AirHelp: Sprawdź bilety, odbierz odszkodowanie

Materiały promocyjne

Narzędzie dla podróżnych, które sprawdzi możliwość ubiegania się o rekompensatę za zakłócone loty z ostatnich trzech lat, wyśle powiadomienie po kolejnej wyprawie samolotem i wygeneruje spersonalizowaną mapę podróży – to propozycja od AirHelp

AirHepl to działająca od 2013 roku firma specjalizująca się w odzyskiwaniu odszkodowań i rekompensat lotniczych. Nowa aplikacja dostępna jest do pobrania na jej stronie internetowej.

Po podpięciu swojej mailowej, system wyszukuje w niej bilety lotnicze i określa, czy te loty kwalifikują się do wypłaty odszkodowania. Wyśle również powiadomienie po każdej kolejnej podróży samolotem. AirHelp podaje, że ma dostęp do monitoringu meteorologicznego i informacji na temat sytuacji na lotniskach. Dane te pozwalają na szybkie określenie przyczyn opóźnienia lub odwołania lotu.

Poza szybkimi powiadomieniami o możliwości składania reklamacji, narzędzie zawiera funkcję tworzenia podróżniczych statystyk. System m.in wyliczy czas spędzony w chmurach, podsumuje koszty biletów lotniczych oraz stworzy listę odwiedzonych krajów i lotnisk. Ponadto korzystający z niego pasażerowie będą mogli stworzyć własną barwną mapę wojaży, a następnie udostępnić ją w mediach społecznościowych.

– Każdego roku ponad 9 mln pasażerów lotniczych ma prawo do rekompensaty z tytułu zakłóconych lotów. Większość z nich jednak o tym nie wie bądź rezygnuje ze względu na brak podstawowej wiedzy o procesie reklamacji – mówi cytowany w komunikacie prasowym Henrik Zillmer, prezes i współzałożyciel AirHelp. – Nasze nowe narzędzie stworzy atrakcyjne treści dla konsumentów korzystających z mediów społecznościowych, jednocześnie informując o możliwości ubiegania się o rekompensatę – dodaje.

Program jest kompatybilny z systemami operacyjnymi iOS i Android oraz współpracuje ze skrzynkami mailowymi Gmail, Hotmail i Microsoft Outlook.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI chce być specjalistą od egzotyki

Prawie co czwarta rezerwacja w niemieckim TUI dotyczy podróży do dalekich krajów. Na nadchodzące ...

Cook dokłada leżaków do wynajęcia

Z 30 do 50 rośnie liczba hoteli, w których klienci Thomasa Cooka mogą zarezerwować ...

Las Vegas – Polaków nie ma na liście ofiar

Konsulat RP w Los Angeles nie otrzymał żadnych doniesień, że wśród ofiar zamachu w ...

W Hiszpanii rządzą tanie linie

45 procent rynku przewozów pasażerskich w Hiszpanii należy do tanich linii lotniczych – informuje ...

Betlej: Podskoczyły ceny wycieczek

W ostatnim tygodniu wzrosła mocno średnia cena wakacji z biurem podróży. Najbardziej zdrożały wycieczki ...

Czarnogóra – turyści ewakuowani z powodu pożarów

Ponad 100 turystów ewakuowano z wybrzeża w Czarnogórze ze względu na szalejące pożary. Ogień ...