LOT podlicza pierwsze koszty strajku

Bloomberg

3,5 miliona złotych wydaliśmy już na wynajęcie samolotów z załogami, które zastąpiły strajkujących – podał LOT. A Airhelp dodaje: pasażerom odwołanych lotów trzeba wypłacić 2,2, miliona złotych odszkodowań

Biuro prasowe LOT-u podało, że dotąd przez strajk pracowników firma musiała wynająć kilka samolotów z załogami (tzw. ACMI, Aircraft Maintenance Crew Insurance). To kosztowało 3,5 mln złotych.

LOT wypożyczył na krótko samoloty od Travel Service, BlueAir, GetJet, Carpatair, Fly VLM i SmartLynx. Były to: dwa boeingi 737-400, jeden 737-300, jeden 737-800 i fokker 100. Możliwe jest przedłużanie tych umów. – Dokładamy wszelkich starań, żeby pasażerowie mogli dotrzeć o czasie do swoich celów podróży, mimo problemów operacyjnych, z jakimi musimy się mierzyć – mówi cytowany w komunikacie dyrektor Biura Komunikacji LOT-u Adrian Kubicki.

„Powstrzymanie się od wykonania obowiązków służbowych z powodu uczestnictwa w nielegalnym strajku zadeklarowało w sumie 67 osób. Była to przede wszystkim grupa najlepiej zarabiających starszych stewardes i pilotów. – Nieobecność nawet jednej starszej stewardesy jest w stanie uziemić samolot, uniemożliwiając pracę pozostałym członkom załogi. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni latającym załogom, dla których najważniejsi okazali się nasi pasażerowi, a nie udział w nielegalnym proteście – dodaje Kubicki” – czytamy w komunikacie LOT-u.

Pracującym pilotom, stewardesom i stewardom LOT zapewnił pomoc: pieniądze na opiekę nad dziećmi, refundację dojazdów z i na lotnisko i opiekę psychologa. Jakie to są koszty – firma nie podaje.

Z kolei, jak wyliczyła Airhelp, firma pośrednicząca w uzyskiwaniu odszkodowań dla pasażerów linii lotniczych za odwołane i opóźnione loty, przez strajki nie poleciało około 1500 pasażerów LOT-u. A to oznacza, że przewoźnik będzie musiał wypłacić im 2,2 miliona złotych samych  rekompensat.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

UOKiK: Zmiany godzin wylotu na wakacje to zmora turystów

Biura podróży zaproponują rozwiązanie problemu informowania klientów o zmianach godzin wylotów – ustalili uczestnicy ...

Okolice katedry Notre-Dame zamknięte

Na czas neutralizowania ołowiu w otoczeniu katedry Notre-Dame, okoliczne ulice są zamknięte dla ruchu ...

LOT delikatnie tnie siatkę połączeń

Mniejsze zainteresowanie połączeniami lotniczymi do Włoch i do Korei Południowej z powodu rozszerzania się ...

Młodzi lubią korzystać z tradycyjnych sklepów

Co prawda młodzi ludzie z Pokolenia Z wyrośli na internecie, ale nie podoba im ...

Zakupowe szaleństwo w Dubaju

Prawie 3 miliony turystów odwiedza Zjednoczone Emiraty Arabskie w czasie styczniowego Festiwalu Zakupów. Od ...

Bułgarzy chcą koalicji w walce o chińskich turystów

Mapa Europy z setką miejsc wartych odwiedzenia to pomysł Bułgarii na pozyskanie turystów z ...