Rosja traci doświadczonych pilotów

Pixabay

Rosyjscy piloci nie chcą pracować dla rodzimych linii lotniczych. W ciągu dwóch ostatnich lat z Rosji wyjechało co najmniej 300 pilotów, którzy znaleźli zatrudnienie w Chinach, Indiach i Wietnamie – informuje „Kommiersant”

Według rosyjskiej gazety proces ten rozpoczął się w drugiej połowie 2014 roku. Wtedy, w krótkim czasie odeszli z pracy kapitanowie, doświadczeni piloci i znający język angielski instruktorzy. Najbardziej ucierpiały na tym firmy: Uralskie Linie Lotnicze, S7 „Wołga – Dniepr” i WIM – Avia. „Komiersant” wyliczył, że 300 rosyjskich lotników już zostało zatrudnionych przez azjatyckie linie, a kolejnych 400 osób przechodzi kursy przygotowujące w Chinach, Indiach i Wietnamie.

Dziennik zwraca uwagę, że masowe odejścia pilotów z pracy mogło być jedną z przyczyn kłopotów finansowych linii „WIM – Avia”, które niemal jednego dnia straciły dwanaście załóg. W ocenie „Kommiersanta” rosyjscy piloci otrzymują w azjatyckich firmach znacznie wyższe zarobki, a przy tym latają na nowocześniejszych maszynach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

InterContinental poprowadzi Holiday Inn Mokotów

InterContinental Hotels Group podpisał umowę franczyzową z 5th Avenue Holding. Koncern poprowadzi hotel Holiday ...

Polska na targach wakacyjnych w Utrechcie

Liczba holenderskich turystów odwiedzających Polskę wzrasta każdego roku, jesteście już uznaną marką w naszym ...

Travelplanet zrywa umowę z Volare Travel

Siec agencyjna Travelplanet zerwała umowę z biurem podróży Volare Travel. – Powodem jest złamanie ...

Aktorzy pokażą, jak sprzedać wycieczkę

Niemieckie stowarzyszenie DTPS zaprosiło profesjonalnych aktorów na szkolenia z dyrektywy unijnej. Odgrywając scenki, pokażą ...

Smakowity Meksyk na talerzu

Tradycyjne i nowoczesne, bazujące na szarańczy albo na wyrafinowanych mieszankach przypraw. Takie są meksykańskie ...

Wakacyjny Świat sprzeda ubezpieczenia HanseMerkura

HanseMerkur i sieć biur agencyjnych Wakacyjny Świat Turystyczni Doradcy rozpoczęli współpracę. Ubezpieczyciel zyskał dzięki ...