Pociąg na próbę: Kaliningrad – Gdynia

materiały prasowe

Polska spółka Przewozy Regionalne i Kaliningradzki Oddział Kolei Rosyjskich RŻD przetestowały połączenie kolejowe między Kaliningradem a Gdynią z przesiadką w Braniewie. Co dalej?

Pilotażowy przejazd w dwie strony odbył się 5 stycznia. Do dyspozycji pasażerów były dwie pary połączeń obsługiwanych szynobusami. Bilet z Gdyni do Braniewa kosztował 25,50 zł, a z Braniewa do Kaliningradu 300 rubli (ok. 18 zł). Na oba odcinki bilety sprzedawane były oddzielnie.

Przesiadka między pociągami RŻD (z Kaliningradu) i Przewozów Regionalnych (z Gdyni) zorganizowana była w Braniewie. W budynku stacyjnym pasażerowie przeszli odprawę celną i kontrolę paszportową. Po stronie rosyjskiej procedury te przeprowadzono w pociągu.

„Przejazdy miały na celu m.in. ocenę efektów przygotowań poczynionych w kwestii połączeń pilotażowych np. w obszarze rozkładu jazdy, obsługi pociągów i sprawności przeprowadzania czynności związanych z przekraczaniem granicy Polski i jednocześnie strefy Schengen” – czytamy w komunikacie Polregio.

– Wszystko przebiegło zgodnie z planem – mówi cytowana w komunikacie Anna Lenarczyk, dyrektor handlowy Przewozów Regionalnych. – Jesteśmy zadowoleni z przejazdów. Połączenia spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, od strony rosyjskiej przyjęliśmy około 130 pasażerów. Teraz czas na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków z pilotażu oraz dalsze rozmowy na temat ewentualnej przyszłości połączeń.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

USA: Na Filipinach może dojść do porwań turystów

Grupy terrorystyczne planują porwania cudzoziemców na filipińskiej wyspie Palawan, na zachodzie archipelagu – ostrzegają ...

Jak na narty, to do Turcji

80-procentowe obłożenie notują hotele w tureckich kurortach narciarskich. Branża turystyczna szacuje, że w sezonie ...

Największy touroperator na świecie o krok od bankructwa

Jeśli Thomas Cook nie dogada się z wierzycielami w sprawie brakujących mu do płynności ...

Śmiertelny wypadek w Tatrach

W okolicy szlaku na Przełęcz pod Chłopkiem jeden z turystów poślizgnął się i spadł ...

Ecco Holiday już z nowym katalogiem

Do Indii, Chin i Japonii, ale też do Grecji, Hiszpanii i Bułgarii zaprasza w ...

Marek Andryszak stawia na agentów

Niemiecka branża turystyczna – pamiętając, że w Polsce Marek Andryszak, jako prezes TUI Poland, ...