Wyspy Kanaryjskie chcą dopłacać do lotów z Polski

Fot. www.aena.es

Władze Wysp Kanaryjskich ogłosiły listę 20 nowych połączeń lotniczych, które chciałyby zasilić dopłatami. Wśród nich jest połączenie z Gdańska na Gran Canarię.

Podległa lokalnemu rządowi organizacja turystyczna Wysp Kanaryjskich, Promotur Turismo de Canarias, wskazała 20 nowych połączeń lotniczych z dziewięciu krajów w Europie na Gran Canarię, Teneryfę, Lanzarote, Fuerteventurę i La Palmę, które chciałaby zasilić dopłatami z funduszu Flight Development Fund (FDF). Wśród nich znalazła się trasa z Gdańska na Gran Canarię. Oprócz niej Wyspy Kanaryjskie chcą dofinansować loty z Węgier, Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Włoch i Austrii. Kierunki te wybrały ze względu na znaczny potencjał rozwoju ruchu turystycznego.

CZYTAJ TEŻ: Wyspy Kanaryjskie tracą turystów

Na dopłaty do nowych połączeń FDF przeznaczy 3,5 miliona euro, na samą trasę z Gdańska 206,7 tysiąca euro. Aktualnie z Gdańska na Wyspy Kanaryjskie można się dostać tylko samolotami wyczarterowanymi przez biura podróży.

Gdyby wszystkie ogłoszone trasy zostały uruchomione, liczba miejsc w samolotach zwiększyłaby się o około 190 tysięcy rocznie, a w sumie o 380 tysięcy, bo linie lotnicze muszą zobowiązać się, że będą latały na wybranej trasie przez dwa lata.

Gdańsk to nie jedyny polski kierunek, do którego Wyspy Kanaryjskie chciałaby dopłacać. Na liście połączeń, które mogłyby skorzystać z dofinansowania, są także ogłoszone w poprzednich latach trasy z Wrocławia na Gran Canarię oraz z Warszawy i Krakowa na Fuerteventurę. Władze wyspy szukają przewoźników do obsługi w sumie 57 połączeń z Europy i Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE: Wiatr znad Sahary odciął Wyspy Kanaryjskie

Od uruchomienia funduszu w 2013 roku dofinansowanie dostało 26 tras. Z pieniędzy z FDF korzystał miedzy innymi Ryanair, który uruchomił loty z Krakowa na Gran Canarię, i Wizz Air na trasach z Katowic na Lanzarote i Teneryfę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Fontanna di Trevi dostępna tylko na szlaku

Przed słynnym zabytkiem wytyczono trasę zwiedzania, by regulować liczbę turystów podchodzących do tej budowli ...

Henicz: Chcemy stworzyć na Litwie alternatywę

Dzięki nam turyści z Litwy zyskają nowy, atrakcyjny produkt – mówi w rozmowie z ...

Polbus PKS w siatce Polskiego Busa

Współpraca obu przewoźników zaowocuje nowym połączeniem między Wrocławiem i Zieloną Górą, przez Lubin, Polkowice ...

Goście wracają powoli, hotele też jeszcze czekają z otwarciem

W ostatni weekend niektóre hotele miały 25 procent obłożenia. Ale to wyjątki. Większość obiektów ...

Gran Canaria kusi tanimi noclegami

Tego lata najkorzystniejszym cenowo kierunkiem podróży jest dla Polaków Las Palmas de Gran Canaria. ...

Indigo Kraków „Hotelem z pomysłem 2016”

Krakowski hotel Indigo Old Town wygrał konkurs „Hotel z Pomysłem 2016”. W głosowaniu internautów ...