LOT na wspólnym bilecie z Alaską Airlines

Facebook

Dzięki porozumieniu z Alaską Airlines podróżni LOT-u będą mogli się dostać do miejsc, których nie obsługuje żaden inny europejski przewoźnik. Chodzi przede wszystkim o Alaskę i Hawaje

Polskie Linie Lotnicze LOT podpiszą porozumienie code share z liniami Alaska Airlines – dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Amerykański przewoźnik obsługuje kilkadziesiąt połączeń krajowych i kilka zagranicznych. Dzięki umowie pasażerowie korzystający z połączeń LOT-u do USA będą mieli ułatwioną podróż po Stanach Zjednoczonych. Jak mówi rzecznik polskiego przewoźnika Adrian Kubicki, podróż odbędzie się na jednym bilecie. Zostaną także uproszczone procedury związane z nadawaniem bagażu.

Dyrektor zarządzający Alaska Airlines Charles Breer powiedział IAR, że umowa może wejść w życie w lipcu lub w sierpniu. Dodał, że przewoźnik chce być największą lokalną linią na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Obie strony liczą że porozumienie przyniesie im nowych pasażerów.

Alaska Airlines lata z Seattle między innymi do Portland, Los Angeles, San Francisco i innych miast. Podobne porozumienie LOT podpisał z australijskimi liniami Quantas i z Air New Zeland.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wakacje z widokiem na Titanica

Blue Marble Private zorganizuje wyprawy w głębiny Atlantyku, podczas których będzie można obejrzeć wrak ...

Chiny – turystyka z kulturą w jednym resorcie

W powołanym w poniedziałek nowym rządzie Chińskiej Republiki Ludowej turystykę połączono z kulturą. Na ...

Neckermann: Polacy już szykują się na narty

Co drugi narciarz, który planuje wyjazd w góry z biurem podróży Neckermann, pojedzie do ...

Linie tanie i tradycyjne nie do odróżnienia

Coraz mniejsze różnice między liniami tradycyjnymi i niskokosztowymi, wzrost znaczenia Chin, dalsza ekspansja Ryanaira, ...

Betlej: Rekordowy wzrost cen wycieczek

294 złote – o tyle średnio zdrożały wakacje z biurami podróży w porównaniu z ...

Zamawiasz hotel? Spytaj, czy jest bezpieczny

Turyści powinni być informowani o tym, w jaki sposób hotel jest zabezpieczony przed atakiem ...