PKS Polonus partnerem Polskiego Busa

materiały prasowe

Polski Bus nawiązuje współpracę partnerską z PKS Polonus. Wspólne połączenia obejmą 23 linie, m.in. do Lwowa i Kaliningradu

Od 23 marca Polskiego Busa pasażerowie mają do dyspozycji 100 kierunków z oferty Polonusa, w tym pięć z zagranicznego rozkładu jazdy – Lwów, Drohobycz, Truskawiec, Stryj i Kaliningrad.

Jak podaje Polski Bus, cztery z pośród nowych linii międzynarodowych były dotychczas nieobecne w jego ofercie. W przypadku Lwowa liczba codziennych połączeń zwiększy się zaś o pięć, realizowanych przez East West Eurolines (ATP Lwów). Trasy do Kaliningradu będą obsługiwaną przez partnerską firmę PKS Polonus, KonigAvto.

– Dzięki rozbudowanej i atrakcyjnej siatce połączeń PKS Polonus nasi pasażerowie zyskują  możliwość podróży do 66 nowych miast w ramach 23 linii – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Piotr Pogonowski, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Polskiego Busa. – Jestem przekonany, że Lwów i Kaliningrad będą bestsellerami sezonu letniego – dodaje.

Zdaniem Macieja Acedońskiego, prezesa PKS Polonus, współpraca z Polskim Busem może być ciekawą alternatywą dla dotychczasowej konkurencji.

W ramach nowych 23 linii, oferta platformy Polskibus.com zostanie wzbogacona o 66  miast w Polsce. Podróżni będą mogli wybrać się m.in. do: Piwnicznej-Zdroju, Starego Sącza, Szklarskiej Poręby, Olsztyna i Kudowy-Zdrój. W ofercie znalazły się także: Ruciane-Nida, Grudziądz, Inowrocław, Sochaczew, Kozienice, Kłodzko, Zwoleń, Iłża, Przasnysz, Płońsk, Starachowice, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Gołdap, Duszniki-Zdrój, Cieplice Śląskie-Zdrój i Rypin.

Polski Bus zapowiada, że zdecydowana większość połączeń krajowych będzie realizowana przez autokary marki Scania z floty PKS Polonus.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow: Mamy 190 milionów złotych gwarancji

Biuro podróży Rainbow będzie od 17 września legitymować się zabezpieczeniem na rzecz klientów w ...

Malbork miał rekordowy rok

607 tysięcy ludzi zwiedziło w 2016 roku Muzeum Zamkowe w Malborku. To rekord w ...

Na Styku Kultur, EuroGastro i WorldHotel – kolejne targi przełożone

Organizatorzy targów turystycznych Na Styku Kultur w Łodzi oraz gastronomiczno-hotelarskich EuroGastro i WorldHotel w ...

Boeing i Embraer rozmawiają o fuzji

Firmy The Boeing Company i Embraer potwierdzają, że prowadzą dyskusję na temat potencjalnego połączenia ...

Niemieccy touroperatorzy z lepszym wynikiem

O 8,3 procent, do 27,5 miliarda euro, wzrosły przychody touroperatorów w Niemczech, Austrii i ...

Największa nad Morzem Śródziemnym wioska wakacyjna powstanie w Bodrum

12 milionów metrów kwadratowych zajmie nowy kurort w Bodrum. Znajdą się w nim m.in. ...