5-milionowy pasażer krakowskiego lotniska

materiały prasowe

Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce przywitał w tym roku 5-milionowego pasażera. Tym samym krakowskie lotnisko dołączyło do grona europejskich portów obsługujących powyżej 5 milionów pasażerów rocznie

Szczęśliwym podróżnym okazała się pani Joanna, która leciała do Wenecji linią lotniczą easyJet. Otrzymała od prezesa Kraków Airport Radosława Włoszka gratulacje i prezenty: tablet, kupon na lot z Krakowa i 5 zaproszeń do saloniku biznesowego. Na pozostałych pasażerów rejsu easyJet do Wenecji również czekały drobne upominki. Wszyscy podróżujący zostali też poczęstowani tortem.

– Obsłużenie tak wysokiej liczby pasażerów nie byłoby możliwe, gdyby nie praca osób, które codziennie dbają o sprawny przebieg procedur lotniskowych – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. – Do takiego wyniku z pewnością przyczynił się potencjał naszego regionu. A przede wszystkim oferta kilkunastu przewoźników, dzięki którym pasażerowie mieli do wyboru w ciągu całego roku 100 bezpośrednich połączeń z Krakowa – dodał.

Jak podaje krakowskie lotnisko, wśród 5 milionów pasażerów, którzy zostali obsłużeni w tym roku, było ponad 50 tysięcy dzieci. Z usług lotniska skorzystało też ponad 14 tysięcy niepełnosprawnych. Najdłuższa bezpośrednia trasa oferowana przez Kraków Airport to obecnie połączenie z Chicago (8 tysięcy km), a najdłuższą podróż odbył pasażer udający się w 2017 roku z Krakowa do Strahan w Australii (16 tys km).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecki rząd zamknął czasowo hotele

Od 15 marca do 30 kwietnia hotele w Grecji, które działają sezonowo, pozostaną zamknięte. ...

Galeria Beksińskiego zamknięta przez całe lato

Galeria Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, tak jak i pozostałe wnętrza tej ...

Włochy nie będą ratowały Alitalii

Włoski rząd wykluczył ratowanie upadającej Alitalii z pieniędzy publicznych. Wszystko wskazuje na to, że ...

Gołym okiem widać, że jest więcej turystów

Od lat jesteśmy na trzecim miejscu po Warszawie i po Krakowie pod względem udzielonych ...

Wizz Air zaprasza studentów do gry

Roczny nieograniczony dostęp do podróży lotniczych w siatce połączeń Wizz Aira otrzyma zespół, który ...

Booking.com sprzedaje już rejsy

Booking.com znów poszerza ofertę. Poza zakwaterowaniem, przelotami, wynajmem samochodów i rezerwacją transferów z i ...