Niemcy zakazują latania u siebie Fly Egypt i Air Cairo

Materiały promocyjne

Niemiecki Urząd Lotnictwa Cywilnego zakazał liniom lotniczym z Egiptu, Fly Egypt i Air Cairo, wykonywania lotów do i z Niemiec. Powodem są obawy o bezpieczeństwo

Jak informują branżowe media niemieckie, Luftfahrt-Bundesamt (odpowiednik polskiego ULC) ma wątpliwości, czy rejsy wykonywane przez linie Fly Egypt i Air Cairo są bezpieczne, dlatego odebrał tymczasowo obu przewoźnikom zezwolenie na wykonywanie połączeń z i do tego kraju. Decyzja ma skutek natychmiastowy. Jak podaje portal Airliners, Fly Egypt dysponuje łącznie pięcioma maszynami, a Air Cairo dziesięcioma. Zabierają pasażerów z 11 lotnisk w Niemczech do Hurghady i Szarm el Szejk.

LCA nie potwierdził tej informacji na zapytanie portalu, artykuł powstał na podstawie rozmów z biurami podróży, które współpracują z egipskimi przewoźnikami. Touroperatorzy twierdzą, że powodem decyzji urzędu są „wykroczenia przeciwko regulacjom administracyjnym”.

Decyzja przysporzy wielu problemów touroperatorom, którzy mają zamówione miejsca u obu przewoźników. Należy do nich między innymi TUI. Biuro poinformowało, że rezerwowało niewielką liczbę miejsc we Fly Egypt. Teraz przeniesie klientów do samolotówq innych przewoźników. Podobnie jest w DER Touristik, który jednak ma więcej zamówionych foteli u obu przewoźników.

Thomas Cook nie zamówił żadnych bloków ani we Fly Egypt, ani w Air Cairo, ale jego turyści są przewożeni tymi liniami w ramach współpracy z partnerami handlowymi. Także ten organizator szuka zastępczych rejsów dla swoich gości. Podobnie jest w Alltours. FTI poinformował natomiast, że sprawdza podstawy prawne tej decyzji, turystom zapewnia alternatywne połączenia lotnicze, których jak twierdzi nie brakuje na rynku.

W Polsce z usług Fly Egypt i Air Cairo korzystają polskie biura podróży. Między innymi oddział niemieckiego ETI, specjalizujący się w organizowaniu wypoczynku w Egipcie. Jak mówi nam dyrektor ETI Polska Grzegorz Karolewski, zawieszenie prawa do wykonywania lotów to sytuacja tymczasowa, ograniczona wyłącznie do rynku niemieckiego a dotyczy procedur związanych z cateringiem na pokładach. Loty z Polski odbywają się zgodnie z planem, a sytuacja w Niemczech nie wpływa na sytuację ETI i jego klientów w Polsce.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rosjanie próbują sił w lotnictwie na Cyprze

Rosyjski przewoźnik S7 założył linię lotniczą na Cyprze. Ma się nazywać Cyprus Airways, czyli ...

Tylko 30 dni dla Airbnb w Amsterdamie

Już tylko 30, a nie – jak było dotychczas – 60 dni w roku ...

Więcej LOT-ów na trasach krajowych

LOT zapowiada uruchomienie dodatkowych rejsów między Warszawą a Poznaniem, Rzeszowem i Lublinem. Liczy że ...

Małopolska – 40 mln złotych na trasy rowerowe

Małopolska: przygotowujemy nowe trasy dla turystów. Miłośnicy aktywnej turystyki znajdą wiele możliwości W Małopolsce ...

Accor sprzedaje akcje Orbisu

Accor podpisał z firmą AccorInvest wiążącą umowę sprzedaży 85,6 procent akcji Orbisu po 115 ...

W biurach podróży Grecja goni Turcję i Egipt

Poprawia się sprzedaż przyszłorocznych wakacji. W ostatnim tygodniu wynik był podobny do zeszłorocznego. Na ...