Wizz Air uziemiony do odwołania

Fot. Filip Frydrykiewicz

Wizz Air ogłosił, że w wyniku restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych ogłoszonej przez rząd, obowiązujących od północy 15 marca, zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do odwołania.

Pasażerowie z rezerwacjami, których dotyczą zawieszone loty i którzy kupili bilety bezpośrednio na stronie internetowej przewoźnika lub poprzez aplikację mobilną, będą automatycznie informowani o zmianie drogą elektroniczną – czytamy w komunikacie linii lotniczej. Wizz Air oferuje im, że dostaną 120 procent pierwotnej wartości rezerwacji na konto klienta, które będą mogli wykorzystać przez kolejne 24 miesiące, kupując jego produkty i usługi.

„Pasażerowie mogą również wybrać zwrot pieniędzy – co zajmie więcej czasu – i będą informowani w osobnej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną o koniecznych krokach do otrzymania przelewu bankowego lub przelewu na kartę. W tym przypadku, klienci mogą ubiegać się o zwrot 100 procent pierwotnej wartości rezerwacji”. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.

Kilka godzin wcześniej podobny komunikat wydał LOT.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Włosi spodziewają się turystycznego rekordu

400 milionów zarezerwowanych noclegów we Włoszech spodziewa się w tym roku stowarzyszenie przedsiębiorców Confesercenti ...

Warszawski Intercontinental na pięć gwiazdek Michelina

41 polskich hoteli znalazło się w najnowszym wydaniu czerwonego przewodnika Michelina „Main Cities of ...

Jak teraz będziemy latać? Są już wytyczne Brukseli

Pasażerowie będą musieli nosić maski zasłaniające nos i usta oraz utrzymywać bezpieczną odległość od ...

Chińskie piosenkarki w polskich Tatrach

Ponad 140 osób chińskiej ekipy telewizyjnej zjechało do Zakopanego, żeby nakręcić odcinek reality show ...

Turyści chętnie udostępnią swoje dane

Ponad połowa podróżnych jest skłonna podać swoje dane, jeśli ich podróż miałaby dzięki temu ...

W Wielkiej Brytanii ubywa licencjonowanych biur podróży

1261 licencji, będących brytyjskim odpowiednikiem polskich gwarancji dla organizatorów turystyki, wygasło we wrześniu. 176 ...