LOT zawiesza rejsy do Chin – z powodu koronawirusa

Fot. Bloomberg

W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zarząd LOT zawiesił do 9 lutego rejsy do Pekinu.

Jak informuje przewoźnik, decyzja jest podyktowana troską o zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom i członkom załogi LOT-u.

Samolot, który wyleci z Warszawy do Pekinu w piątek 31 stycznia, przywiezie do Polski członków załogi LOT-u pozostających w Chinach i tych pasażerów z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydują się wrócić do kraju. LOT deklaruje, że jest w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu przy organizowaniu dodatkowych rejsów dla Polaków, gdy będzie taka potrzeba.

CZYTAJ TEŻ: Kolejne linie zawieszają loty do Chin. Lufthansa po British Airways

Na zawieszenie lotów naciskały związki zawodowe w LOT. Pracownicy pokładowi obawiali się o swoje zdrowie, nie dowierzając, że maseczki na twarzach i rękawiczki ochronią ich, gdyby w samolocie podróżowali zarażeni pasażerowie.

Na razie bez zmian między Warszawą i Pekinem latają samoloty największej chińskiej linii lotniczej Air China. Piątkowy rejs wystartował zgodnie z rozkładem o godz. 13.10.

Rejsy do Chin zawiesili już praktycznie wszyscy przewoźnicy europejscy i amerykańscy. Wcześniej linie lotnicze dały pasażerom możliwość zmian rezerwacji, bądź informowały o gotowość do zwrotu pieniędzy, pod warunkiem jednak, że zostały one wykupione przed 23 stycznia, czyli od momentu, kiedy epidemia koronawirusa zaczęła się rozszerzać poza chińskie miasto Wuhan.

ZOBACZ TEŻ: Prezes LOT: Chcemy latać do Chin z CPK sto razy w tygodniu

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zima w Rainbow rośnie na egzotyce i Egipcie

Do końca lipca sprzedaliśmy 20 tysięcy wyjazdów na zimę – podała spółka Rainbow Tours ...

Turystyka nie ruszy bez certyfikatów

Certyfikat potwierdzający bezpieczeństwo sanitarne to dzisiaj najskuteczniejsza broń w walce ze skutkami koronakryzysu – ...

Cyfryzacja podstawą strategii turystyki

Przedstawiciele niemieckiej branży turystycznej uważają, że przy tworzeniu narodowej strategii turystyki najważniejsza jest cyfryzacja ...

Mołdawia: Zacznij wizytę od centrum informacji turystycznej

Broszury po angielsku, polsku, rumuńsku, włosku, niemiecku i japońsku można dostać w pierwszym i ...

Leśnicy sprawdzają, czego oczekują turyści

Wiosenne badania turystyki przeprowadzone zostaną w Puszczy Kozienickiej na Mazowszu. Leśnicy chcą poznać oczekiwania ...

Thomas Cook nie zamknie stacjonarnych biur

Choć liczba klientów odwiedzających stacjonarne salony sprzedaży Thomasa Cooka w Wielkiej Brytanii spada, prezes ...