Hotelarze do EgyptAir: Przeceńcie bilety do Szarmu

AFP

Egipska branża turystyczna domaga się od EgyptAir obniżenia o połowę ceny biletu lotniczego z Kairu do Szarm el-Szejk. Jak argumentuje, zwiększyłoby to atrakcyjność wycieczek na Synaj

Ahmed Balbal, szef komisji do spraw turystyki w Stowarzyszeniu Egipskich Przedsiębiorców, uważa, że obniżenie ceny biletu na loty z Kairu do Szarm el-Szejk przez EgyptAir pomogłoby ożywić kurort na półwyspie Synaj – informuje Stowarzyszenie Rosyjskich Biur Podróży ATOR na swojej stronie internetowej. Od czasu katastrofy samolotu Metrojetu, lecącego z Szarm el-Szejk do Sankt Petersburga, do miasta nie latają ani samoloty z Rosji, ani z Wielkiej Brytanii. Ostatnio wznowione zostały jednak połączenia między Kairem a Moskwą („Rosja przywraca lotnicze połączenia z Egiptem”). Na trasie tej, poza Aerofłotem, lata właśnie EgyptAir.

Balbal podkreśla, że obecnie obłożenie w hotelach w kurorcie na Synaju wynosi jedynie 30 procent, co oznacza dla tamtejszych przedsiębiorców turystycznych ogromne straty. Wielu pracowników opuszcza nawet obiekty i wyjeżdża z miasta, ponieważ ich pensje są niższe niż kiedyś. Trudną sytuację potwierdza też gubernator Synaju Południowego Khaled Fouda. Jego zdaniem hotele w Szarm el-Szejk i Dahabie są wykorzystane w mniej niż 40 procentach. W tym roku największymi rynkami źródłowymi dla regionu są kraje arabskie (Arabia Saudyjska, Liban i Jordania), z Europy najwięcej gości przyjeżdża zaś z Ukrainy, Włoch i Niemiec.

Ahmed Balbal przypomina, że do Szarm el-Szejk, inaczej niż do Hurghady, trudno się dostać drogą lądową lub morską, dlatego połączenia lotnicze mają tu wielkie znaczenie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Voucher biura podróży – instrukcja obsługi

Kto, kiedy, na jakich zasadach może dostać voucher od biura podróży? Czy można go ...

Egipt chce testów od przyjezdnych, ale nie w kurortach

Egipskie Ministerstwo Lotnictwa Cywilnego poinformowało, że decyzją premiera od 15 sierpnia zagraniczni podróżni będą ...

Kraków Airport – 529 tysięcy pasażerów w październiku

Lotnisko Kraków Airport odprawiło w październiku prawie 529,5 tysiąca pasażerów, czyli o 84 tysiące ...

Mouzenidis sięga po egzotykę

Katar, Sri Lanka i Malediwy – to nowości w ofercie biura Mouzenidis na najbliższą ...

Porty Lotnicze z rekordem

W 2018 roku Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” osiągnęło rekordowe przychody ze sprzedaży w wysokości ...

Neckermann Polska odwołuje część wylotów

Biuro podróży Neckermann Polska „mając na uwadze dobro klientów” odwołuje wszystkie środowe wyloty i ...