy Lublin – otwarty w grudniu 2012 r. – jest jednym w najszybciej rozwijających się lotnisk regionalnych. W ubiegłym roku odprawiono tu ponad 377 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 42 procent w stosunku do roku 2015. Władze PL Lublin spodziewają się dalszego systematycznego wzrostu liczby pasażerów – w 2017 r. ma to być szacunkowo ok. 400 tysięcy ludzi – dlatego zapowiedziały już rozbudowę terminala.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Emirates szuka polskich pilotów i stewardów

Do ponad 250 samolotów, którymi obecnie dysponują linie Emirates, w tym roku ma dołączyć ...

EgyptAir daje zniżki na loty do Moskwy

Zainteresowanie lotami z Kairu do Moskwy nie jest tak duże, jak można było się ...

Betlej: W Polsce wzrost popytu na wycieczki większy niż u sąsiadów

52 złote w ostatnim tygodniu, a 163 złote w ciągu ostatnich pięciu tygodni – ...

Rosyjscy hotelarze windują ceny na mistrzostwa

Nawet o 2489 procent wzrosły ceny noclegów w tych rosyjskich miastach, w których będą ...

Booking.com rozwija sprzedaż przejazdów

Transport lądowy to rodzaj usług turystycznych niewykorzystany dotychczas przez platformy rezerwacyjne. Booking.com już się ...

Właściciel linii lotniczej OLT „wykazywał elementy autyzmu”

Oświadczenie właściciela, że przestaje inwestować w branżę lotniczą było dla nas szokiem – mówił ...