Lotnisko Chopina z milionem pasażerów w lutym

materiały prasowe

W lutym na podróż z lub do Warszawy zdecydowało się 1,06 miliona ludzi. Rok wcześniej stołeczny port obsłużył w tym czasie 933 tysięcy pasażerów. To oznacza wzrost o 12,8 procent

Zdaniem lotniska na ostatnie dobre wyniki znaczący wpływ ma stałe zwiększanie się liczby pasażerów uczestniczących w ruchu międzynarodowym. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku było ich w Warszawie prawie 2 miliony (o 19,6 procent więcej niż rok wcześniej). W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystało ok. 237 tysięcy pasażerów.

– Po raz pierwszy w historii naszego lotniska w lutym obsłużyliśmy ponad milion osób, dzięki czemu możemy założyć, że w tym roku w każdym miesiącu obsłużonych będzie co najmniej milion pasażerów – mówi cytowany w komunikacie prasowym Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina. – W 2017 roku z naszego portu skorzystało niemal 16 milionów ludzi, a w tym roku obsłużonych będzie co najmniej pół miliona więcej. To wszystko wskazuje na potrzebę powstania w naszym kraju nowego, większego portu lotniczego – dodaje.

Lotnisko Chopina zajęło, według raportu organizacji ACI, pierwsze miejsce pod względem wzrostu liczby pasażerów wśród lotnisk UE, w grupie drugiej (obejmującej lotniska obsługujące od 10 do 25 milionów pasażerów). W klasyfikacji obejmującej wszystkie europejskie lotniska (do których ACI zalicza również Turcję i Izrael), warszawski port ze wzrostem 22,7 procent zajął także drugie miejsce w grupie 2, ex aequo z lotniskiem z Petersburga.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

HolidayCheck: Najpierw plaża, potem hotel

HolidayCheck kupił Beach-Inspector – portal, na którym można znaleźć wszystko na temat prawie 1600 ...

Greenpeace zatroskany o hiszpańskie wybrzeża

Prawie połowa obszaru nadmorskiego w Hiszpanii jest zamieszkana. Greenpeace twierdzi, że to niszczy środowisko ...

Kolorowe życie rafy koralowej w Szarm el-Szejk

Sympatyczne delfiny, groźne mureny, powolne płaszczki, kolorowe garbiki pasiaste, fascynujące rozdymkowate i wiele innych ...

LOT przedłużył umowę na system do sprzedaży biletów na świecie

LOT i Sabre odnowili w Krakowie umowę, dzięki której przewoźnik może sprzedawać bilety przez ...

Egipt: Hotele z rządowym dofinansowaniem

10 milionów funtów egipskich wydało w ostatnich dwunastu miesiącach Ministerstwo Turystyki i Starożytności Egiptu ...

Łódzki Hilton świętuje stulecie sieci

Dokładnie sto lat temu, 31 maja 1919 roku, Conrad Hilton kupił w Cisco w ...