Lotnisko Chopina z milionem pasażerów w lutym

materiały prasowe

W lutym na podróż z lub do Warszawy zdecydowało się 1,06 miliona ludzi. Rok wcześniej stołeczny port obsłużył w tym czasie 933 tysięcy pasażerów. To oznacza wzrost o 12,8 procent

Zdaniem lotniska na ostatnie dobre wyniki znaczący wpływ ma stałe zwiększanie się liczby pasażerów uczestniczących w ruchu międzynarodowym. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku było ich w Warszawie prawie 2 miliony (o 19,6 procent więcej niż rok wcześniej). W ruchu krajowym z warszawskiego portu skorzystało ok. 237 tysięcy pasażerów.

– Po raz pierwszy w historii naszego lotniska w lutym obsłużyliśmy ponad milion osób, dzięki czemu możemy założyć, że w tym roku w każdym miesiącu obsłużonych będzie co najmniej milion pasażerów – mówi cytowany w komunikacie prasowym Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina. – W 2017 roku z naszego portu skorzystało niemal 16 milionów ludzi, a w tym roku obsłużonych będzie co najmniej pół miliona więcej. To wszystko wskazuje na potrzebę powstania w naszym kraju nowego, większego portu lotniczego – dodaje.

Lotnisko Chopina zajęło, według raportu organizacji ACI, pierwsze miejsce pod względem wzrostu liczby pasażerów wśród lotnisk UE, w grupie drugiej (obejmującej lotniska obsługujące od 10 do 25 milionów pasażerów). W klasyfikacji obejmującej wszystkie europejskie lotniska (do których ACI zalicza również Turcję i Izrael), warszawski port ze wzrostem 22,7 procent zajął także drugie miejsce w grupie 2, ex aequo z lotniskiem z Petersburga.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Touroperatorów ratują w tym sezonie mniejsze koszty

Ceny wycieczek w biurach podróży nie są na tyle wysokie, żeby gwarantować biurom podróży ...

Grecja – mniej oblegana, ale wciąż pierwsza

Polscy turyści kolejny rok najchętniej jeździli do Grecji. Podobała im się też Turcja i ...

Cypr potrzebuje lepszej promocji

O 7 procent spadła rok do roku liczba przyjazdów na Cypr w pierwszych sześciu ...

W Google’u zarezerwujesz wycieczkę z TUI

Google wprowadza do narzędzia „Zarezerwuj z Google” ofertę wycieczek i atrakcji w miejscach odwiedzanych ...

Trzęsienie ziemi w Meksyku. 49 zabitych

Co najmniej 49 osób zginęło w trzęsieniu ziemi w Meksyku. W wielu budynkach w ...

Rainbow wygrywa z TUI Group i Thomasem Cookiem

Ponadprzeciętne wyniki biura podróży Rainbow i jego struktura pokazują, że jest to firma z ...