Policyjna akcja na Dworcu Północnym w Paryżu

Wikipedia

Paryska policja otoczyła i ewakuowała w nocy stołeczny Dworzec Północny (Gare du Nord). Według mediów akcja ma związek z poszukiwaniem trzech mężczyzn uznawanych przez władze za niebezpiecznych

Policja zakończyła operację na jednym z głównych dworców Paryża – Gare du Nord. Koniec kontroli bezpieczeństwa. Dworzec stopniowo wraca do normalnego funkcjonowania – oświadczyła dziś nad ranem rzeczniczka policji.

Władze nie podały jednak innych szczegółów dotyczących charakteru tej operacji. Rzeczniczka paryskiej policji powiedziała agencji Associated Press, że operacja miała na celu „rozwianie obaw” i nie zakończyła się aresztowaniami.

Według dziennika „Le Parisien” policja poszukiwała trzech mężczyzn uznawanych za niebezpiecznych. Około godz. 23 uzbrojeni funkcjonariusze otoczyli dworzec, a następnie ewakuowali znajdujących się na peronach podróżnych. Przeszukali także pociąg TGV, który przyjechał z Valenciennes i w którym mieli znajdować się poszukiwani mężczyźni.

Gare du Nord jest nie tylko jednym z głównych dworców Paryża, ale także jednym z największym na świecie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Codziennie, jak pisze agencja dpa, korzysta z niego ok. 700 tys. podróżnych. Z tego dworca odjeżdżają m.in. pociągi Eurostaru do Londynu.

W ostatnich latach Francja była celem wielu ataków terrorystycznych. Niedzielnym wyborom prezydenckim towarzyszyły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Głosowanie zabezpieczało ponad 50 tysięcy policjantów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Menadżerowie mają się starać i rezerwować tanio

Najważniejsze warunki dobrze zorganizowanej podróży służbowej to bezpieczeństwo jej uczestników i niskie koszty – ...

Brazylia – katastrofa statku pasażerskiego

Statek z około 70 osobami na pokładzie zatonął na rzece Xingu na północy Brazylii. ...

Hiszpania: Za rok turystów będzie mniej

W przyszłym roku przyjedzie do nas od 15 do 20 procent mniej turystów niż ...

Warszawski Intercontinental na pięć gwiazdek Michelina

41 polskich hoteli znalazło się w najnowszym wydaniu czerwonego przewodnika Michelina „Main Cities of ...

Lotniska wciąż bez pieniędzy z tarczy

Jesienią i zimą lotniska spodziewają się o połowę mniejszego ruchu niż przed rokiem. Liczą, ...

Polacy chcą odpocząć z daleka od koronawirusa

Co trzeci Polak chce wyjechać na krótki wyjazd jeszcze w maju lub czerwcu. Większość ...