AirHelp: Sprawdź bilety, odbierz odszkodowanie

Materiały promocyjne

Narzędzie dla podróżnych, które sprawdzi możliwość ubiegania się o rekompensatę za zakłócone loty z ostatnich trzech lat, wyśle powiadomienie po kolejnej wyprawie samolotem i wygeneruje spersonalizowaną mapę podróży – to propozycja od AirHelp

AirHepl to działająca od 2013 roku firma specjalizująca się w odzyskiwaniu odszkodowań i rekompensat lotniczych. Nowa aplikacja dostępna jest do pobrania na jej stronie internetowej.

Po podpięciu swojej mailowej, system wyszukuje w niej bilety lotnicze i określa, czy te loty kwalifikują się do wypłaty odszkodowania. Wyśle również powiadomienie po każdej kolejnej podróży samolotem. AirHelp podaje, że ma dostęp do monitoringu meteorologicznego i informacji na temat sytuacji na lotniskach. Dane te pozwalają na szybkie określenie przyczyn opóźnienia lub odwołania lotu.

Poza szybkimi powiadomieniami o możliwości składania reklamacji, narzędzie zawiera funkcję tworzenia podróżniczych statystyk. System m.in wyliczy czas spędzony w chmurach, podsumuje koszty biletów lotniczych oraz stworzy listę odwiedzonych krajów i lotnisk. Ponadto korzystający z niego pasażerowie będą mogli stworzyć własną barwną mapę wojaży, a następnie udostępnić ją w mediach społecznościowych.

– Każdego roku ponad 9 mln pasażerów lotniczych ma prawo do rekompensaty z tytułu zakłóconych lotów. Większość z nich jednak o tym nie wie bądź rezygnuje ze względu na brak podstawowej wiedzy o procesie reklamacji – mówi cytowany w komunikacie prasowym Henrik Zillmer, prezes i współzałożyciel AirHelp. – Nasze nowe narzędzie stworzy atrakcyjne treści dla konsumentów korzystających z mediów społecznościowych, jednocześnie informując o możliwości ubiegania się o rekompensatę – dodaje.

Program jest kompatybilny z systemami operacyjnymi iOS i Android oraz współpracuje ze skrzynkami mailowymi Gmail, Hotmail i Microsoft Outlook.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Powstał Szlak Znakomitych Zakopiańczyków

W Zakopanem powstał Szlak Znakomitych Zakopiańczyków. Znalazło się w nim 100 miejsc związanych z ...

Majorka nie tak popularna jak przed rokiem

W czerwcu średnie obłożenie hoteli na Majorce wyniesie 50-60 procent. To o 15 punktów ...

Włochy kuszą bogaczy podatkiem liniowym

100 tysięcy euro i jesteś w porządku wobec fiskusa – taką propozycję mają Włochy ...

Betlej: Turystyka jest przewidywalna jak pogoda

Jeśli stworzyć dobry model do analizowania sytuacji w turystyce i podstawiać do niego aktualne ...

Ryanair ma nowe trasy z Modlina do Niemiec, Izraela, Hiszpanii i Włoch

Irlandzki przewoźnik od października uruchomi rejsy z lotniska w Modlinie do Baden-Baden, Memmingen, Ejlatu, ...

Itaka wybrała Radom. Czy inni pójdą w jej ślady?

Radom, Modlin, a może Łódź? – skąd będą latać biura podróży, kiedy Lotnisko Chopina ...