Lufthansa: Płać, kiedy lecisz

Fot. AFP

W Europie dyskusje na temat zasad płacenia za bilety lotnicze toczą się od dawna. Teraz Lufthansa przedstawiła konkretne plany dostosowania swojej taryfy „pay as you fly” do nowych warunków rynkowych.

Z dyskusji na temat obowiązującego modelu płacenia za bilety lotnicze podczas rezerwowania, którą zainicjowało niemieckie zrzeszenie firm zajmujących się obsługą podróży służbowych VDR (Verband Deutsches Reisemanagement), wynikły pierwsze propozycje zmian. Jak podaje VDR w informacji prasowej, jako pierwsza na argumenty zareagowała Lufthansa. Przewoźnik przedstawił organizacji i jej komisji do spraw lotnictwa konkretne plany zmian.

CZYTAJ TEŻ: Niemcy: Czas znieść zaliczki i przedpłaty za usługi turystyczne

Linia przeanalizowała dokładnie warunki swojej taryfy „pay as you fly” i dostosowała ją do propozycji VDR. W nowej wersji za loty po Europie będzie się płacić dopiero w momencie odlotu. Poza tym, klienci będą obciążani tylko za te rejsy, z których faktycznie skorzystali. Oznacza to, że jeśli pracownik nie poleci, firma nie będzie musiała składać wniosku o zwrot wpłaty. Dzięki temu można zaoszczędzić na kosztach administracyjnych. Poza tym nie trzeba będzie rozliczać zmian w rezerwacji czy opłat wynikających z jej anulowania.

– Dzięki nowej dodatkowej taryfie Lufthansa robi ważny krok ku większej elastyczności i możliwości oszczędności przez firmy i ich pracowników podróżujących służbowo – mówi prezes VDR Christoph Carnier. – Cieszymy się, że przewoźnik otworzył się na nasze propozycje. To nasz pierwszy sukces odniesiony po wielu latach walki o lepszą ochronę konsumenta. Mamy nadzieję, że w przyszłości także inne linie lotnicze przemyślą swoje modele taryf – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Lufthansa ratuje się w pandemii turystami

VDR już od dawna zabiega, by pasażer płacił za bilet lotniczy dopiero w momencie odprawy, a nie jak to ma miejsce obecnie już przy rezerwacji i to w pełnej kwocie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy: Paszport szczepień nie rozwiąże problemów

Jeszcze w tym miesiącu Komisja Europejska ma przedstawić inicjatywę dotyczącą wprowadzenia paszportu szczepień. Ma ...

Odszkodowanie za spóźniony lot i dla niemowlaka

Także niemowlęciu należy się odszkodowanie za opóźniony lot na trasie wewnątrz Unii Europejskiej, nawet ...

Marek Olszewski kandydatem na szefa Polskiej Organizacji Turystycznej

Jak podało Ministerstwo Sportu i Turystyki komisja konkursowa uznała Marka Olszewskiego, menedżera hotelarza, za ...

Novaturas: Mamy 43 procent wzrostu

Największe litewskie biuro podróży Novaturas w pierwszym półroczu odnotowało wzrost przychodów o 43 procent ...

Podróże za rok będą droższe

W przyszłym roku średnia cena biletu lotniczego na świecie będzie o 2,6 procent większa ...

Turyści nie czekają z rezerwacją wyjazdu na narty

Mimo że w wielu ośrodkach narciarskich nie spadł jeszcze pierwszy śnieg, zimowe wakacje na ...