Lotniska na Mykonos i Santorini bez strażaków?

Fotorzepa, Maciej Kaczanowski

Strażacy nie chcą służyć na lotniskach na Mykonos i Santorini. Powodem jest drożyzna na tych wyspach

Mykonos i Santorini należą do najdroższych greckich wysp. Mykonos to ulubiona wyspa hollywoodzkich gwiazd, celebrytów i bogatych biznesmenów. Ci, którzy żyją się tam z turystyki zarabiają spore pieniądze, dla pozostałych wysokie ceny na wyspie to ogromny problem. Drożyzna jest taka, że wysyłani tam z kontynentalnej Grecji strażacy twierdzą, że nie mogą się utrzymać z państwowej pensji.

Problem zaostrzył się po sprywatyzowaniu regionalnych lotnisk. Niemiecka firma Fraport, która przejęła czternaście greckich lotnisk regionalnych (czytaj: „Greckie lotniska w niemieckich rękach”), w tym te na Mykonos i Santorini, zażądała w umowie specjalnych gwarancji. Dotyczy to także strażaków, którzy z tego powodu zostali skierowani na wyspy.

Ich pensje nie wystarczają jednak na wynajęcie tam pokoju i wyżywienie, bo ceny są dwu-, trzykrotnie wyższe niż w Atenach. Pierwszych siedemdziesięciu strażaków, skierowanych tam do pracy, śpi na razie w biurach i w samochodach na dmuchanych materacach i krzesłach.

Zapowiadają, że zrezygnują z pracy, jeśli rząd nie znajdzie jakiegoś rozwiązania. Problem dotyczy też innych pracowników państwowych, którzy wysyłani są na wyspy: policjantów, lekarzy czy nauczycieli.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Trzęsienie ziemi na Ischii – są ofiary

Dwie osoby zabite, siedem zaginionych i 25 rannych, w tym dwie ciężko – to ...

Hotelarzu, wystaw nocleg na aukcji

1 października startuje VauBoo – platforma do rezerwowania noclegów w Europie z ustaleniem ich ...

Nowy reprezentant IGHP na Podkarpaciu

Nowym dyrektorem regionalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego na Podkarpaciu został Wojciech Fronczak, dyrektor Hilton ...

Słynny narciarz Alberto Tomba wypromuje Włochy na targach TT Warsaw

Na narty z Albertem Tombą, na Kilimandżaro z Jankiem Melą, do Chorwacji z Anną ...

Setki dodatkowych policjantów w Jerozolimie

Izraelskie władze rozmieściły dziś w Jerozolimie setki policjantów. Dodatkowe siły skierowano po wezwaniach Palestyńczyków ...

Kraków notuje 13 procent wzrostu w lipcu

W lipcu z krakowskiego lotniska skorzystało 625 tysięcy pasażerów, o 13 procent więcej niż ...