Penelope Cruz ochrzciła Costę Smeraldę

Fot. materiały prasowe

Statek wycieczkowy Costa Smeralda, który opuścił stocznię w fińskim Turku w grudniu zeszłego roku, został w ubiegły piątek oficjalnie ochrzczony. W roli matki chrzestnej wystąpiła hiszpańska gwiazda filmowa Penelope Cruz.

Chrzest Costy Smeraldy odbył się w Savonie – informuje w komunikacie operator wycieczkowca, włoski armator Costa Cruises. W roli matki chrzestnej wystąpiła aktorka Penelope Cruz. W obecności kapitana statku Paula Beniniego przecięła wstęgę i rozbiła butelkę szampana o dziób. Kolację dla gości przygotował włoski szef kuchni Bruno Barbieri. Na deskach teatru Colosseo na pokładzie statku dziewięcioro akrobatów zaprezentowało pokaz „Dream”. Wieczór zakończył się pokazem fajerwerków przed fortecą Priamar.

CZYTAJ TEŻ: Pasażerowie mogą opuścić Costę Smeraldę. Nie było zakażonych

Costa Smeralda wypłynęła z fińskiej stoczni Meyer Turku w grudniu zeszłego roku. Jest największym statkiem eksploatowanym przez Costę Cruises i piątym pod względem wielkości na świecie – ma 337 metrów długości i może pomieścić ponad 6,5 tysiąca pasażerów. Na pokładzie znajdują się między innymi muzeum włoskiego wzornictwa, spa Solemio, bary tematyczne i 16 restauracji, w tym Ristorante Lab, w której można spróbować swoich sił w gotowaniu i posłuchać wykładów o odpowiedzialnym gospodarowaniu żywnością.

Dzięki napędowi na skroplony gaz ziemny LNG statek nie emituje dwutlenku siarki i cząstek stałych oraz wytwarza mniej tlenku azotu i dwutlenku węgla. Jak zapewnia armator, jego statek korzysta z odsalanej wody morskiej, a wszystkie odpady recyklinguje. Costa Cruises zapowiada, że do 2023 roku będzie mieć w sumie siedem liniowców napędzanych LNG. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 6 miliardów euro.

ZOBACZ TAKŻE: TT-Line buduje Zielony Statek

Costa Smeralda odbywa tygodniowe rejsy po zachodniej części Morza Śródziemnego, na trasie Savona – Marsylia – Barcelona – Palma de Mallorca – Civitavecchia – La Spezia. Tego lata zawita również do Cagliari. W sezonie zimowym 2021/2022 będzie się zatrzymywać także w Palermo.

Fot. materiały prasowe

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Czy na październik nie ma za dużo wycieczek?

Zgodnie z przewidywaniami ruch w biurach podróży był we wrześniu niezwykły. Niewykluczone, że również ...

Nocne kursy znad Morskiego Oka dla nieodpowiedzialnych

Po świętach kursy wozów konnych z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka będą wydłużone – ...

Mazowsze na feriach, turyści w biurach podróży

Chociaż mieszkańcy Mazowsza wyjechali na ferie, pozostali turyści nie omijali biur podróży. System rezerwacyjny ...

Jarosław Kuźniar opowie o trendach w turystyce

Panele z udziałem ekspertów, warsztaty prowadzone przez praktyków i konkurs Tourism Trends Awards czekają ...

Gujana Francuska bez połączenia lotniczego

Linie lotnicze Air France oraz Air Caraibes odwołały poniedziałkowe loty do Kajenny, stolicy Gujany ...

Syndyk upadłego biura Net Holiday szuka pieniędzy u agentów

– Dostaliśmy wezwania do zapłaty od syndyka masy upadłości Net Holiday – alarmują nas ...