Lotnisko Chopina szuka najemców

materiały prasowe

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL), które zarządza Lotniskiem Chopina w Warszawie, chce wynająć w Terminalu A kilkanaście lokali o łącznej powierzchni trzech tysięcy metrów kwadratowych

Przedsiębiorstwo ogłosiło dwa postępowania ofertowe na wybór najemców powierzchni handlowej zlokalizowanej w strefie CDE Terminala A.

– Mamy jasno sprecyzowane koncepcje komercjalizacji, w których stawiamy na poszerzenie asortymentu, podniesienie jakości i dostosowanie oferty do zmieniającego się profilu ruchu pasażerskiego, w tym rosnącego udziału pasażerów transferowych. Zakończenie postępowań zaplanowaliśmy na przełomie III i IV kwartał 2017 roku – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Grzegorz Michorek, dyrektor pionu handlowego Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, zarządzającego Lotniskiem Chopina w Warszawie.

Lotnisko Chopina obsługuje prawie 38 procent ruchu pasażerskiego w Polsce. 33 linie lotnicze oferują stąd 112 regularnych połączeń do 47 krajów na trzech kontynentach. W 2016 roku port obsłużył 12,8 mln pasażerów. Ruch pasażerski w okresie od stycznia do kwietnia wzrósł o ponad 27  procent (rok do roku). W roku 2017 lotnisko chce obsłużyć ponad 14 mln podróżnych.

– Kładziemy duży nacisk na atrakcyjność oferty handlowej w terminalu. Mamy świadomość, że jest to jeden z elementów konkurencji między portami – dodaje Michorek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rząd zaczyna oddawać pieniądze klientom Thomasa Cooka

225 milionów euro przygotował niemiecki rząd dla klientów poszkodowanych przez upadek Thomasa Cooka. Niemiecki ...

Manfred Weber: Uratujmy wakacje w Europie

Przywrócenie wolności podróżowania w Europie jest konieczne do uratowania sezonu letniego w tym roku. ...

Albania ma narodową linię lotniczą

Air Albania, pierwsza narodowa linia lotnicza Albanii, rozpoczęła działalność w połowie września. Przewoźnik powstał ...

Ryanair w pakietach Neckermanna

Od dziś w Neckermannie można składać pakiety dynamiczne, korzystając z siatki połączeń Ryanaira To ...

Studenci zaprojektowali uniformy dla Mercure’a

Połączyli historię hotelu Mercure Warszawa Grand z polską modą lat 50. i 60. I ...

Traveldata: Kanary i Grecja drożeją najszybciej

Na poziomie 200 złotych większej niż w zeszłego roku utrzymują się w biurach podróży ...