Szczecin-Goleniów z 27-procentowym wzrostem

Facebook

Ponad 59,3 tysiąca pasażerów zostało obsłużonych w porcie lotniczym Szczecin-Goleniów w lipcu tego roku. To o 27 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2017 roku na lotnisku Szczecin-Goleniów odprawiono ponad 323 tysiące pasażerów, co oznacza wzrost o ponad 20 procent w stosunku do okresu styczeń – lipiec 2016 roku.

„Bardzo dobry wynik lipca z pewnością powtórzy sierpień. Pierwsze dwa tygodnie sierpnia obfitowały w prawdziwy nalot turystów z różnych części Polski, Europy i Świata. Przez lotnisko na finał regat The Tall Ships Races i Pyromagic dotarło 5350 turystów” – czytamy w komunikacie portu.

Lotnisko odnotowało najwięcej turystów zagranicznych z Norwegii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jak informuje biuro prasowe, „dzięki połączeniom PLL LOT via Warszawa na zlot żaglowców przybyli turyści z 23 miast europejskich oraz m.in. z Los Angeles, Nowego Jorku, Tokyo, Seulu, Omanu czy nawet odległej Nowej Zelandii”. Turyści z Warszawy, Karkowa i Rzeszowa dominowali w ruchu krajowym.

„Z deklaracji, jakie padały z ust naszych pasażerów wynikało, że do Szczecina i regionu Pomorza Zachodniego przylatują na okres 3-6 dni, prawie 2/3 z nich jest pierwszy raz. Dzięki danym z Głównego Urzędu Statystycznego wiemy, że w naszym regionie i jego stolicy pozostawili prawie 10 mln złotych” – informuje lotnisko Szczecin-Goleniów.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsługuje 10 rozkładowych połączeń lotniczych, do Warszawy, Oslo Gardermoen, Oslo Torp, Stavangeru, Bergen, Londynu Stansted, Londynu Luton, Dublina i Liverpoolu. Kierunki czarterowe to: Kreta, Korfu, Chorwacja i Albania.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisko w Salonikach będzie czynne wcześniej

Nie tylko lotnisko w Atenach, jak wcześniej zapowiadał premier Grecji, będzie czynne dla ruchu ...

Radykalna obniżka noclegów nieskategoryzowanych

Średnio nocleg w hotelu w listopadzie 2019 roku kosztował 249,76 złotych i był o ...

LOT połączy Warszawę z Ostrawą

Polski przewoźnik będzie latał na tej trasie pięć razy w tygodniu, od 30 marca. ...

Prezes PZOT: Nie ulegajmy panice

Równie dobrze można sobie wyobrazić, że kiedy strach odpuści i ci, którzy odkładali zakupy ...

Ambasadorowie wracają do Tanzanii i Senegalu

Sejmowa komisja spraw zagranicznych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała kandydatów na ambasadorów w Tanzanii i Senegalu. ...

Londyński hotel Ritz na sprzedaż? Może być wart miliard dolarów

Miliard dolarów – za tyle obecni właściciele są skłonni sprzedać słynny londyński hotel Ritz ...