Wrocławskie lotnisko z 22-procentowym wzrostem

materiały prasowe

Ponad 315 tysięcy pasażerów skorzystało w lipcu z portu lotniczego we Wrocławiu. To o 22,3 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej

Od stycznia do końca lipca wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 1,6 miliona pasażerów.

– W zeszłym miesiącu zanotowaliśmy nie tylko największy w tym roku wzrost ruchu pasażerskiego, ale również rekordowe wypełnienia samolotów odlatujących z naszego lotniska, które na niektórych trasach przekraczały 96 procent – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Jak opisuje, lipiec przyniósł wzrost we wszystkich segmentach ruchu lotniczego. O 22,7 procent więcej ludzi niż przed rokiem wybrało loty niskokosztowe. O  23,5 procent wzrosła też liczba podróżnych, którzy zdecydowali się na sieciowe połączenia międzynarodowe do największych europejskich hubów przesiadkowych. O 31,2 procent więcej pasażerów skorzystało również z połączeń krajowych. Miniony miesiąc przyniósł także wzrost zainteresowania lotami czarterowymi. Ten rodzaj podróży wybrało o 17,1 procent więcej pasażerów niż w tym samym czasie rok wcześniej.

Najchętniej na południe

Coraz większą popularnością wśród pasażerów wrocławskiego lotniska cieszą się połączenia niskokosztowe, z których skorzystało w zeszłym miesiącu ponad 157 tysięcy podróżnych. Lipiec zdominowały loty na południe Europy. – Widać to szczególnie po wypełnieniach samolotów – mówi Sztucki. – W lipcu pobiły one dotychczasowe rekordy, zwłaszcza na trasach do Hiszpanii, Włoch i Grecji – dodaje. Jak opisuje, w przypadku lotów na Teneryfę i do Malagi średnie wypełnienie przekraczało 96 procent, natomiast do Barcelony, Madrytu, Rzymu, Lizbony i Palmy na Majorce plasowało się w okolicy 95 procent. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się niskokosztowe loty do Wielkiej Brytanii i Irlandii. W lipcu na trasach do Bristolu, Glasgow i Corku średnie wypełnienia samolotów przekraczały 95 procent.

Popularne czartery

To, że w Porcie Lotniczym Wrocław na dobre zagościły wakacje, widać również po liczbie pasażerów korzystających z ofert biur podróży. W lipcu tego roku było ich o ponad 10 tysięcy więcej niż w tym samy czasie rok wcześniej. W tegorocznej ofercie touroperatorów znalazło się ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia. Są wśród nich m.in.: Grecja (Rodos, Zakynthos, Korfu i Kreta), Turcja (Antalya), Hiszpania (Majorka) i Egipt (Hurghada), a także tegoroczne nowości – albańska Tirana i grecka Kefalonia. – W tym roku już po raz kolejny najwięcej turystów wybrało wyspy greckie, gdzie oferta wakacyjna jest wyjątkowo bogata – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Michał Kozak, menadżer ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław. – Do łask wróciła również Bułgaria oraz Turcja. Do tych krajów wciąż jeszcze można wybrać się na letni urlop – dodaje.

Z Wrocławia w świat

W lipcu wzrosło zainteresowanie podróżnych ofertą sieciowych połączeń międzynarodowych (ponad 35,5 tysiąca pasażerów). W tym segmencie bardzo dobrze radzi sobie tegoroczna nowość od PLL LOT, czyli połączenie do Tel Awiwu. Tylko w zeszłym miesiącu skorzystało z niego blisko 2,3 tysiąca ludzi. – Samoloty lecące w tym kierunku były wypełnione w 82,5 procent – mówi Jarosław Sztucki. – To doskonały wynik w przypadku połączenia funkcjonującego dopiero drugi miesiąc – ocenia.

W nadchodzącym sezonie zimowym siatka połączeń do największych europejskich lotnisk jeszcze się poszerzy. Lufthansa zapowiedziała osiem dodatkowych połączeń tygodniowo do Frankfurtu, natomiast linie Swiss Airlines wprowadzą połączenie do Zurychu. Od października loty w tym kierunku będą się odbywały trzy razy w tygodniu.

Wzrost odnotowały także połączenia krajowe – o 31,2 procent. Niesłabnąca popularnością cieszą się zwłaszcza loty Ryanaira na Lotnisko Chopina w Warszawie (wzrost o 54,6 procent).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Targi Lato i Regionalia – smak polskiego lata

Podczas kwietniowych 22. targów turystyki i wypoczynku Lato i 6. targów produktów tradycyjnych i ...

Prezes LOT-u daje podwyżki

Od 5 do 12 procent wzrosną zarobki pilotów zatrudnionych na etatach w Locie. Najlepiej ...

Pasażerowie nieprędko wrócą do samolotów

Większość osób, które dużo latały przed kryzysem, jest przekonanych, że linie lotnicze na dobre ...

Prezes Wakacji.pl: Jesteśmy odpowiedzialnym partnerem

Połączone Wakacje.pl i My Travel zamierzają powiększyć jeszcze swoją sieć, tak by liczyła ona ...

Rekord temperatury w Moskwie – na plus

W nocy z wtorku na środę temperatura w Moskwie osiągnęła rekordowy poziom 4,3 stopnia ...

Rząd Hiszpanii wspomoże turystykę 4,3 miliarda euro

Rząd Hiszpanii przeznaczy 4,3 miliarda euro na ożywienie turystyki po trzech miesiącach ograniczeń i ...