Kłopoty Wow Air. Linia zmniejsza liczbę samolotów

materiały prasowe

Islandzkie tanie linie lotnicze Wow Air borykają się z problemami finansowymi, a sposobem na poradzenie sobie z nimi ma być redukcja floty. Nazywa to restrukturyzacją

Wow Air ma duże straty. Początkowo linia miała być przejęta przez swojego konkurenta, Icelandaira, jednak ten ostatni, który jest przewoźnikiem narodowym Islandii, poinformował, że w zaplanowanym czasie do transakcji nie dojdzie. Co więcej, niewykluczone, że akcjonariusze Icelandaira, którzy mają spotkać się na walnym zgromadzeniu w piątek, w ogóle odrzucą tę ofertę.

Informacja o konieczności zaciągnięcia drogiej (9 procent rocznie) pożyczki w wysokości 60 milionów euro odbiły się negatywnie na liczbie rezerwacji. Przewoźnikowi nie pomogło też bankructwo duńskiej linii, Primera Air, w październiku. Sytuację utrudniają również wysokie koszty paliwa lotniczego, a także rygorystyczne zasady płacenia lotniskom i leasingodawcom. Linia poinformowała, że zmniejszy liczbę swoich samolotów o dwa airbusy A320 i dwa airbusy A330. Wcześniejsze plany zakładały, że do końca tego roku flota się zwiększy z 20 do 24 maszyn.

Wow Air dowozi pasażerów do Reykjaviku, skąd dalej latają do Ameryki Północnej, na przykład do Nowego Jorku, San Francisco, Los Angeles i Toronto. Ostatnio przewoźnik ogłosił jednak, że z siatki połączeń wypadnie wiele kierunków amerykańskich.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Branson oferuje swoją wyspę, w zamian za pomoc Virgin Atlantic

Linie Virgin Atlantic mają poważne problemy, a Virgin Australia już oddała się w zarząd ...

Grupa eSky poszukuje inwestora finansowego

Pierwsza połowa 2018 roku sprzyjała rozwojowi Grupy eSky. Polska spółka technologiczna z branży turystycznej ...

Lotnisko Chopina zaczęło nowy rok od rekordu

Warszawskie Lotnisko Chopina ma za sobą najlepszy styczeń w swojej historii. Obsłużyło ponad 1,3 ...

Rekord temperatury w Moskwie – na plus

W nocy z wtorku na środę temperatura w Moskwie osiągnęła rekordowy poziom 4,3 stopnia ...

Wypadek statku w Tajlandii – utonęło co najmniej 21 turystów

Nieopodal wybrzeży tajlandzkiej wyspy Phuket na Morzu Andamańskim zatonął statek przewożący chińskich turystów Nieopodal ...

Zima w Rainbow sprzedaje się lepiej niż rok temu

Biuro podróży Rainbow podało, że sprzedało już 23 tysiące wyjazdów na zimę 2018/2019 Wielkość ...