Hotelarze do EgyptAir: Przeceńcie bilety do Szarmu

AFP

Egipska branża turystyczna domaga się od EgyptAir obniżenia o połowę ceny biletu lotniczego z Kairu do Szarm el-Szejk. Jak argumentuje, zwiększyłoby to atrakcyjność wycieczek na Synaj

Ahmed Balbal, szef komisji do spraw turystyki w Stowarzyszeniu Egipskich Przedsiębiorców, uważa, że obniżenie ceny biletu na loty z Kairu do Szarm el-Szejk przez EgyptAir pomogłoby ożywić kurort na półwyspie Synaj – informuje Stowarzyszenie Rosyjskich Biur Podróży ATOR na swojej stronie internetowej. Od czasu katastrofy samolotu Metrojetu, lecącego z Szarm el-Szejk do Sankt Petersburga, do miasta nie latają ani samoloty z Rosji, ani z Wielkiej Brytanii. Ostatnio wznowione zostały jednak połączenia między Kairem a Moskwą („Rosja przywraca lotnicze połączenia z Egiptem”). Na trasie tej, poza Aerofłotem, lata właśnie EgyptAir.

Balbal podkreśla, że obecnie obłożenie w hotelach w kurorcie na Synaju wynosi jedynie 30 procent, co oznacza dla tamtejszych przedsiębiorców turystycznych ogromne straty. Wielu pracowników opuszcza nawet obiekty i wyjeżdża z miasta, ponieważ ich pensje są niższe niż kiedyś. Trudną sytuację potwierdza też gubernator Synaju Południowego Khaled Fouda. Jego zdaniem hotele w Szarm el-Szejk i Dahabie są wykorzystane w mniej niż 40 procentach. W tym roku największymi rynkami źródłowymi dla regionu są kraje arabskie (Arabia Saudyjska, Liban i Jordania), z Europy najwięcej gości przyjeżdża zaś z Ukrainy, Włoch i Niemiec.

Ahmed Balbal przypomina, że do Szarm el-Szejk, inaczej niż do Hurghady, trudno się dostać drogą lądową lub morską, dlatego połączenia lotnicze mają tu wielkie znaczenie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rośnie liczba ofiar erupcji wulkanu w Nowej Zelandii

Do 18 wzrosła liczba ofiar erupcji wulkanu Whakaari na nowozelandzkiej White Island. Ciał dwóch ...

Lotnisko w Modlinie z bramkami biometrycznymi

W najbliższy czwartek (27 czerwca) lotnisko Warszawa-Modlin uruchomi automatyczną odprawę graniczną. Będą mogli z ...

Traveldata: W biurach podróży przewaga obniżek

Portugala, Dżerba, Grecja i Riwiera Turecka – tam wakacje w ostatnim tygodniu taniały najbardziej. ...

Skąd wezmą pieniądze na megalotnisko

Polski Fundusz Rozwoju przygotował wstępną koncepcję finansowania budowy Centralnego Portu Lotniczego – poinformował prezes ...

Niemiecka turystyka młodzieżowa woła o pomoc

Tylko z powodu odwołania wycieczek szkolnych do końca roku gestorzy bazy noclegowej w Niemczech ...

Po narciarską wycieczkę coraz chętniej do biura

Za pośrednictwem biur podróży na stoki wyjechało w tym sezonie około 10 procent więcej ...