Nowe samoloty LOT-u

Materiały promocyjne

Air Lease Corporation (ALC), firma leasingowa z siedzibą w Los Angeles, i LOT podpisały umowę o długoterminowej współpracy. Zaowocuje ona m.in włączeniem do floty polskiego przewoźnika dreamlinera 787-9

Najnowszy nabytek LOT-u ma przylecieć w drugim kwartale 2018 roku. Będzie wyposażony w silniki Rolls Royce’a Trent 1000. Wcześniej ALC podpisał z LOT-em umowę na finansowanie 6 nowych 737 MAX8. Pierwsze tego typu maszyny powinny przylecieć do Polski w listopadzie 2017 roku. Umożliwią linii otwarcie nowych połączeń regionalnych.

W lutym tego roku polski przewoźnik i Aviation Capital Group podpisali umowy na finansowanie trzech dodatkowych B787-9, które polecą na najbardziej obciążonych rejsach – do Chicago i Nowego Jorku. Będą to największe maszyny we flocie LOT-u. Mogą zabrać na pokład po 294 pasażerów (w B787-8 są 252 miejsca), 24 w klasie biznesowej (o 6 więcej niż 787-8) i 21 w klasie premium (tyle samo, co w mniejszej wersji).

LOT ma w tej chwili 46 samolotów. W tym roku ta liczba zwiększy się łącznie o kolejnych 7, do leasingodawcy zostaną oddane dwa Embraery, a przylecą m.in 2 dreamlinery 787-8. W założeniach na rok 2020 flota liczyć 70 maszyn. Ale dodatkowo o jeden samolot powiększy się latająca dla LOT-u flota estońskiego przewoźnika Nordica.

Rząd w Tallinie zdecydował się na wynajęcie dla tej linii 2 regionalnych jetów CRJ900. Ledna z tych maszyn będzie latać w barwach LOT-u. Polski przewoźnik przejął tę linię pod koniec roku 2016. Samoloty estońskiej linii już obsługują połączenia z Warszawy do Tallina, Wilna, Sztokholmu i Kopenhagi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Awaryjne lądowanie w Balicach

Samolot Lufthansy z Krakowa do Frankfurtu zawrócił po starcie i lądował awaryjnie w Balicach. ...

Suwałki chcą budować lotnisko

Władze Suwałk złożyły wniosek do wojewody podlaskiego ws. pozwolenia na budowę lokalnego lotniska, które ...

Seniorzy przyszłością biur podróży

Niemieccy turyści się starzeją. Do roku 2025 więcej niż co trzeci wyruszający w podróż ...

Wielkie Muzeum Egipskie dopiero za rok

Wielkie Muzeum Egipskie, które powstaje w Gizie, ma być otwarte w 2020 roku. Znajdzie ...

Enter Air wypłaci dywidendę akcjonariuszom

Zarząd Enter Aira zdecydował, że wypłaci 55 groszy z zysku dywidendy za każdą akcję ...

Traveldata: Grecja na wakacje tanieje, Egipt drożeje

Niska cena ropy i stabilny kurs złotego do dolara i euro powodują, że ceny ...