USA dają zielone światło rejsom wycieczkowym

Fot. www.celebritycruises.com

Celebrity Cruises to pierwszy armator, który uzyskał zgodę amerykańskich władz na przywrócenie rejsów wycieczkowych rozpoczynających się w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza wycieczka wystartuje 26 czerwca z portu Everglades na Florydzie.

26 czerwca z portu Everglades w Fort Lauderdale na Florydzie wypłynie statek wycieczkowy Celebrity Edge należący do armatora Celebrity Cruises – podaje firma w informacji prasowej. To pierwszy rejs komercyjny rozpoczynający się w Stanach Zjednoczonych po ponad rocznej przerwie.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) dało zielone światło na przywrócenie działalności operacyjnej w kraju. Jak podkreśla Richard Fain, prezes Royal Caribbean Group – spółki matki Celebrity Cruises, jest to wynik współpracy z CDC, władz Florydy działających na szczeblu lokalnym, stanowym i krajowym i partnerów z organizacji branżowej CLIA. Fain dodaje, że firma konsultowała się z wybitnymi specjalistami od zdrowia, by zagwarantować pasażerom i załodze poczucie bezpieczeństwa na statkach.

Wycieczka potrwa siedem dni – statek popłynie na Karaiby (do wyboru są wschodnia lub zachodnia część regionu).

CZYTAJ TEŻ: Brytyjczycy chcą popłynąć w rejs. Choćby wokół własnego kraju

Armator zapowiedział też, że osiem z 15 statków należących do Celebrity Cruises wznowi działalność operacyjną jeszcze w tym roku. Pasażerowie będą mogli zwiedzać w ten sposób Karaiby, Europę, popłynąć na Alaskę lub Galapagos.

Celebrity Cruises już w marcu ogłosił, że od 5 czerwca zacznie pływać po Karaibach, ale w tym wypadku portem wyjścia będzie St. Maarten. W programie są postoje na Arubie, Curacao i Barbadosie – wycieczka potrwa siedem dni.

19 czerwca inny statek – Celebrity Apex wypłynie w rejs po wyspach greckich. Z kolei Celebrity Silhouette zabierze pasażerów z Wielkiej Brytanii na wycieczkę wzdłuż wybrzeży Wysp Brytyjskich.

Wszyscy członkowie załóg statków Celebrity będą zaszczepieni na koronawirusa. Wymóg ten dotyczy też pasażerów będących obywatelami USA, którzy ukończyli  16 rok życia – począwszy od 1 sierpnia warunek ten muszą spełnić również dzieci od 12 lat. Wymogi dla pasażerów innej narodowości niż amerykańska mogą się zmieniać – informacje o nich można znaleźć na stronie internetowej armatora: www.celebritycruises.com/healthy-at-sea.

ZOBACZ TAKŻE: Norwegian Cruise Line wznawia rejsy

Celebrity Cruises stworzył nowe protokoły sanitarne zgodne z wytycznymi urzędów ds. zdrowia, agencji rządowych i własnych zespołów, w skład których weszli eksperci ds. zdrowotnych i bezpieczeństwa. Mogą się one zmieniać wraz z nowo pojawiającymi się wytycznymi odpowiednich władz.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zakaz wjazdu do Unii Europejskiej. Na listę wraca Tunezja

Unia Europejska będzie rekomendowała swoim członkom ograniczenie wjazdu z państw trzecich. Na jej listę ...

Dlaczego warto postawić na wczasy w Sarbinowie?

Nadmorskie miejscowości obrosły wieloma niesprawiedliwymi stereotypami. Pora raz na zawsze się z nimi rozprawić, ...

Upadek Cooka uderza w turystykę wielu krajów

– To było trzęsienie ziemi, teraz czekamy na tsunami – mówią przedstawiciele branży turystycznej ...

Thomas Cook mówi „stop” męczeniu zwierząt

Thomas Cook zapowiada, że nie będzie już oferował wycieczek do tych miejsc, w których ...

Traveldata: Siódmy tydzień podwyżek w biurach podróży

Kalabria, Kos i Costa del Sol otwierały w zeszłym tygodniu listę kierunków drożejących. Na ...

Do dalekich krajów częściej z rodziną

Wśród brytyjskich rodzin rośnie popularność wyjazdów do dalekich krajów – wynika z „Wakacyjnego raportu” ...