LOT zawiesza rejsy do Chin – z powodu koronawirusa

Fot. Bloomberg

W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zarząd LOT zawiesił do 9 lutego rejsy do Pekinu.

Jak informuje przewoźnik, decyzja jest podyktowana troską o zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom i członkom załogi LOT-u.

Samolot, który wyleci z Warszawy do Pekinu w piątek 31 stycznia, przywiezie do Polski członków załogi LOT-u pozostających w Chinach i tych pasażerów z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydują się wrócić do kraju. LOT deklaruje, że jest w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu przy organizowaniu dodatkowych rejsów dla Polaków, gdy będzie taka potrzeba.

CZYTAJ TEŻ: Kolejne linie zawieszają loty do Chin. Lufthansa po British Airways

Na zawieszenie lotów naciskały związki zawodowe w LOT. Pracownicy pokładowi obawiali się o swoje zdrowie, nie dowierzając, że maseczki na twarzach i rękawiczki ochronią ich, gdyby w samolocie podróżowali zarażeni pasażerowie.

Na razie bez zmian między Warszawą i Pekinem latają samoloty największej chińskiej linii lotniczej Air China. Piątkowy rejs wystartował zgodnie z rozkładem o godz. 13.10.

Rejsy do Chin zawiesili już praktycznie wszyscy przewoźnicy europejscy i amerykańscy. Wcześniej linie lotnicze dały pasażerom możliwość zmian rezerwacji, bądź informowały o gotowość do zwrotu pieniędzy, pod warunkiem jednak, że zostały one wykupione przed 23 stycznia, czyli od momentu, kiedy epidemia koronawirusa zaczęła się rozszerzać poza chińskie miasto Wuhan.

ZOBACZ TEŻ: Prezes LOT: Chcemy latać do Chin z CPK sto razy w tygodniu

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Młodzi turyści amerykańscy chętnie idą do agenta turystycznego

Z usług agentów turystycznych najchętniej korzystają przedstawiciele pokolenia Millenium. Dostrzegają, że dzięki doradcom mogą ...

Święto smakoszy w Dubaju

Dubai Food Festival (DFF), doroczne święto kulinarne, obchodzone przez całe miasto, powraca 22 lutego ...

Wizz Air poleciał z Warszawy do Billund

Dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w piątki, węgierska linia lotnicza Wizz Air, ...

Cudzoziemscy turyści zalewają Włochy

Włoska branża turystyczna podała, że w zeszłym roku do Włoch przyjechało 56 milionów cudzoziemców. ...

Booking musi być przejrzystszy

Do 16 czerwca tego roku Booking ma czas, żeby zmienić sposób prezentowania oferowanych noclegów, ...

Bardzo dobry sierpień lotniska w Zielonej Górze

W sierpniu liczba pasażerów, którzy odlecieli z Zielonej Góry, wzrosła o 138 procent w ...