KLM wznawia rejsy z Warszawy, Krakowa i Gdańska

Fot. materiały prasowe

Pojutrze, 17 czerwca, po trzymiesięcznej przerwie holenderskie linie lotnicze znów zawitają w Warszawie, 29 czerwca w Krakowie, a w pierwszej połowie lipca w Gdańsku.

17 czerwca KLM zacznie latać do Amsterdamu z Warszawy, 29 czerwca z Krakowa, a najprawdopodobniej w pierwszej połowie lipca z Gdańska – z każdego z tych miast raz dziennie. Na razie nie wiadomo, kiedy wróci do Wrocławia – głosi komunikat holenderskiego przewoźnika.

W lipcu w Europie KLM będzie latał do 73 miejsc, poza Warszawą, Krakowem i Gdańskiem będą to Aalborg, Aberdeen, Alicante, Ateny, Barcelona, Bazylea, Bergen, Berlin (Tegel), Bilbao, Billund, Birmingham, Bukareszt, Bolonia, Bordeaux, Bristol, Budapeszt, Bruksela, Cagliari, Katania, Dublin, Düsseldorf, Edynburg, Florencja, Genewa, Genua, Glasgow, Göteborg, Hamburg, Hanower, Helsinki, Ibiza, Inverness, Stambuł, Kijów, Kopenhaga, Leeds (Bradford), Londyn (City i Heathrow), Lizbona, Luksemburg, Lyon, Madryt, Malaga, Manchester, Montpellier, Moskwa, Mediolan, Monachium, Norymberga, Newcastle, Nicea, Oslo, Paryż, Porto, Praga, Rzym, Petersburg, Split, Stavanger, Sztokholm, Stuttgart, Tuluza, Trondheim, Walencja, Wenecja, Wiedeń, Zagrzeb i Zurich. Duża część tych połączeń jest dostępna już teraz.

CZYTAJ TEŻ: Powiew optymizmu. KLM publikuje letni rozkład

KLM reaktywuje również niektóre trasy międzykontynentalne. Z początkiem czerwca zaczął latać do Paramaribo, Quito, na Arubę, Bonaire i Sint Maarten, w lipcu do siatki wrócą Dżakarta, Denpasar, Waszyngton, San Francisco, Vancouver i Calgary. W wakacje siatka ma liczyć w sumie 51 kierunków międzykontynentalnych. Aktualnie na połowie tych tras KLM realizuje jedynie loty cargo. W lipcu z amsterdamskiego lotniska wystartują 3 tysiące rejsów KLM-u, co stanowi 25-30 procent zwykłej ich liczby.

Pasażerowie KLM-u muszą nosić maski na lotniskach i podczas lotu, kto ich nie ma, może nie wejść do samolotu. Dopuszczalne są jednorazowe maski chirurgiczne lub wielokrotnego użytku, ale nie chustki czy szaliki. Ponieważ zwykła maska może być używana jednorazowo przez maksymalnie cztery godziny (maska FFP do ośmiu godzin), podróżni powinni mieć wystarczającą liczbę masek w zależności od długości podróży. Wymóg zasłaniania twarzy ma obowiązywać na razie do 31 sierpnia.

ZOBACZ TAKŻE: Rządy spieszą na ratunek Air France-KLM

Podczas lotu jedna toaleta przeznaczona jest wyłączenie dla załogi, aby ta mogła bez ograniczeń dbać o higienę rąk. KLM wprowadził też uproszczony serwis pokładowy, by ograniczyć kontakt między załogą i pasażerami. Na trasach europejskich pasażerowie znajdą na siedzeniu pudełko z kanapką lub ciastkiem i wodę, na międzykontynentalnych większą torbę z przekąskami, owocami i napojami. Na ciepły posiłek mogą liczyć pasażerowie lotów trwających dłużej niż dziewięć godzin. Posiłki specjalne są na razie niedostępne. Podróżni mogą też zabrać na pokład własny prowiant. Restauracje na lotnisku mogą być nieczynne.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Muzeum Auschwitz z dwoma milionami gości

Dwa miliony ludzi odwiedziło już w tym roku Muzeum Auschwitz. Zdaniem władz muzeum, niesłabnące ...

Polish Prestige Hotels dołącza do IGHP

– Dziś czujemy, że znaczne zwiększenie siły konkurencyjnej wobec międzynarodowych sieci hoteli jest kolejną ...

Z Zachodu wracają Polacy, na Wschód jadą Ukraińcy. Na zdjęciu przejście graniczne z Ukrainą w Korczowej

Polskie granice oblężone. Gigantyczne korki

Polacy masowo wracają do kraju. Efekt? Gigantyczne korki na granicach i incydenty z omijaniem ...

IATA: Rządzie poprzyj ujednolicenie zasad w lotnictwie

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) zabiega o poparcie rządów poszczególnych krajów dla ujednolicenia zasad ...

Hilton świętuje 10 lat obecności w Polsce

Nasza sieć mocno rozwinęła się w Polsce. Mamy więcej hoteli w budowie niż jakakolwiek ...

Pasażerowie wolą kanapki pakowane hermetycznie

Linie lotnicze i lotniska należą do branż najbardziej narażonych na negatywne skutki koronawirusa. Może ...