Prezes Ryanaira: Przetrwamy kryzys dzięki niskim cenom

Fot. AFP

Jedynym sposobem na przetrwanie kryzysu są niskie ceny biletów – uważa prezes Ryanaira Michael O’Leary. I to nie tylko w tym roku, ale jeszcze przez kolejne dwa lata.

Ryanair wznowił rejsy 1 lipca i oferuje teraz tysiąc lotów dziennie. Zamierza utrzymać niskie taryfy dzięki cięciom kosztów i redukcji liczby pracowników oraz obniżeniu zarobków tych, którzy w firmie pozostaną. W Wielkiej Brytanii, która jest największym rynkiem Ryanaira, związek zawodowy pilotów Balpa poinformował, że 96 procent jego członków zaakceptowało niższe zarobki.

CZYTAJ TEŻ: Ryanair: Tniemy zarobki albo zwalniamy

– Jeśli nie będzie drugiej fali zachorowań na covid-19, to wyjątkowo niskie obecnie ceny biletów i zredukowane stawki w hotelach doprowadzą do tego, że ludzie znów będą chcieli jechać na wakacje. W takiej sytuacji prognozuję, że liczby urlopowiczów powrócą do wielkości sprzed kryzysu już latem 2021 roku – mówił O’Leary w rozmowie z „Daily Mail”. – Hotele w Hiszpanii i Portugalii teraz wynajmują pokoje na lipiec i sierpień po historycznie niskich cenach, bo też nie chcą żeby stały puste – przekonywał . I ujawnił, że pierwszego dnia, kiedy Ryanair zaczął latać po pandemii, jego samoloty były wypełnione w 70 procentach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotowscy związkowcy: Zamiast strajku pikieta

Zamiast zaplanowanego na jutro strajku, pracownicy LOT-u przeprowadzą pikietę przed siedzibą spółki. Związkowcy uzasadniają ...

Agenci, nie bójcie się chargebacku!

Jeśli bank zwróci klientowi pieniądze wpłacone na wycieczkę w procedurze chargeback, złamie prawo – ...

Minister zdrowia: Ferie spędzamy w domu

Nasze stanowisko jest bezwzględne: ferie spędzamy w domu. To jest jedyna broń, która nas ...

Premierze, nie chcemy protestować, chcemy rozmawiać

Rzeczowej informacji o sytuacji epidemicznej, kredytów tylko dla branży turystycznej, wydłużenia zwolnienia z ZUS ...

Turyści z Budapesztu, którzy przylecieli dziś na Korfu

Grecja odmraża lotniska na wyspach

Od dziś, po trzymiesięcznej blokadzie, greckie lotniska regionalne znów przyjmują loty międzynarodowe. Grecja otworzyła ...

Czerwiec nie poprawił humoru niemieckim agentom

O 5,4 procent spadły przychody niemieckich agentów w czerwcu tego roku w porównaniu z ...