Lufthansa z internetem na europejskich trasach

Pasażerowie Lufthansy i Austrian Airlines będą mogli korzystać z Wi-Fi również na trasach krótkiego i średniego zasięgu

Lufthansa i Austrian rozpoczną fazę testów pokładowego Wi-Fi. Na początku każdy przewoźnik będzie sprawdzać po 5 airbusów A320. Pasażerowie, którzy znajdą się na ich pokładach, będą mogli skorzystać z sieci bezpłatnie, ale przewoźnik skorzysta z analizy ich aktywności przy pracach nad wprowadzeniem usługi w całej flocie.

W pierwszym kwartale 2017 roku liczba maszyn Lufthansy wyposażonych w dostęp do internetu wzrośnie do 20. Jeden samolot po drugim, w całej flocie A320 Lufthansy będzie zainstalowana najnowsza technologia – prace zakończą się w połowie 2018 roku. Koniec montażu urządzeń we wszystkich 31 maszynach Austrian Airlines jest zaplanowany na koniec kwietnia tego roku. Tak samo jak w przypadku Lufthansy i Austrian Airlines, również Eurowings planuje udostępnienie internetu swoim pasażerom – wstępnie planuje uruchomienie usługi na koniec pierwszego kwartału 2017 roku. Wszystkie 69 maszyn Eurowingsa będzie wyposażonych w internet do końca lata tego roku.

Pasażerowie Lufthansy zyskają dostęp do Wi-Fi na swoich urządzeniach mobilnych – będą mogli korzystać ze skrzynek pocztowych, aplikacji czy streamingu wideo. Usługa powinna być dostępna w pierwszym kwartale tego roku. Użytkownicy będą mogli wybierać spośród trzech taryf: FlyNet Message za 3 euro, FlyNet Surf za 7 euro i FlyNet Stream za 12 euro (za jeden rejs). FlyNet Message pozwoli korzystać ze skrzynki pocztowej, WhatsAppa czy iMessage, a FlyNet Surf również surfować po internecie. Dzięki FlyNet Stream, będzie możliwy również streaming. Pakiety można opłacać przy użyciu karty kredytowej lub płatności typu PayPal.

Internet Lufthansy i jej partnera technologicznego Inmarsat korzysta z szerokopasmowej technologii satelitarnej (Ka-band) i zapewnia dostęp do internetu na trasach krótkiego i średniego zasięgu poprzez sieć Inmarsat Global Xpress (GX). Dostawcą serwisu dla pasażerów Lufthansy będzie Deutsche Telekom, partner Inmarsatu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Klienci Rainbowa zażyczyli sobie więcej wygód

Dla rodzin – pięciogwiazdkowe hotele. Dla dzieci – więcej klubów z animacjami. Dla seniorów ...

Nowa dyrektor zaczynała jako kelnerka w restauracji hotelowej

Mercure Warszawa Grand ma nową dyrektor

Litwinka Daiva Maciule została dyrektorem generalnym hotelu Mercure Warszawa Grand. Jak się dowiadujemy z ...

Strzelanina w Mauzoleum Chomeiniego w Iranie

Uzbrojony sprawca otworzył ogień w mauzoleum ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego w południowej części Teheranu. Są ...

Greckie plaże są dla wszystkich

Prawo w Grecji gwarantuje każdemu wolny dostęp do plaż publicznych i prywatnych – przypomina ...

Teneryfa: Zakładamy linię lotniczą. Przywieziemy sobie turystów

Powołamy na Teneryfie własną linię lotniczą – poinformował prezydent lokalnego rządu, do którego należeć ...

Druga rada doradzi ministrowi sportu i turystyki

Doradzaniem ministrowi w sprawie nowej ustawy o usługach hotelarskich, pilotach i przewodnikach, a także ...