Lotnisko Chopina z milionem pasażerów w lutym

materiały prasowe

W lutym na podróż z lub do Warszawy zdecydowało się 1,06 miliona ludzi. Rok wcześniej stołeczny port obsłużył w tym czasie 933 tysięcy pasażerów. To oznacza wzrost o 12,8 procent

Zdaniem lotniska na ostatnie dobre wyniki znaczący wpływ ma stałe zwiększanie się liczby pasażerów uczestniczących w ruchu międzynarodowym. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku było ich w Warszawie prawie 2 miliony (o 19,6 procent więcej niż rok wcześniej). W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystało ok. 237 tysięcy pasażerów.

– Po raz pierwszy w historii naszego lotniska w lutym obsłużyliśmy ponad milion osób, dzięki czemu możemy założyć, że w tym roku w każdym miesiącu obsłużonych będzie co najmniej milion pasażerów – mówi cytowany w komunikacie prasowym Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina. – W 2017 roku z naszego portu skorzystało niemal 16 milionów ludzi, a w tym roku obsłużonych będzie co najmniej pół miliona więcej. To wszystko wskazuje na potrzebę powstania w naszym kraju nowego, większego portu lotniczego – dodaje.

Lotnisko Chopina zajęło, według raportu organizacji ACI, pierwsze miejsce pod względem wzrostu liczby pasażerów wśród lotnisk UE, w grupie drugiej (obejmującej lotniska obsługujące od 10 do 25 milionów pasażerów). W klasyfikacji obejmującej wszystkie europejskie lotniska (do których ACI zalicza również Turcję i Izrael), warszawski port ze wzrostem 22,7 procent zajął także drugie miejsce w grupie 2, ex aequo z lotniskiem z Petersburga.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy boją się latać do Azji z powodu koronawirusa

W styczniu liczba rezerwacji lotów z Polski do Chin spadła o 30 procent – ...

Rejsy dają agentom najlepszy zarobek

Ponad 11 procent zarabiają średnio niemieccy agenci na sprzedaży rejsów wycieczkowych. Armatorzy chętnie współpracują ...

Nekera wystartowała

Bogaty wybór noclegów z dojazdem własnym, 600 hoteli w Polsce i oferta dynamicznego pakietowania ...

Branża lotnicza: Nie zamykać arbitralnie kierunków

Zabranianie latania do niektórych krajów jest nieuzasadnione. Brak jasnych kryteriów powoduje chaos i uniemożliwia ...

Niedzielski: Przedłużamy restrykcje, hotele zamknięte na majówkę

Dotychczasowe restrykcje przedłużamy o tydzień, do 22 kwietnia. Jednak o dwa tygodnie, czyli do ...

La Mer – nowa plaża Dubaju

Ponad 130 sklepów, dwa i pół kilometra piaszczystego wybrzeża, place zabaw, wypożyczalnie sprzętu sportowego ...