Szczecin-Goleniów z 27-procentowym wzrostem

Facebook

Ponad 59,3 tysiąca pasażerów zostało obsłużonych w porcie lotniczym Szczecin-Goleniów w lipcu tego roku. To o 27 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2017 roku na lotnisku Szczecin-Goleniów odprawiono ponad 323 tysiące pasażerów, co oznacza wzrost o ponad 20 procent w stosunku do okresu styczeń – lipiec 2016 roku.

„Bardzo dobry wynik lipca z pewnością powtórzy sierpień. Pierwsze dwa tygodnie sierpnia obfitowały w prawdziwy nalot turystów z różnych części Polski, Europy i Świata. Przez lotnisko na finał regat The Tall Ships Races i Pyromagic dotarło 5350 turystów” – czytamy w komunikacie portu.

Lotnisko odnotowało najwięcej turystów zagranicznych z Norwegii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jak informuje biuro prasowe, „dzięki połączeniom PLL LOT via Warszawa na zlot żaglowców przybyli turyści z 23 miast europejskich oraz m.in. z Los Angeles, Nowego Jorku, Tokyo, Seulu, Omanu czy nawet odległej Nowej Zelandii”. Turyści z Warszawy, Karkowa i Rzeszowa dominowali w ruchu krajowym.

„Z deklaracji, jakie padały z ust naszych pasażerów wynikało, że do Szczecina i regionu Pomorza Zachodniego przylatują na okres 3-6 dni, prawie 2/3 z nich jest pierwszy raz. Dzięki danym z Głównego Urzędu Statystycznego wiemy, że w naszym regionie i jego stolicy pozostawili prawie 10 mln złotych” – informuje lotnisko Szczecin-Goleniów.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsługuje 10 rozkładowych połączeń lotniczych, do Warszawy, Oslo Gardermoen, Oslo Torp, Stavangeru, Bergen, Londynu Stansted, Londynu Luton, Dublina i Liverpoolu. Kierunki czarterowe to: Kreta, Korfu, Chorwacja i Albania.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nocny burmistrz nie zagości w Krakowie

Nocny burmistrz może i przydałby się w Krakowie, lecz próba jego powołania odbyła się ...

LOT proponuje pracę pilotom ze Small Planet

Pilotów, stewardów i stewardesy, którzy stracili pracę w wyniku kłopotów finansowych linii czarterowej Small ...

Itaka ma swoją firmę na Zakintos

Zebu Travel Services – to nazwa pierwszego biura turystyki przyjazdowej (incoming) Itaki, powołanego w ...

Lotnicy z Chełma są w cenie

Lubelska branża lotnicza kojarzy już nie tylko ze szkołą orląt w Dęblinie i zakładami ...

Louvre Hotels Group zadba o niepełnosprawnych

„Live my lifestyle – to dla was się zmieniamy” to hasło akcji grupy hotelowej ...

Lotnisko w Auckland na kroplówce z paliwem

Pęknięcie rurociągu którym płynęło paliwo lotnicze na lotnisko w Auckland spowodowało zakłócenia w ruchu ...