Hotelarze do EgyptAir: Przeceńcie bilety do Szarmu

AFP

Egipska branża turystyczna domaga się od EgyptAir obniżenia o połowę ceny biletu lotniczego z Kairu do Szarm el-Szejk. Jak argumentuje, zwiększyłoby to atrakcyjność wycieczek na Synaj

Ahmed Balbal, szef komisji do spraw turystyki w Stowarzyszeniu Egipskich Przedsiębiorców, uważa, że obniżenie ceny biletu na loty z Kairu do Szarm el-Szejk przez EgyptAir pomogłoby ożywić kurort na półwyspie Synaj – informuje Stowarzyszenie Rosyjskich Biur Podróży ATOR na swojej stronie internetowej. Od czasu katastrofy samolotu Metrojetu, lecącego z Szarm el-Szejk do Sankt Petersburga, do miasta nie latają ani samoloty z Rosji, ani z Wielkiej Brytanii. Ostatnio wznowione zostały jednak połączenia między Kairem a Moskwą („Rosja przywraca lotnicze połączenia z Egiptem”). Na trasie tej, poza Aerofłotem, lata właśnie EgyptAir.

Balbal podkreśla, że obecnie obłożenie w hotelach w kurorcie na Synaju wynosi jedynie 30 procent, co oznacza dla tamtejszych przedsiębiorców turystycznych ogromne straty. Wielu pracowników opuszcza nawet obiekty i wyjeżdża z miasta, ponieważ ich pensje są niższe niż kiedyś. Trudną sytuację potwierdza też gubernator Synaju Południowego Khaled Fouda. Jego zdaniem hotele w Szarm el-Szejk i Dahabie są wykorzystane w mniej niż 40 procentach. W tym roku największymi rynkami źródłowymi dla regionu są kraje arabskie (Arabia Saudyjska, Liban i Jordania), z Europy najwięcej gości przyjeżdża zaś z Ukrainy, Włoch i Niemiec.

Ahmed Balbal przypomina, że do Szarm el-Szejk, inaczej niż do Hurghady, trudno się dostać drogą lądową lub morską, dlatego połączenia lotnicze mają tu wielkie znaczenie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Odnalazł się właściciel bagażu na lotnisku

Odnalazł się właściciel bagażu pozostawionego na Lotnisku Chopina, z powodu którego ewakuowano 300 osób ...

Kopenhaga zamienia bariery w ławki

Betonowe bariery, uniemożliwiające samochodom wjazd na ulice i deptaki Kopenhagi, mają być zamienione na ...

Hotele butikowe Selina chcą wejść do Polski

Na początek jeden hotel otworzyć jeszcze jesienią tego roku. A w przyszłym roku mieć ...

Hyperloop nadciąga: Z Pragi do Budapesztu w 10 minut

Ruszyła budowa rewolucyjnego środka transportu – kabiny szybszej od samolotu. Poinformowała o tym amerykańska ...

Lahti z tytułem Zielonej Stolicy Europy 2021

Miasto Lahti w południowej Finlandii zdobyło w czwartek tytuł Zielonej Stolicy Europy 2021 roku. ...

Lufthansa City Center: Z Lucy możemy więcej

Lufthansa City Center International (LCCI) uruchomiła platformę z usługami turystycznymi. Nazwała ją Lucy Przez ...