50 milionów euro dla lotniska Schönefeld

Wikipedia

Władze berlińskiego lotniska Schönefeld planują wydać na jego modernizację i rozbudowę 50 milionów euro. Liczą, że inwestycje skłonią przewoźników do poszerzenia siatki połączeń

Otwarcie nowego, dużego lotniska Berlin Brandenburg ciągle się opóźnia, dlatego trzeba rozbudować Schönefeld – opisuje magazyn „Abendschau”. Inwestycja ma pochłonąć 50 milionów euro, a prezes Lüdtke Daldrup przewiduje, że port będzie działał przez co najmniej kolejnych 8 lat. – Wiemy, że będziemy latać z Schönefeldu jeszcze do 2025 roku – mówi prezes.

W ramach remontów poczekalnie dla klientów Easyjet i Ryanaira, dziś stosunkowo niewielkie, mają zostać połączone w jedną większą halę. Znajdą się tam nowe punkty gastronomiczne i dodatkowe toalety. Poza tym ma pojawić się kolejna hala, stworzona na czas przebudowy, w której podróżni będą czekać na swój rejs.

Daldrup szanse rozwoju lotniska widzi we wprowadzeniu do siatki połączeń większej liczby lotów długodystansowych. Jego zdaniem popyt na podróże międzykontynentalne jest teraz duży. Już latem tego roku pojawią się pierwsze rejsy z Schönefeld do Singapuru, do rozkładu wracają Nowy Jork i Toronto. Zdaniem prezesa zapotrzebowanie na loty do Berlina zmieniło się w ostatnich latach. Podczas gdy wcześniej do stolicy Niemiec przylatywali głównie turyści korzystający z tanich linii lotniczych, obecnie pojawia się coraz więcej podróżnych biznesowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bramki przy Wzgórzu Świątynnym znikają

Bramki z wykrywaczami metalu umieszczone u wejść na Wzgórze Świątynne w Jerozolimie zostaną usunięte ...

Lotowscy związkowcy: Zamiast strajku pikieta

Zamiast zaplanowanego na jutro strajku, pracownicy LOT-u przeprowadzą pikietę przed siedzibą spółki. Związkowcy uzasadniają ...

Prymusi turystyki wiejskiej

Dwunastu laureatów ze 115 uczestników wyłonił konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej „Na wsi najlepiej – ...

Wizz Air: Rezerwuj bilet teraz, paczkę dobierz później

Wizz Air wprowadza nową usługę dla podróżujących w większym gronie. Kupując „Elastycznego Towarzysza Podróży” ...

Cypr łatwo da sobie radę bez Thomasa Cooka

Udział Thomasa Cooka w rynku przyjazdowym Cypru wynosił jedynie 4 procent, brakującą liczbę lotów ...

Pożegnalny lot polskiego Small Planet

Jedna z dwóch największych w Polsce czarterowych linii lotniczych, Small Planet, wykonała dzisiaj ostatni ...