Nowy dreamliner poleci już jutro

Facebook

LOT zaprezentował na Lotnisku Chopina w hangarze Lotams swojego najnowszego boeinga 787 dreamlinera. Maszyna przyleciała do Polski wczoraj i natychmiast wchodzi do eksploatacji

To siódmy taki samolot we flocie polskiego przewoźnika. Pierwszy przyleciał w listopadzie 2012 roku. Teraz od poniedziałku nowy dreamliner wejdzie do eksploatacji i ma obsługiwać najpopularniejsze trasy LOT-u. Nowa maszyna upamiętnia Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Na jego kadłubie zostało umieszczone godło Cichociemnych — spadający orzeł. Cichociemni zasłużyli się w obronie okupowanej Polski walką partyzancką i budowaniem ruchu oporu. Wykonali 483 operacji lotniczych, przerzucając do kraju między innymi 630 ton sprzętu bojowego.

—To wyjątkowy moment dla Polskich Linii Lotniczych LOT — nie tylko dlatego, że nasza flota powiększa się o kolejny samolot szerokokadłubowy najnowszej generacji, ale również dlatego, że możemy dziś symbolicznie upamiętnić polskich bohaterów. Jako narodowy przewoźnik jesteśmy silnie związani z polską historią i tradycją – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Nowy samolot rozpocznie regularne operacje na wszystkich połączeniach dalekodystansowych LOT-u, tj. do Nowego Jorku, Los Angeles, Newark, Toronto, Tokio, Pekinu i Seulu. Dzięki nowej maszynie polski przewoźnik może między innymi zwiększyć częstotliwość połączeń na najbardziej popularnych trasach, z 3 do 4 połączeń tygodniowo na rejsach z Warszawy do Tokio i z 3 do 5 połączeń w tygodniu do Seulu.

Kolejny, 8 z kolei, B787-8 zostanie dostarczony LOT-owi w połowie lipca. — Boeing 787 dreamliner to wciąż najnowocześniejszy i najbardziej technologicznie zaawansowany samolot dalekodystansowy na świecie, który pozwala swobodnie pokonać dystans ponad 11 tys. kilometrów. W przyszłym roku flota powiększy się o 3 większe boeingi 787-9 mieszczące na pokładzie 294 pasażerów. Inwestycja we flotę daje nam realną możliwość rozwoju i dążenia do pozycji lidera na rynku Europy Środkowo-Wschodniej — mówi Rafał Milczarski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair: Trzy razy Burgas

Z Modlina, Krakowa i Rzeszowa będzie latał do Burgas w Bułgarii od marca Ryanair ...

Niemcy nie chcą wypoczywać z Brytyjczykami

Na wakacjach Skandynawowie dogadują się z Brytyjczykami i z Niemcami, podobnie Holendrzy z mieszkańcami ...

Co robić w Białce Tatrzańskiej? Spędź niezapomniane chwile na stoku, w termach i na górskich szlakach.

Planujesz pobyt w Tatrach? Postaw na niezwykle atrakcyjną Białkę Tatrzańską. Ta podhalańska wieś oferuje ...

Exim Tours: Mamy już Lato 2021 i ubezpieczenie od pandemii

Exim Tours ruszył ze sprzedażą oferty na lato 2021 roku. Dla swoich klientów ma ...

Polscy touroperatorzy skarżą się na TUI niemieckiemu PIT

Biuro podróży TUI Poland, należące do koncernu TUI, sprzedaje w Polsce wycieczki po dumpingowych ...

Dwie nowe trasy Wizz Aira z Katowic

Węgierski przewoźnik uruchamia dwa nowe połączenia z Katowic – do Santander w Hiszpanii i ...