PKS Polonus partnerem Polskiego Busa

materiały prasowe

Polski Bus nawiązuje współpracę partnerską z PKS Polonus. Wspólne połączenia obejmą 23 linie, m.in. do Lwowa i Kaliningradu

Od 23 marca Polskiego Busa pasażerowie mają do dyspozycji 100 kierunków z oferty Polonusa, w tym pięć z zagranicznego rozkładu jazdy – Lwów, Drohobycz, Truskawiec, Stryj i Kaliningrad.

Jak podaje Polski Bus, cztery z pośród nowych linii międzynarodowych były dotychczas nieobecne w jego ofercie. W przypadku Lwowa liczba codziennych połączeń zwiększy się zaś o pięć, realizowanych przez East West Eurolines (ATP Lwów). Trasy do Kaliningradu będą obsługiwaną przez partnerską firmę PKS Polonus, KonigAvto.

– Dzięki rozbudowanej i atrakcyjnej siatce połączeń PKS Polonus nasi pasażerowie zyskują  możliwość podróży do 66 nowych miast w ramach 23 linii – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Piotr Pogonowski, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Polskiego Busa. – Jestem przekonany, że Lwów i Kaliningrad będą bestsellerami sezonu letniego – dodaje.

Zdaniem Macieja Acedońskiego, prezesa PKS Polonus, współpraca z Polskim Busem może być ciekawą alternatywą dla dotychczasowej konkurencji.

W ramach nowych 23 linii, oferta platformy Polskibus.com zostanie wzbogacona o 66  miast w Polsce. Podróżni będą mogli wybrać się m.in. do: Piwnicznej-Zdroju, Starego Sącza, Szklarskiej Poręby, Olsztyna i Kudowy-Zdrój. W ofercie znalazły się także: Ruciane-Nida, Grudziądz, Inowrocław, Sochaczew, Kozienice, Kłodzko, Zwoleń, Iłża, Przasnysz, Płońsk, Starachowice, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Gołdap, Duszniki-Zdrój, Cieplice Śląskie-Zdrój i Rypin.

Polski Bus zapowiada, że zdecydowana większość połączeń krajowych będzie realizowana przez autokary marki Scania z floty PKS Polonus.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Huragan Harvey – zamknięto lotnisko w Houston

Co najmniej dwie osoby zginęły, a kilkanaście odniosło obrażenia w stanie Teksas po przejściu ...

Rosjanie polubili tunezyjskie leżaki

625 tysięcy Rosjan odwiedziło w zeszłym roku Tunezję. Tamtejsza minister turystyki ma nadzieję, że ...

Egipt odzyskuje turystów

15 procent PKB wyniosą w tym roku przychody z turystyki w Egipcie – twierdzi ...

Złożyli fałszywą reklamację, muszą zapłacić biuru podróży

Prawie 4 tysiące funtów muszą zapłacić Thomasowi Cookowi klienci, którzy złożyli fałszywą reklamację na ...

Koleją na majówkę

Kolejarze zachęcają do podróży pociągami w czasie majówki. W specjalnej ofercie znalazło się 56 ...

Przez bankructwo Thomasa Cooka znikają miejsca pracy

Ogłoszenie upadłości przez Thomasa Cooka w Wielkiej Brytanii spowodowało, że bankrutować zaczęły kolejne firmy, ...