Pierwszy Leo Express do Pragi przeładowany. Za dużo chętnych

Materiały prasowe

W sobotę rusza pierwszy pociąg Leo Express z Wrocławia do Pragi. Chętnych na przejazd było tak wielu, że przewoźnik sprzedał ponad dwa razy więcej biletów niż jest dostępnych miejsc – alarmują Koleje Dolnośląskie.

Jak pisaliśmy na początku grudnia, czeski przewoźnik Leo Express uruchamia nowe połączenie kolejowe z Polski, tym razem na trasie Wrocław – Praga. Przejazd inauguracyjny prywatnej firmy, która może stać się rywalem PKP Intercity, ma odbyć się tuż przed okresem świątecznym, w sobotę 21 grudnia o godz. 5.58.

Ceny biletów na podróż do stolicy Czech są niezwykle kuszące, zaczynają się bowiem już od… 17 złotych. Okazało się, że chętnych na pierwszy przejazd było aż zbyt wielu i wszystkie miejsca siedzące – a nawet stojące – przewoźnik sprzedał w błyskawicznym tempie. To jednak nie powstrzymało go przed dalszym sprzedawaniem biletów i w piątek 20 grudnia, jak zwróciły uwagę Koleje Dolnośląskie, wydano ich już dwa razy więcej, niż było miejsc w pociągu.

„Otrzymaliśmy niepokojącą informację o niekontrolowanej sprzedaży biletów przez czeskiego przewoźnika Leo Express, odpowiedzialnego za obsługę tego połączenia. W jej wyniku liczba biletów zakupionych przez pasażerów stanowi dwukrotność liczby dostępnych miejsc w pociągu Stadler Flirt 480, przewidzianym do obsługi tej trasy” – ostrzegają Koleje Dolnośląskie w komunikacie.

Bilety można kupić na stronie internetowej i przez aplikację na urządzenia przenośne Leo Express i w kasach Kolei Dolnośląskich, które – zorientowawszy się w tej niecodziennej sytuacji – wstrzymały u siebie sprzedaż. Bilety wciąż jednak można nabyć u taniego czeskiego przewoźnika.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wiadomo już oficjalnie: egipskie wizy podrożeją

Do polskiej ambasady w Egipcie dotarła oficjalna odpowiedź tamtejszego Ministerstwa Turystyki w sprawie nowych ...

Cel: wypoczynek na wsi

Kreatywna turystyka wiejska oferuje pełen regionalnych smaków wypoczynek pośród natury, pobudzając do aktywności nie ...

W Egipcie więcej zachorowań wywołanych przez bakterię E. coli

Niemieckie MSZ zmieniło komunikat dotyczący wyjazdów do Egiptu. Ostrzega w nim przed ryzykiem chorób ...

Chiny – katastrofa autokaru w prowincji Shaanxi

Co najmniej 36 ludzi zginęło, w tym dwoje dzieci, a 13 zostało rannych w ...

Wrocławskie lotnisko – 83 połączenia w letnim rozkładzie lotów

Nowy przewoźnik, KLM, zaoferuje loty do Amsterdamu – to nowość w letniej siatce połączeń ...

Lotnictwo czeka era konsolidacji

Sytuacja na rynku lotniczym, jaka wytworzyła się po upadku linii Monarch i Air Berlin, ...