Nowe samoloty LOT-u

Materiały promocyjne

Air Lease Corporation (ALC), firma leasingowa z siedzibą w Los Angeles, i LOT podpisały umowę o długoterminowej współpracy. Zaowocuje ona m.in włączeniem do floty polskiego przewoźnika dreamlinera 787-9

Najnowszy nabytek LOT-u ma przylecieć w drugim kwartale 2018 roku. Będzie wyposażony w silniki Rolls Royce’a Trent 1000. Wcześniej ALC podpisał z LOT-em umowę na finansowanie 6 nowych 737 MAX8. Pierwsze tego typu maszyny powinny przylecieć do Polski w listopadzie 2017 roku. Umożliwią linii otwarcie nowych połączeń regionalnych.

W lutym tego roku polski przewoźnik i Aviation Capital Group podpisali umowy na finansowanie trzech dodatkowych B787-9, które polecą na najbardziej obciążonych rejsach – do Chicago i Nowego Jorku. Będą to największe maszyny we flocie LOT-u. Mogą zabrać na pokład po 294 pasażerów (w B787-8 są 252 miejsca), 24 w klasie biznesowej (o 6 więcej niż 787-8) i 21 w klasie premium (tyle samo, co w mniejszej wersji).

LOT ma w tej chwili 46 samolotów. W tym roku ta liczba zwiększy się łącznie o kolejnych 7, do leasingodawcy zostaną oddane dwa Embraery, a przylecą m.in 2 dreamlinery 787-8. W założeniach na rok 2020 flota liczyć 70 maszyn. Ale dodatkowo o jeden samolot powiększy się latająca dla LOT-u flota estońskiego przewoźnika Nordica.

Rząd w Tallinie zdecydował się na wynajęcie dla tej linii 2 regionalnych jetów CRJ900. Ledna z tych maszyn będzie latać w barwach LOT-u. Polski przewoźnik przejął tę linię pod koniec roku 2016. Samoloty estońskiej linii już obsługują połączenia z Warszawy do Tallina, Wilna, Sztokholmu i Kopenhagi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W biurach podróży Grecja zgarnia wszystko

Ten prowokacyjny tytuł ma swoje uzasadnienie. Okazuje się bowiem, że sprzedane w zeszłym tygodniu ...

Sondaż: Ponad połowa Niemców nie planuje urlopu w tym roku

Wielu Niemców z powodu epidemii koronawirusa nie planuje żadnego urlopu w tym roku – ...

Ryanair znów musi ciąć rozkład

Powodem są ograniczenia podróżowania wprowadzone przez rządy Irlandii i innych państw Unii Europejskiej, a ...

Do Grecji na greckie śniadanie

„Grecki koszyk śniadaniowy” to nowa inicjatywa, która ma zachęcić właścicieli hoteli i obiektów noclegowych ...

Emilewicz: Bon turystyczny – tak. Inna pomoc dla turystyki – nie

W sumie do branży turystycznej trafi około 10 miliardów złotych. To wsparcie, jakiego ta ...

Mapy Google’a z pytaniami od turystów

Google wprowadza nową funkcjonalność do swoich map. Pojawi się w nich zakładka „pytania i ...