Polonus walczy z koronawirusem

Fot. materiały prasowe

Przewoźnik autokarowy i operator dworca autobusowego Warszawa Zachodnia wdrożył surowe procedury sanitarne w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Polonus informuje w komunikacie, że na dworcu autobusowym Warszawa Zachodnia, w autokarach i siedzibie firmy wdrożył rygorystyczne procedury mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pracowników zaopatrzył w dodatkowe środki higieniczne i przeprowadził wczoraj w nocy kompleksową dezynfekcję i czyszczenie elektrostatyczne dworca.

– Pozostajemy w kontakcie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, a nasz zespół na bieżąco monitoruje sytuację – mówi prezes Polonusa Maciej Acedański, cytowany w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus wypłoszył gości z hoteli

Kierowcy i kasjerzy dostali płyny dezynfekujące do rąk, maseczki ochronne, jednorazowe rękawiczki i termometry. Zostali też poinstruowani, co robić w wypadku zauważenia u pasażera objawów choroby.

W hali dworca zawisły instrukcje informujące o zasadach higieny i numery kontaktowe do instytucji medycznych. W najbliższym czasie pojawią się dozowniki z płynem dezynfekującym. Podróżni z objawami choroby będą kierowani do izolatki, w której pozostaną do przyjazdu służb medycznych.

Polonus kupił także maszyny do ozonowania wnętrza autokarów, które będą używane po każdym powrocie pojazdu z trasy, a także zmodyfikował system wentylacji i uszczelnił okienka kasowe. Sprzątacze autokarów dostali dodatkowe antywirusowe środki czystości wraz z instrukcją ich stosowania.

Firma wysłała też do przewoźników kursujących do Włoch pismo z rekomendacją czasowego zwieszenia połączeń.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

United Airlines wysyłają pilotów na miesięczny urlop

Linie lotnicze United Airlines oferują swoim pilotom miesięczny urlop. Epidemia koronawirusa drastycznie ograniczyła ilość ...

Hiszpania bije rekord popularności wśród turystów

W pierwszej połowie roku do Hiszpanii przyjechało z zagranicy o 12 procent więcej turystów ...

Baleary – rząd wprowadzi obowiązkowe maseczki

W piątek lub w sobotę rzad Balearów ma wprowadzic obowiązek noszenia masek w miejscach ...

Prezes świętokrzyskiej ROT – wczoraj wybrany, dzisiaj ustąpił

Andrzej Pruś, który wczoraj został prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, zrezygnował z pełnienia ...

Ambasadorowie wracają do Tanzanii i Senegalu

Sejmowa komisja spraw zagranicznych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała kandydatów na ambasadorów w Tanzanii i Senegalu. ...

Kraków notuje 13 procent wzrostu w lipcu

W lipcu z krakowskiego lotniska skorzystało 625 tysięcy pasażerów, o 13 procent więcej niż ...