American Airlines – awaryjne lądowanie po awanturze

Bloomberg

Amerykańskie lotnictwo poderwało dwa myśliwce, by eskortowały samolot American Airlines lecący na Hawaje. Powodem była informacja o awanturze, którą wszczął na pokładzie jeden z pasażerów, Turek

Turek, który próbował wtargnąć do kokpitu, został obezwładniony przez załogę i pasażerów, a lecąca z Los Angeles maszyna wylądowała bezpiecznie w Honolulu. Nikomu nic się nie stało. Na pokładzie airbusa A321 było 181 pasażerów i sześcioro członków załogi.

FBI poinformowało, że 25-letni Turek Anil Uskanil już wcześniej złamał zasady bezpieczeństwa na lotnisku w Los Angeles. Według lotniskowej policji kilka godzin przed incydentem w powietrzu, Uskanil przeszedł przez drzwi prowadzące na płytę lotniska. Został zatrzymany, przesłuchany a następnie zwolniony.

Rzecznik policji Rob Pedregon powiedział, że Uskanil twierdził, że zgubił się, gdyż był pod wpływem alkoholu. Wcześniej pomyślnie przeszedł kontrolę bezpieczeństwa. Jako że poziom stężenia alkoholu we krwi mężczyzny nie było zbyt wysokie, został on wypuszczony.

Kilka godzin później Uskanil ponownie przeszedł kontrolę bezpieczeństwa i złapał samolot na Hawaje, w którym zaczął się awanturować.

Z powodu incydentu Dowództwo Lotnictwa Pacyfiku poderwało dwa myśliwce F-22, by przechwyciły samolot. Władze przygotowują się do postawienia mężczyźnie zarzutów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Czarnej Górze staną dwa nowe hotele

Apartamenty, centrum handlowe, spa, restauracje, basen i sale konferencyjne znajdą się w dwóch obiektach, ...

EasyJet uziemia całą flotę

EasyJet uziemił flotę i odeśle z pracy na dwa miesiące personel pokładowy, a Flydubai ...

TUI liderem turystyki wyjazdowej w Polsce

Mimo stagnacji na polskim rynku turystyki wyjazdowej, udało nam się urosnąć i zapewnić miejsce ...

Nowy Jedwabny Szlak pokaże piękną Polskę

Liczącą 10 tysięcy kilometrów trasę z Chin do Polski przemierzy wiosną 2018 roku wyprawa ...

Eurowings wkurzył agentów turystycznych

130 niemieckich agentów turystycznych powiedziało „dość” opóźnieniom w rozkładzie linii lotniczej Eurowings. Wysłali do ...

Ministerstwo Rozwoju: Sam wirus nie wystarczy, żeby zrezygnować z wyjazdu

Podróżny nie może bezkosztowo odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej wyłącznie z ...