Polonia zadowolona z lotów Warszawa – Newark

materiały prasowe

Polonia amerykańska wyczekiwała ponownego uruchomienia przez LOT bezpośredniego połączenia na trasie Newark – Warszawa – mówi dziennikarzom konsul generalny Polski w Nowym Jorku Maciej Golubiewski podczas uroczystej gali z okazji inauguracji tej trasy

Polskie Linie Lotnicze LOT po czterech i pół roku przerwy wznowiły połączenie na trasie Warszawa – Newark w USA. Newark Liberty International Airport to drugi co do wielkości port nowojorskiej metropolii, będący jednocześnie głównym węzłem przesiadkowym dla sąsiadujących z Nowym Jorkiem stanów – Pensylwanii i New Jersey. Najwięcej połączeń nowojorskiej metropolii obsługuje port lotniczy Nowy Jork-JFK znajdujący się w Queensie. Na JFK bezpośrednio z Warszawy lata także LOT.

Rejs inauguracyjny z warszawskiego Lotniska Chopina do Newark, odbył się w piątek.

– Polonia amerykańska bardzo żałowała, że LOT przestał latać na lotnisko w Newark. W Polsce panuje przekonanie, że najwięcej Polonii jest w Chicago. Tymczasem Polonii najwięcej jest w stanie Nowy Jork. A szczególnie w Connecticut, w okolicach New Britain, Hartford, Pensylwanii i w New Jersey. I właśnie dla tej Polonii lotnisko w Newark jest o wiele wygodniejsze. Można na nie zdecydowanie szybciej dotrzeć, niż na JFK. A zatem oszczędza czas – tłumaczył konsul.

Przekazał, że z lotniska JFK korzysta Polonia, która zamieszkuje głównie dzielnice Brooklyn, czy Queens w Nowym Jorku. – Newark jest hubem przesiadkowym, bardzo popularnym. To port, do którego linia lotnicza powinna latać, w który warto inwestować. I gratuluję LOT-owi, że zdał sobie sprawę z tego, że strategicznie jest to ważne miejsce – podkreślił Golubiewski.

Konsul uważa, że to połączenie może być atrakcyjne również dla Amerykanów. – Polska jest centralnie ulokowana w Europie, a Warszawa może być portem przesiadkowym na dalsze rejsy – ocenił.

Golubiewski podkreślił, że tutejsza Polonia jest bardzo zróżnicowana. – Mieszka tu dużo osób, które z drugiego, trzeciego pokolenia są Polakami, mają polskie nazwiska. Mieszka tu zarówno klasa średnia, jak i bardzo wykształceni Polacy i dobrze sytuowani. To połączenie może być szansą także na rozwój biznesu tu w Stanach, czy w Polsce – mówił.

– Obserwujemy tu ogromny, niewykorzystany dotąd potencjał ruchu pasażerskiego z Polski. Newark jest to piąty najchętniej wybierany przez Polaków kierunek dalekodystansowy zaraz po JFK, Chicago, Toronto i Pekinie. Rocznie na tej trasie z całej Polski podróżuje ponad 70 tys. pasażerów” – mówi dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT Adrian Kubicki.

Podkreśla, że istotny udział w ruchu pasażerskim na trasie Warszawa – Newark będą mieli podróżujący z i do Europy Wschodniej Ukraińcy, Węgrzy, Rumuni, Litwini i Bułgarzy. – Liczymy również na duże zainteresowanie naszym nowym połączeniem pasażerów podróżujących z i do Izraela – dodał.

Rejsy z Warszawy do Newark będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Od sierpnia będzie także piąty rejs we wtorki. Połączenie do Newark początkowo będzie obsługiwane wynajętym boeingiem 767-300 z dwiema klasami podróży – biznes i ekonomiczną. Od sierpnia rejsy będą realizowane samolotem Boeing 787 Dreamliner z trzema klasami podróży: business class, premium economy i economy.

Newark to dla LOT-u piąty port w Ameryce Północnej i jednocześnie drugi kierunek połączeń dalekodystansowych do USA, które LOT uruchomił w tym miesiącu. W sezonie letnim po odebraniu kolejnych dwóch nowych dreamlinerów, LOT będzie oferował w sumie 40 rejsów tygodniowo do USA.

Jak podkreśla przewoźnik, połączenie do Newark jest elementem strategii rentownego wzrostu LOT-u. Zgodnie z nią, przewoźnik chce stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również innych krajów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Strategia zakłada także rozwój połączeń do Ameryki Północnej i Azji.

Od 2017 roku LOT planuje dalszy rozwój połączeń. Newark będzie ósmym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u. Oprócz Newark, linia lata do Los Angeles, Chicago, Nowego Jorku, Toronto, Pekinu, Seulu, Tokio. W lipcu ruszy też bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Trójmiasto – 13 milionów złotych na szlaki

Ponad 78 km szlaków turystycznych zostanie zmodernizowanych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i jego otulinie ...

50 krajów na TT Warsaw. Tylko u nas pełna lista!

Około 500 wystawców z 50 krajów, kilkanaście branżowych prezentacji, konferencji i dyskusji, spotkania z ...

Polacy na siódmym miejscu wśród turystów w Bułgarii

Ponad 8,42 miliona gości zagranicznych przyjechało od stycznia do października tego roku do Bułgarii. ...

Powiedz smartfonowi, jakiego lotu szukasz

KLM wprowadza nową usługę dostępną przez Google Assistant – głosowe wyszukiwanie lotów Klienci linii, ...

Port Lotniczy Wrocław: W maju najbardziej wzrosły czartery

W maju wrocławskie lotnisko obsłużyło prawie 318 tysięcy pasażerów, czyli o 10,4 procent więcej ...

Litewski sabat czarownic w Noc Walpurgi

Noc złych duchów, wspomnienie świętej Walburgi, jubileusz powstania kościoła szatana – przypadająca na przełomie ...