5-milionowy pasażer krakowskiego lotniska

materiały prasowe

Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce przywitał w tym roku 5-milionowego pasażera. Tym samym krakowskie lotnisko dołączyło do grona europejskich portów obsługujących powyżej 5 milionów pasażerów rocznie

Szczęśliwym podróżnym okazała się pani Joanna, która leciała do Wenecji linią lotniczą easyJet. Otrzymała od prezesa Kraków Airport Radosława Włoszka gratulacje i prezenty: tablet, kupon na lot z Krakowa i 5 zaproszeń do saloniku biznesowego. Na pozostałych pasażerów rejsu easyJet do Wenecji również czekały drobne upominki. Wszyscy podróżujący zostali też poczęstowani tortem.

– Obsłużenie tak wysokiej liczby pasażerów nie byłoby możliwe, gdyby nie praca osób, które codziennie dbają o sprawny przebieg procedur lotniskowych – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. – Do takiego wyniku z pewnością przyczynił się potencjał naszego regionu. A przede wszystkim oferta kilkunastu przewoźników, dzięki którym pasażerowie mieli do wyboru w ciągu całego roku 100 bezpośrednich połączeń z Krakowa – dodał.

Jak podaje krakowskie lotnisko, wśród 5 milionów pasażerów, którzy zostali obsłużeni w tym roku, było ponad 50 tysięcy dzieci. Z usług lotniska skorzystało też ponad 14 tysięcy niepełnosprawnych. Najdłuższa bezpośrednia trasa oferowana przez Kraków Airport to obecnie połączenie z Chicago (8 tysięcy km), a najdłuższą podróż odbył pasażer udający się w 2017 roku z Krakowa do Strahan w Australii (16 tys km).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wulkan wygania ludzi z Vanuatu

Władze Vanuatu w Oceanii ogłosiły stan wyjątkowy i zarządziły obowiązkową ewakuację wszystkich 11 tysięcy ...

Finowie płyną na wycieczkę po alkohol

Do stolicy Łotwy, Rygi, przypłynął pierwszy prom pasażerski z Helsinek. Według fińskich mediów to ...

PKP PLK: Nowa aplikacja z rozkładem jazdy pociągów

Można śledzić położenie pociągu i ewentualne zmiany w podróży – to jedna z funkcji ...

Emirates polecą do Meksyku przez Barcelonę

Na 9 grudnia linie lotnicze Emirates zapowiedziały otwarcie codziennego połączenia z Dubaju do portu ...

Nowe sklepy Baltony na wrocławskim lotnisku

Baltona oddała do użytku podróżnych Portu Lotniczego Wrocław pięć sklepów. Sprzedaje w nich produkty ...

Kraków Airport – w kwietniu 52 pasażerów

W kwietniu liczba pasażerów na krakowskim lotnisku spadła w porównaniu z zeszłym rokiem o ...